Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Administrator ds. serwera Romeo
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm

Domyślnie Powtorna rejestracja

Myslalem zeby zrobic moja jawke - skompletowac wszystkie blachy, polakierowac na oryginalne kolory - bordowy i kremowe owiewki i zrobic pare dupereli - cieknacy gaznik, brakujacy korek od baku itp.

Duzo jezdzilem nia po lesie, pewnego razu podczas brykania po lesnych drogach wypadl mi portfel - mialem w nim 70 zl, legitymacje i dowod rejestracyjny od jawki...
    Nie mialem karty motorowerowej, a jak juz mialem to po miesiacu zgubilem, wiec staralem sie unikac policji - jezdzilem po jakichs wioskach i lasach.
    Jawka byla zarejestrowana na babcie (to spadek po dziadku - pierwszym wlascicielu) i babcia przed uplywem ubezpieczenia albo przegladu zadzwonila i pytala co ma zrobic Powiedzialem ze nie mam zadnych papierow i niech ja wyrejestruje, bo nic nie da rady z tym zrobic...

Jawka ma 30 lat - 76 rocznik, 12 tys km (do czasu az zepsul sie licznik) i mam do niej wielki sentyment. Nieraz jezdzilem nia doslownie pol dnia - najdalej w ciagu jednego dnia dojechalismy do swiezna - 120 km - w dwie strony. Jawka ciagnela z wiatrem max 60, z duzym wiatrem nawet 65. Ale bylo trzeba robic co jakis czas przerwy - podroz jest meczaca, bylo zimno i trzeba bylo chlodzic silnik. Wyjechalismy po poludniu, a wrocilismy jak bylo ciemno - to byla jesien albo koncowka lata..
    Nigdy nie zapomne min ludzi jak jezdzilem w milicyjnym kasku typ "orzeszek" w okularach do spawania, w skorzanej starej kurtce i rekawiczkach
    Starsze panie to az sie ogladaly
    Inna ciekawa przygoda: noc, ciemno, jezdzilem po wioskach, pomylily mi sie drogi i zamiast skrecic w prawo na radawke we wrzosowie, skrecilem w lewo... Cialem 50-60 km/h i nagle... Brama! Zaczalem hamowac, nie udalo sie bez zderzenia... Walnalem kolem, a potem jeszcze glowa (mialem kask). Nie wywrocilem sie, nie wyfrunalem przez kierownice. W panice probowalem zawracac, ale wyszedl jakis Pan i sie pyta co ja robie... Okazalo sie ze to byla brama od bylem PGRu
    Innych szlifow nie policze, bo byla ich kupa, w lesie jak sie skakalo po dziurach, na betonie jak jeszcze nie umialem ruszac z pasazerem (pasazer musial wskakiwac podczas jazdy) ale na szczescie nigdy nic powaznego mi sie nie stalo

Ogolnie ta jawka nie jest w takim najgorszym stanie - od kopa ostatnio nie palila, ale nie wiem kiedy wymieniane byly swiece i kable... Zaplonu tez nie regulowalem. Jak dostalem ja od babci to byla prawdziwa zyleta - palila od kopa i ladnie sie zbierala.
    Szkoda mi ja sprzedawac, a bez papierow nie chce jezdzic, bo juz mam zalegle mandaty do zaplacenia...

Jest jakas mozliwosc zeby ja ponownie zarejestrowac na jakichs wyjatkowych warunkach - wkoncu to zabytek
    Moze jak kupie papiery i sama rame przeloze to bedzie ok?

Takich jawek jest malo - to Jawa 50 Skuter i wyglada tak:
    http://www.forum.alfaholicy.org/albu...htm?pic_id=318

A tu oryginal:

Niektorych to moze smieszyc, ze chce jeszcze inwestowac w takie padlo, ktore jest takie smieszne i kosztuje grosze, ale sam nie wiem czemu tego chce

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

tuti ja pierdziele ja takiej z 15 lat nie widzialem.jak ja sprzedasz to osobiscie ci jaja wyrwe :mrgreen:

Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS

Domyślnie

Taki zabytek dobrze odrestaurowany to super sprawa bardzo lubie takie zabaweczki
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998

Domyślnie

hehehe ja sprzedałem rok temu Zundappa KS600 z 1940 roku z silnikiem Boxer
    faciowi ze Szwajcarii za 12 000 zł.

Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS

Domyślnie

maly off...

Cytat Napisał phantom71
    ... Zundappa KS600 z 1940 roku z silnikiem Boxer
    ...
    piekna maszyna

Tuti - odrestauruj Jawke i pochwal sie efektami
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

AR_33
    Gość

Domyślnie

Ehhh ... a ja Żaka (takiego na pedały) wydałem. Bo nie miałem gdzie go trzymać :|

Administrator ds. serwera Romeo
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm

Domyślnie

No ale da sie to jakos zarejestrowac? Same papiery + rama starcza? Pewnie bedzie podobnie jak z rejestracja samochodow-skladakow.
    Zrobic i wpakowac do komorki z weglem na kolejne 30 lat nie bardzo mi sie widzi..

PS
    wiem, ze niektore przygody ktore opisalem moga wygladac malo smiesznie dla kogos kto nigdy nie smigal motorynkami, komarkami, ogarami itd. ale w rzeczywistosci nie bylo tak strasznie. predkosc 60 km/h przy zderzeniu to duzo, ale jawka to bylo prawie jak rower, byla lekko i latwo bylo ja opanowac, a takze hamowac nogami
    nie jezdze tak teraz, bo jazda z silnikiem z wieksza moca nauczylo pokory... mialem wtedy 13-14 lat

adasco
    Gość

Domyślnie

piekna rzecz... tylko nie wiem, czy da sie zarejestrowac na zabytek.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Alfa Romeo159 JTDM 150&&147 jtd 163ps

Domyślnie

z tego co mi wiadomo jezeli motor ma 26 lat to mozna rejestrowac jako zabytek na pomaranczowych blachach ale nie jestem do konca pewny tych 26 albo 28 ale 30 lat jak m a to raczej chyba napewno przedzwon jeszcze do wydzialu komunikacji i zapytaj
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v