Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 180
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    156 1.9 jtd, Ford Fusion-wół roboczy

Domyślnie

Eee lipa, to ja za mało myje, bo po razie. Pytanie czy jednak nie jest to za mało. Wydech tez trzeba czyścić. Szmatę wciskać w rurę głęboko jak się da aby pozbyć się sadzy. Dlatego warto mało jeździć.

Nie lubię jeździć zaraz za jakims autem bo nie chce mieć odprysków na zderzaku i masce. I to samo kiedy umyje auto aby się nie kurzyło bądź za szybko nie ochlapało. Dlatego jadąc za jakimś autem zwiększam dystans.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift

Domyślnie

Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Akurat czekanie na postoju minutę na rozgrzanie silnika tylko mu szkodzi !. Silnik nagrzewa sie szybciej podczas jazdy . Im szybciej "złapie" temperature tym lepiej dla niego
    Turbo przez pierwszych kilka sekund nie ma smarowania.
    Ruszać to sobie możesz od razu pod warunkiem, że pojedziesz bez gazu przez tę minutę, no albo jeśli nie zależy ci na sprężarce.

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, 159 2.0JTDm

Domyślnie

Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Fajny ten temat.
    Sporo by się powtórzyło, ale np:
    - wsiadanie/wysiadanie, zamykanie/otwieranie drzwi - zminimalizowane do minimum.
    - nigdy nie skręcam kół do oporu, żeby nie męczyć pompy wspomagania,
    - nim zamontuję fotelik syna w Alfie, zawsze na spód kładę niewielki kocyk, żeby zniszczyć tapicerki (w każdej posiadanej przeze mnie AR mam tapicerkę skórzaną).
    - kiedy podjadę pod dom, zawsze parkuję tak, by później wjeżdżając do garażu nie uruchamiać silnika (mam z górki),
    - 159 nigdy nie jeżdżę zimą (posiadam komplet nowych kół zimowych 18", ale jeszcze nie używane (w razie kataklizmu, bo tylko on skłoni mnie do wyjechania na zasolone drogi). Moja 159 od nowości nie widziała soli i jej nie zobaczy dopóki ja będę jej właścicielem,
    - tankuje tylko paliwa uszlachetnione,
    - oleje wymieniam co 10.000km bez względu na rodzaj paliwa (w Spiderze z racji niewielkiego przebiegu co dwa lata),
    - zakupy itp zawsze wędrują do bagażnika,
    - nie myję Alf po każdej przejażdżce, ale dopiero wówczas kiedy tego wymagają (częste mycie skraca życie... lakieru),
    - jestem maniakiem podwójnych układów wydechowych, każda z mojej AR ma przynajmniej dwie końcówki (Spider cztery),
    - nie pozwalam na opieranie się, czy kładzenie czegokolwiek na karoserii samochodu za wyjątkiem zaplanowanych sesji zdjęciowych,
    - żony i samochodu nie pożyczam nawet przyjaciołom, ale chętnie zawiozę jeśli potrzeba,
    - zawsze parkuję w miejscach, które minimalizują ryzyko zarysowania z powodu innego uczestnika ruchu,
    - unikam parkowania pod drzewami, ale szukam cienia,
    - po zaparkowaniu, odchodząc zawsze obracam się z podziwem w kierunku linii nadwozia AR,
    - nie uznaję dywaników gumowych w AR, nawet w naszej 147, która zimą służy nam jako samochód rodzinny,
    - systematycznie sprawdzam poziom płynów, zwłaszcza oleju silnikowego,
    - regularnie oddaję samochody na car detailing,
    - kluczyk do stacyjki wkładam zawsze tak by logo AR na nim było widoczne ,
    - zawsze tankuję do pełna,
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Dochodzę do wniosku, że:
    a. Jest ze mną wszystko w porządku
    lub'
    b. Nieświadomie staliśmy się pacjentami oddziału psychiatrycznego ze specjalizacją "alfaholizm"

Do powyższego postu mogę dodać:

1. Parkuję w bezpiecznych miejscach - najbardziej mi pasuje miejsce przy słupach. "Przyklejam" się do słupa i z automatu mam sporo miejsca po stronie słupa oraz dalej do sąsiedniego auta. Jeżeli nie ma słupów staram sie parkować przy drogich autach. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że właściciel obtłucze moje auto )dba o swoje)
    2. Auta nie zawsze zamykam (w 146 jest to wybór auta - zamki żyją własnym życiem - nie mogę pojąć schematu kiedy się zamkną/otworzą wszystkie lub tylko niektóre)
    3. Wspomaganie - oczywista oczywistość. Do tego nie kręcę w miejscu (pozostałość po nauce jazdy - na PF 126p).
    4. Pod fotelik podłożone mam ręczniki - jeden złożony w kostkę ()wypełnienie siedzisk) drugi przykrywa siedzisko (i pierwszy ręcznik). Pierwszy umożliwia proste ustawienie fotelika (nie na boczkach), drugi zabezpiecza przed pobrudzeniem siedziska.
    5. GTV nie jeżdżę zimą, 146 czasami, 159 z konieczności
    Reszta jak w poście powyżej (chociaż z detailingiem to u mnie kiepsko),Kluczyk oczywiście z logiem na zewnątrz , tankowanie do pełna (liczenie spalania, od którego nie potrafię się odzwyczaić)
    Dłuższe trasy lepszą drogą, zakaz picia, jedzenia, wożenia gratów.
    Jedno co zauważyłem to fakt, że wraz z kolejnym autem choroba ustępuje: 146 zawsze wychuchana, wypieszczona, GTV trochę mniej, 159 jeszcze mniej

Użytkownik Rowerzysta Avatar Takumi
    Auto
    Brera V6

Domyślnie

Jeżeli niektóre z tych postów są serio, to znaczy że wy jesteście dla samochodu, a nie on dla was, a to już jest słabe.

Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    156 1.9 jtd, Ford Fusion-wół roboczy

Domyślnie

Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Jeżeli niektóre z tych postów są serio, to znaczy że wy jesteście dla samochodu, a nie on dla was, a to już jest słabe.
    Bo tak jest przynajmniej w moim przypadku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto

Domyślnie

-Nie parkuję pod drzewami i zawsze zachowuję duży odstęp od samochodu obok. Pomijając możliwość obicia mnie przez jakiegoś buraka, nie lubię się wyciskać z auta jak ketchup z butelki.
    -Nie pożyczam auta nikomu. Czasem bratu, ale niechętnie.
    -Jak już mu pożyczę, to patrzę się jak moje auto odjeżdża.
    -Myję jak jest średnio zabrudzona, nie jeżdżę brudasem, ale też nie jestem na myjni codziennie. Myję ją dokładnie i zawsze używam wszystkich programów. Nie ma tak że mycie na szybko, płukanie i jazda.
    -Nie słucham głośno muzyki, bo słucham silnika. To pozostałość po poprzednim Peugeocie 406, którego benzyna tak bosko mruczała, ale też jest to blizna na mózgu po Polonezie, w którym zawsze nasłuchiwałem co też tam się mi dzisiaj zepsuło
    -Lubię dźwięk mojego klekota, co dla wielu uchodzi za wariactwo.
    -Zakaz opierania się o samochód i zakaz stawiania czegokolwiek gdziekolwiek.
    -Sprawdzam dość często ciśnienie w oponach.
    -Zawsze słyszę nieistniejące stuki i puki w zawieszeniu
    -Nie ruszam wcześniej jak po minucie od zapalenia silnika i nie gaszę od razu tylko czekam kilkanaście sekund.
    -Nie kupuję najtańszych zamienników.
    -Oglądam się za Bellą minimum dwa razy zanim zajdę do domu.
    -Przez okno widząc stojącą Alfunię zawsze myślę sobie "boże, jakie cudo!". ZAWSZE!
    -Czasem mówię innym domownikom, żeby popatrzyli jakie boskie auto tam stoi - oni myślą, że jakieś Ferrari jechało czy coś, a ja pokazują na swoją Alfę Oni na to: "łooo boszzz ten zaś..."
    -Lubię sobie czasem wypić piwko w samochodzie na parkingu przed blokiem. Posłuchać absolutnej ciszy, lub jakiejś muzyki.

Jako, że jest to moja pierwsza Alfa, to alfoholizm u mnie się dopiero rozwija, ale jak widać postępuje dość szybko. Wkrótce będę w niej chyba spał

Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling

Domyślnie

Nie pożyczam auta nikomu. Czasem bratu.

Hmmm. Jak to robisz?

Użytkownik Maniak resoraków Avatar opozycjonista
    Auto
    Kotek XE

Domyślnie

dla mnie zawsze ważne było czyste prześcieradło

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozrzad 30 IV 2015.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	81.9 KB
ID:	253453
    W opozycji do głupoty.

Użytkownik Maniak resoraków
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0

Domyślnie

Kolego Serafiel najdłużej olej dopływa do rozrządu najbardziej oddalonego od pompy i to czasami słychać (w benzynach) jak już olej jest zużyty tak gdzieś około 1 sekundy góra 2 sekundy. Turbo ma swój przewód zasilający w olej więc niby dlaczego nie ma mieć tego smarowania tak długo jak piszesz. Wszystkie pasowania węzłów tarcia przystosowane są do pracy w temperaturze roboczej stąd ich zużycie następuje najszybciej przy dużych luzach na zimno, czyli wiadomo że jak silnik zimny to nie można go obciążać nadmiernie. Trzeba szukać kompromisu na linii obciążanie-rozgrzewanie
    Pozdrawiam forumowiczów

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Nie pożyczam auta nikomu. Czasem bratu.

Hmmm. Jak to robisz?
    Nikt poza tym jednym wyjątkiem. Ehhh...
    Ostatnio edytowane przez Serafiel ; 01-01-2019 o 23:34