Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 71

Temat: przewody hamulcowe w oplocie stalowym

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Hel i Goodridge są b.dobre i śmiało polecam je innym.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  2. #52
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    to lepsze tamto gorsze - temat rzeka jak z zawiechą. Ważne że lepsze od zwykłych gumowych.

  3. #53
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ok, ale po co wyskakujesz z tym pogardliwym "druciarstwem" w odniesieniu do czegoś innego niż kupiłeś i to kompletnie bez uzasadnienia rzetelnego.

  4. #54
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Goodridge ma dużo lepszy oplot niż Hel, dużo gęstszy i zewnętrzna powłoka bardziej wytrzymała mechanicznie. A i piszę o tym druciarskim przewodzie zakuwanym na miejscu w firmie od hamulców
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  5. #55
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    HEL są tanie, to ich jedyny plus, jak się kogoś spytasz co poleca to nikt nigdy ich nie poleci, a Goodridge tak- zresztą ja je mam

  6. #56
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Ja mogę ze swojego doświadczenia przekazać jedną ciekawostkę..

    Jak miałem hamulce serię 284mm z przodu to zakupiłem Goodridge przez ebay z UK.. wersja z mocowaniami ze stali nierdzewnej (standardowe są ze stali pokrytej cynkiem (kolor taki wpadający w złoty) za nierdzewkę się dopłaca) no i jak przyszła paczka pełen szacun.. wszystko porządnie zapakowane, przewody miały zatyczki żeby żaden brud się nie dostał tam podczas "oczekiwania" na zakup przez klienta.. przewody jeździły na aucie jakieś 2 lata.. po tym czasie zrobiłem swap na 330mm brembo.. te przewody umyłem, założyłem zatyczki i w stanie jak nowe sprzedałem w dobrej cenie..

    Natomiast pod brembo kupiłem nowe przewody goodridge ale już z polskiej dystrybucji.. Na początku Panowie szok mieli jakie nierdzewne końcówki, jak za dopłatą.. ale po tygodniu doszli do tego i udało się zamówić takie.. przyszły w uniwersalnym pudełku goodridge z naklejką jedynie że to takie i takie na zamówienie.. w środku po prostu latały 4 przewody, bez zatyczek bez niczego.. ewidentnie różniły się z wyglądu o tych z UK.. ale huk..

    Podczas montażu wyszedł dodatkowy fakap że gość mi nie powiedział że są dwie wersje przewodów pod 330mm z GTA i akurat zamówiłem te złe.. ale jakoś to ogarnąłem.. (inny rodzaj mocowania bo gość nie wie że w GTA są 305mm brembo i 330mm brembo a one różnią się przewodem)

    Wszystko fajnie pięknie a tu jakiś czas temu zdejmowałem koła żeby trochę detailingu na zacisku i felgach zrobić.. i przyglądam się a tu koszulka na przewodzie ta kolorowa pęknięta.. na razie tak jeżdżę bo to auto robi mało km ostatnio.. ale planuje zmienić to tym razem zamówię z UK bo u nas to się za uja nie znają na tym co sprzedają..

    Także polecam Goodridge ale nie od każdego sprzedawcy..

    A co do HEL to wydawało mi się zawsze że oni bardziej słyną z dedykowanych przewodów do motocykli.. miałem ich zestaw zamontowany w Hondzie NSR 125 2001.. do przewodów też dokupiłem odpowietrzniki Stahlbus i wszystko działało bdb.. więc nie uważam żeby to szajs jakiś był..

    A co do płynu hamulcowego.. Zgadzam się że do lepszych przewodów powinien iść lepszy płyn.. ale jak ktoś wyżej wspomniał trzeba go często wymieniać..

    Przykład z doświadczenia.. Przejrzałem katalog płynów hamulcowych firmy Motul.. wcześniej jeździłem na Ferodo Dot 5.1 przy tych mniejszych hamulcach i było wszystko pięknie, zmieniałem płyn co rok (-+ 2 miesiące).. przy swapie na brembo postanowiłem pójść krok dalej z płynem..

    Po przejrzeniu tego katalogu Motula zakupiłem płyn RBF660 i to był błąd że nie wczytałem się w więcej szczegółów.. ponieważ ten płyn jest "najwyższą" opcję u Motula czyli ten najlepszy z najlepszych.. ale patrząc na tabelkę płynów przy przejściu z płynu RBF600 na 660 to ten 660 nie spełnia jednej normy ISO4925.. Która po roku użytkowania okazała się bardzo istotną normą.. Otóż ta norma mówi o tym że ten płyn hamulcowy może współpracować z każdych standardowym układem hamulcowym, sprzęgłowym hydraulicznym i że ten płyn nie jest żrący dla elementów gumowych w.w układów.. i właśnie ten zakupiony przeze mnie RBF 660 nie spełnia tej normy więc po roku z niewiadomej przyczyny zdechła mi pompa sprzęgła ori z ASO, płyn podczas odpowietrzania wypływał czarny.. następnie zdechł nowa pompa sprzęgła znów płyn czarny i następnie zdechł jeszcze wysprzęglik ori z ASO.. więc wtedy zaczęły się poszukiwania przyczyny i nią okazał się płyn który wyżarł gumowe uszczelniacze.. Wstawiłem nowy wysprzęglik LUKa i nową pompę sprzęgła Brembo.. i zmieniłem płyn na krok niżej czyli RBF600 który już normę ISO4925 spełnia i od tamtej pory spokój i wszystko hamuje kozacko.. wymiana standardowo co rok..

    To taka mała nauczka z mojej strony żeby dokładnie czytać co montujemy, lejemy do auta podczas samowolnych tuningów
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #57
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

  8. #58
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    a mnie zastanawia co ma lanie lepszego płynu do lepszych przewodów. to co, nie można pod oplot zalać zwykłego płynu albo płynu do sportu do zwykłych przewodów?

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja mam zwykły w Alfie i oplot Goodridge i jest dobrze

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    najlepiej lać to co w instrukcji czyli 4.1 poprostu.

Podobne wątki

  1. Przewody hamulcowe w oplocie
    Utworzone przez Numberuno w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-09-2019, 08:54
  2. [159] Przewody hamulcowe w oplocie
    Utworzone przez coachu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 07:43
  3. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 23:29
  4. [GTV] elastyczne przewody hamulcowe w stalowym oplocie
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory