Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Temat: Hamulec ręczny nie odbija

  1. #1
    Stanley
    Gość

    Domyślnie Hamulec ręczny nie odbija

    Mam pytanie do fachowców odnośnie linki hamulca ręcznego? Czy następujący objaw to następstwo zatartej linki ręcznego , czy może jednak problem leży gdzieś w okolicach mechanizmu przy zacsku? A objaw to taki , że po zaciągnięciu ręcznego i jego zwolnienie blokowana jest jedna strona , tzn hamowane jest koło lewe, jak zdjąłem koło i stuknąłem młotkiem w mocowanie linki przy zacisku hamowanie ustępuje. Dziwne zachownie , bo w jedną strone linka ciągnie, ale spowrotem już nie wraca. czy ta sprężyna przy zacisku ma za zadanie odciągnąć linkę? , czy może poprzez to , że linka jest stalowa i sztywna sama powinna spowodować , że dźwignia przy zacisku ma powrózić do stanu jałowego?
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 16-01-2013 o 21:19

  2. #2
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Stanley u mnie było to samo , żeby to sprawdzić nie musisz nic stukać wystarczy ,że po zwolnieniu ręcznego chwycisz za linkę przy zablokowanym kole i poszarpiesz na boki wtedy puści na 100%. Nie wiem czemu ale to dość częsta dolegliwość w naszych autach , zacierają się linki w pancerzykach i ta sprężynka nie ma siły zwolnić ręcznego. Z wymianą nie ma większych problemów trzeba tylko zdemontować środkową konsole. Linek też raczej nie sposób zamienić stronami bo ta po stronie kierowcy jest zaopatrzona dodatkowo w srebrną osłonę izolacyjną w miejscu gdzie przechodzi obok tłumika.

  3. #3
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie

    mozliwe ze masz zapieczony tłoczek, gumka sie moze gdzies przerwala i sie dostał brud i sie zapiekł i w tedy nieodbila tłok u mnie własnie tak bylo kupilem nowa linke a i tak to nic niedało a nowy komplet uszczelniajacy na zacisk to ok 20 zl

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafal0717
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136KM 99r, 166 3.0 V6 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    A gdzie kupie

    ---------- Post dodany o godzinie 11:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:14 ----------

    A gdzie kupie takie gumki bo tez musze je wymienic

  5. #5
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    chciałbym ponowić temat, juz 2 zima i znowu to samo.

    temp do 0 stopni nic się nie dzieje, temp poniżej 0 ( dziś akurat -3 ) i ręczny jest bardzo twart, ciężko go zaciągnąc, a jak juz to zrobić to nie chce puszczać i czuć wyraźny luz na dzwigni po spuszczaniu. To że się linka zaciera w pancezu to jedno, ale czy da się jakoś to zniwelować ? linki mają max 3 lata i w dni powyżej 0 działa wszystko jak złoto, poniżej 0 juz twarde, ma ktoś pomysła ?

  6. #6
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem to samo - nalałem do pancerza terpentyny i ustało - jak to zrobiłem ?? strzykawka igła i wlałem ile się dało od strony koła i od strony dźwigni, dodać należy że ja "robiłem zastrzyk" a kolega cały czas ruszał dźwignią, nawet sporo weszło, całą poprzednią zimę miałem spokój

  7. #7
    barttorun
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys Zobacz post
    Ja miałem to samo - nalałem do pancerza terpentyny i ustało - jak to zrobiłem ?? strzykawka igła i wlałem ile się dało od strony koła i od strony dźwigni, dodać należy że ja "robiłem zastrzyk" a kolega cały czas ruszał dźwignią, nawet sporo weszło, całą poprzednią zimę miałem spokój
    Tak samo robilemi tez pomoglo

  8. #8
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    A gdzie ją można kupić ?

  9. #9
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    A gdzie ją można kupić ?
    Każdy większy sklep chemiczny powinien mieć, markety typu Obi również. Pytaj o terpentynę techniczną.

  10. #10
    newalf
    Gość

    Domyślnie

    po co kombinować z wd-40, terpentynami, smarowaniem za przeproszeniem d...sobie zawracać, linki lewa i prawa kosztują raptem 56 zł (wiem bo jestem świeżo po wymianie) wymiana to zaledwie pół godziny samemu w garażu

Podobne wątki

  1. [156] hamulec nie odbija
    Utworzone przez Maciek84 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 05:51
  2. [159] hamulec nie odbija po załączeniu ABS
    Utworzone przez PawełM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 20:46
  3. [159] hamulec ręczny
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 16:54
  4. Nie odbija hamulec, grzeje się felga
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 12:31
  5. [145] Hamulec ręczny
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 09:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory