Strona 465 z 471 PierwszyPierwszy ... 365415455456457458459460461462463464465466467468469470471 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,641 do 4,650 z 4707

Temat: Dobra Zmiana

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004

Domyślnie

Tak trochę Ci wyszło, że posiadanie potomstwa jest luksusem…

Syty głodnego nie zrozumie… i jak napisałam wszystko zależy od punktu widzenia. Naprawdę jest to poważny problem społeczny, dla tych ludzi ważny. I nikt nie powinien tej wagi mierzyć. A tak Ci pacjenci, jak inni idą do lekarza po dobre wiadomości. Nic tego nie zmieni.

Byłoby fajnie zajmować się tylko nauką i szkolnictwem wyższym, jak w innych krajach. Albo, albo, ale od lat nie ma takiej możliwości. Nie w tym rzecz. Raczej moja grupa zawodowa to nie jest elektorat PIS. A jeśli chodzi o edukację, też czas pokaże. Na razie nie dostrzegam pozytywów, nadal kasa idzie za studentem. To nie jest korzystne – aby nauczyć trzeba wymagać, a to nie idzie w parze. Młodzi ludzie nie chcą zostawać na Uczelni. Nie jest to w żadnym aspekcie już konkurencyjne...

Ogólnie, co pominąłeś wskazałam na kolejne nietrafne wg mnie finansowanie służby zdrowia. Przesunięcie tych samych pieniędzy nie oznacza, że jest ich więcej. To jest jakiś wierzchołek góry lodowej. Za wiele usług medycznych w tym kraju płaci pacjent poza tym, co ma ściągane z pensji. A konstytucja ma gwarantować wszystkim ludziom dostęp do bezpłatnego leczenia. Nie jest bezpłatne dla żadnego z nas.

Jednym z celów medycyny genomowej jest poprawa jakości życia pacjentów, patrz dostęp do badań, specjalistów, rehabilitacji, indywidualizacji leczenia, etc… To wychodzi naprzeciw chorobom cywilizacyjnym. To co napisałeś o Państwie stoi w sprzeczności z tym.

To są złożone problemy. Wskazania lekarskie powinny wytyczać sens lub bezsens leczenia, a nie politycy. Są one indywidualne, zależnie od przypadku i wykonanych badań w tym genetycznych. Czasem ich nie ma, a szansa na uzyskanie i donoszenie ciąży jest niemal zerowa. Wtedy nie ma sensu finansowanie, ale nie ma też wskazań. To jest jedna z metod leczenia niepowodzeń rozrodu, nie jedyna. Akurat w jakimś konkretnym przypadku jedyna skuteczna. Państwo pozostałe finansuje. Tej akurat nie. Dobrym przykładem są pacjenci płodni, cierpiący na raka jądra. Przed leczeniem raka, mogą zamrozić próbkę nasienia i po leczeniu dzięki in vitro mają szansę na posiadanie własnych dzieci. To w pewnym sensie jest kontynuacja leczenia raka, mająca na celu poprawę jakości życia pacjenta po leczeniu. Jak napisałam problem nie dotyczy wyłącznie par niepłodnych.

Kwestie światopoglądowe nie powinny mieć wpływu. A to wg mnie jest jedyna kwestia – światopoglądowa.

Adopcja nie jest ani prostą decyzją, ani też procedurą łatwą do przeprowadzenia. Nie każdy się tak zrealizuje. I przede wszystkim ludzie w sposób naturalny chcą mieć własne dzieci, zdrowe. To jest naturalne.

Wolałabym, żeby ludzie za dobrze wykonaną pracę mieli możliwość uzyskania zarobków adekwatnych do tego co robią, wolałabym żeby Państwo finansowało choroby rzadkie, in vitro, niż żeby dawało ludziom 500+ W wielu wypadkach te pieniądze nie są wcale wydawane na dzieci. Zwiększają liczbę dzieci, które są w domach dziecka, i nie mają szansy na adopcję. Wystarczy jeden list na miesiąc, aby nie można było adoptować dziecka… Jak wyjaśnisz taki opór przed finansowaniem in vitro i brak oporu przed braniem 500+ przez ludzi bogatych. Nie potrzebują tych pieniędzy, a jednak… Nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś innego? Na wsparcie tych którzy realnie tego potrzebują? Ktoś będzie musiał za to zapłacić.

Wolałabym również, żeby ojciec dyrektor nie otrzymał kolejnego wielomilionowego dofinansowania, a otrzymały je ośrodki referencyjne na choroby rzadkie, czy nowotworowe albo ośrodki rehabilitujące, czy hospicja.

Wolałabym, żeby nie bojkotowali fundacji Owsiaka, bo nie widzę do tego żadnego uzasadnienia.

Wolałabym także, aby PAD nie grał z Prezesem w dobrego i złego policjanta…
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 09-10-2017 o 01:03

Użytkownik Romeo Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Majka, reflektujesz trochę jak Jersey (któremu nota bene bardzo ładnie odpowiedziałaś), aczkolwiek przyznaję, że robisz to od serca, a nie ideologicznie;
    tzn. państwo nie stać, by Tobie - kobiecie nauki, dać godziwą podwyżkę pensji, ale jak matka Polka stajesz w obronie wydatków mniej istotnych, przynajmniej z punktu widzenia państwa.
    A cały czas mówimy o państwie na dorobku, raczej biednym niż bogatym.
    Państwo stać, żeby wywalić miliardy na teoretycznie prorodzinne 500+, ale kilkadziesiąt baniek na finansowanie in vitro, to już nie?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Romeo Avatar kazikx
    Mieszka w
    Sułów
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 8v; 146 1.4; GT 1.9

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Państwo stać, żeby wywalić miliardy na teoretycznie prorodzinne 500+, ale kilkadziesiąt baniek na finansowanie in vitro, to już nie?
    500+ jest dobrym programem.
    Powinny być tylko bardziej zracjonalizowane zasady dystrybucji, choćby w oparciu o kryteria dochodowe, o czym wspomina Majka.

Co do in vitro i służby zdrowia - nie znam się, nie znam kosztów.
    Moje doświadczenie z publiczną służbą zdrowia w PL jest negatywne.
    Sam niezwykle rzadko chodzę do lekarza, a z dziećmi może 9 na 10 razy korzystam z prywatnych usług medycznych, kupując w ten sposób jakość (zdrowie jest bezcenne) + czas.

Chciałbym, aby publiczna służba zdrowia zapewniała sprawnie i dobrze usługi medyczne na poziomie podstawowym.
    A potem niech ministerstwo zdrowia zabierze się za fundowanie usług de luxe, typu in vitro.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Majka Zobacz post
    wolałabym żeby Państwo finansowało choroby rzadkie, in vitro, niż żeby dawało ludziom 500+ W wielu wypadkach te pieniądze nie są wcale wydawane na dzieci. Zwiększają liczbę dzieci, które są w domach dziecka
    Ilość demagogicznych przesądów, które zawarłaś w tym zdaniu...

"Syty głodnego nie zrozumie".

Nie uważam posiadania potomstwa za imperatyw.
    Jestem przekonany, że gdybym nie miał dzieci, nie cierpiałbym z tego powodu katuszy i nie żądał od państwa wsparcia w rozwiązaniu moich problemów.
    Są też osoby, które nie chcą mieć dzieci z sobie wiadomych powodów.

Pracuję z młodzieżą i myślę, że gdybym nie miał dzieci, to poświęcałbym tej młodzieży jeszcze więcej czasu i w związku z tym również czułbym się spełniony.
    Czuję się spełniony jako ojciec dzieci, ale czułbym się spełniony również jako nauczyciel i wychowawca.

W ogóle na poziomie - nazwijmy to duchowym - traktuję moich podopiecznych na równi z moimi dziećmi.
    Można racjonalnie wysublimować biologię na poziom ducha.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Lk_
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon

Domyślnie

Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Chciałbym, aby publiczna służba zdrowia zapewniała sprawnie i dobrze usługi medyczne na poziomie podstawowym.
    A potem niech ministerstwo zdrowia zabierze się za fundowanie usług de luxe, typu in vitro.
    Byłem dziś w swojej lokalnej przychodni, z okazji objęcia mnie profilaktyką kardiologiczną. W sumie nie wiem, na jakiej zasadzie było to zorganizowane - czy dostali jakieś pieniądze, czy też ktoś chciał się wykazać, ale pozbierali zarejestrowanych u siebie panów w wieku na oko 35-50 i porobili EKG, ciśnienie, badanie krwi itd. itp. Jak na podstawową opiekę zdrowotną jestem pod wrażeniem.

Całe szczęście do specjalistów nie muszę chodzić, bo ponoć kolejki do nich nie krótsze niż za PO...

Użytkownik Romeo Avatar jersey
    Mieszka w
    Grudziądz/Rumia/Lozanna
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 10v 140 KM

Domyślnie

Jak wygrać wybory s samorządowe? Zmienić ordynację wyborczą: https://newsstand.google.com/article...CTDcl3AwiPqJAw

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

NIEAKTUALIZOWANE
    - niedługo "Płyny eksploatacyjne" tylko dla Alfa Romeo
    Link: Oleje silnikowe dla Alfa Romeo
    Link: Dane techniczne olejów silnikowych

Mieszka w
    Sułów
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Majka Zobacz post
    Na razie nie dostrzegam pozytywów, nadal kasa idzie za studentem. To nie jest korzystne – aby nauczyć trzeba wymagać, a to nie idzie w parze.
    Nie, nie idzie już kasa za studentem.
    Może tego nie dostrzegasz, bo może dyscyplina, którą się zajmujesz (nauki ścisłe, konieczność pracy w kosztownych laboratoriach), nie pozwoliła na rozbuchanie tej patologii do granic możliwości.
    Ale wystarczy przyjrzeć się studiom prawniczym, ekonomicznym, humanistycznym, gdzie przyjmowano kandydatów, ile wlezie.
    Tam widać gołym okiem zmiany.

- - - Updated - - -

Zauważyłem ciekawą rzecz, która od miesięcy zaznaczyła się mocno w polskiej polityce.
    Poszczególne partie i ugrupowania zmagają się same ze sobą, a mniej z przeciwnikami politycznymi.

PIS zmaga się z prezydentem i odwrotnie.
    PO zmaga się z samą sobą.

Niby jest zmaganie się opozycji z partią rządzącą, ale w zasadzie, zwłaszcza po upadku KOD i wakacyjnych protestach, wszystkie te głosy są słabe i nie przekonują.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004

Domyślnie

Medycyna się rozwija, musi znaleźć się w pewnym momencie w realiach klinicznych. A ludzie mają różne potrzeby medyczne. Medycyna nie może i nie powinna się kierować wyłącznie względami ekonomicznymi.

500+ nie wiem, raz – utrzymanie elektoratu, dwa to chyba banki. Zamysł słuszny, ale w biednym państwie za programy socjalne ktoś musi zapłacić, czasem są to te same osoby.

Program profilaktyczny taki czy inny – albo rodzaj kontraktu z NFZ, częściej finansowany przez samorządy, UM. Analogicznie dla programu in vitro. Samorządy mogą z własnych środków rozpisywać programy. Program trwa do wydania kasy, potem go nie ma. Z programu trafiasz na AOS, OS, w kolejkę.

POZ jest finansowane odrębnym kontraktem, niż OS, AOS, czy SOK. Likwidacja programu in vitro, nie oznacza zmiany finansowania POZ.
    Nie ma koszyka, część usług wysokosztochłonnych jest ze stratą, wykonywana w sposób ograniczony. Bez koszyka zagwarantowane jest wszystko i nic. Tak jest od wielu, wielu lat. Fakt, tego nie da się łatwo zmienić.

Kazix, to nie jest tak jak piszesz, że państwo ma zagwarantować minimum. Ma zagwarantować dostęp do leczenia zgodny ze standardami i obowiązującą wiedzą. Leczenie musi być skuteczne. Jeśli z założenia nie jest, nie ma sensu, a wydane pieniądze idą w błoto.

Coś co jest de lux bez wskazań bywa standardem z wskazań, np.: medycyna estetyczna. Niby de lux, a jednak ze wskazań jest finansowana.
    Program in vitro, daje też możliwość kontrolowania tego sektora, pod względem standardów. To też jest ważne.
    Co nie zmienia tego, że tematy takie jak in vitro to tematy zastępcze, którymi nie ma co się ekscytować. Zawsze problematyka ocierająca się o światopogląd jest wyciągana. Najczęściej by coś przykryć.

Koszty, które ponosi każdy z nas, to nie tylko, to, że korzystasz z prywatnej opieki medycznej. To są też koszty, dojazdów, przebywania poza miejscem zamieszkania, itd. w wypadku tych osób.

Najlepiej być zdrowym, mieć zdrowe dzieci i zdrową rodzinę, ale...

Co do szkolnictwa wyższego, na razie widzę jeden pozytyw – przywrócenie kolokwium habilitacyjnego, ale głosy za tym pojawiły się już wcześniej. Pewnie specyfika mojej Uczelni jest inna, niż Uniwersytetu, stąd mniej kierunków dodatkowych, w tym płatnych, wieczorowych, czy zaocznych. Jest wymóg ćwiczeń praktycznych i prace mgr nie są teoretyczne. Jest też mniej studentów, ale jak zwiększono ich liczbę dwukrotnie, tak nadal tak jest. W tym roku znowu jest więcej studentów. Zauważyłam, że będzie mała matura, której celem chyba ma być ograniczenie liczby osób uczących się w LO, tym samym studiujących. Nie ma bowiem innej alternatywy, bo nie ma techników, ani szkół zawodowych. Finansowanie nauki – jak mają je pozyskać młodzi badacze, skoro jedynym kryterium jest IF, IC? Nie mają dorobku, bo zaczynają, a nie mogą go mieć, bo nie mają kasy na badania. Błędne koło.

Nie popieram wykorzystywania religii czy symboli dla korzyści jakiejkolwiek jednostki, czy grupy ludzi, dla poparcia. A to miało i ma miejsce.

Prezes – dzieli ludzi, zawsze tak było. Do tego jak już pisałam on ma jedno pragnienie wszystko kontrolować. Może jest za to dobrym politykiem, na pewno jest świetnym strategiem, ale nie wiem, czy jest dobrym człowiekiem.

Może jednak grają w złego i dobrego policjanta? Czasem zamierzony konflikt w jednym ugrupowaniu ma na celu właśnie to co napisałeś. Nowa partia prezydencka? Transfery partyjne w tym kraju na prawicy są na porządku dziennym. Może chodzić o zgarnięcie elektoratu, który za PIS nie pójdzie, ale za prezydentem kto wie. Na koniec okaże się, że się pogodzą, jak już bywało. Ponadto taki konflikt zmusza opozycję do obserwowania. Z kim mają wojować? Zapytałeś – czy stał się prezydentem tych z opozycji. Raczej nie. Nie postrzegam go też jako człowieka zdolnego do samodzielnego działania.

Ale w swojej ocenie oczywiście mogę się mylić.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    alfa

Domyślnie

Jednak nie będzie niższego ZUS-u dla przedsiębiorców Śmiesznie, bo było to dla mnie trochę oczywiste. Podobnie jak rezydenci - oni też nic nie wskórają. Cóż, to nie jest elektorat PISu, więc co będą się szczypać.

Użytkownik Romeo Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

machina propagandowa skierowała się w stronę strajkujacych lekarzy

https://twitter.com/tvp_info/status/918194349560750081

Nie to, żebym był po stronie lekarzy. Ja uważam, że trzeba to wszystko sprywatyzować, i o ich zarobkach będzie decydować rynek, tak samo jak decyduje o zarobkach moich. To po prostu pokazuje jak obrzydliwym, niezdolnym do dialogu towarzystwem jest PIS. Nie potrafią podjąc konstruktywnego jakiegokolwiek dialogu. Potrafia tylko atakować, szczuć, manipulować.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 12-10-2017 o 16:09
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Mieszka w
    Sułów
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Po po prostu pokazuje jak obrzydliwym, niezdolnym do dialogu towarzystwem jest PIS. Nie potrafią podjąc konstruktywnego jakiegokolwiek dialogu. Potrafia tylko atakować, szczuć, manipulować.
    Taa dialog.
    Strajkujący zabawili się w kotka i myszkę z Szydło.

Tzw. rezydentom widocznie mało 40% proponowanej przez PIS podwyżki.
    Nikomu nie żałuję, niech zarabia dużo, ale bez przesady, płacić komuś podwójną średnią krajową za to, że skończył studia i staje się stażystą, czyli dalej się uczy.
    Jeszcze nic nie dali od siebie państwu, a już chcą brać dużo więcej od tych, którzy pracując wnoszą pozytywny wkład w funkcjonowanie społeczeństwa.

Mam w najbliższej rodzinie pięciu lekarzy, w tym dwu dosyć młodych i żaden z nich nie klepie biedy.
    Wręcz przeciwnie.