Temat: Dobra Zmiana

Użytkownik Maniak resoraków

Domyślnie

Ale naród dalej ufa Dobrej Zmianie i poparcie sięga 39 procent.
    Sorry, taki mamy naród, że sparafrazuję klasyka

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

[QUOTE=Tomtrz;2136259]Ukrainskie władze mają pretensje terytorialne, czy jacyś tam nacjonaliści z promilowym poparciem? Daj źródło, bo coś nie kojarzę.

No, chodzi o nacjonalistów, którzy w wyniku wojny mają tam coraz większe poparcie. Partia "Swoboda" miewała już poparcie ponad 2 milionów wyborców, w zorganizowanym przez nią "Marszu kijowskim" gloryfikującym UPA, inne opozycyjne ugrupowania nie wzięły udziału ale też go nie potępiły.
    https://przemyslawprekiel.natemat.pl...inskim-rzadzie

- - - Updated - - -

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    To zawsze było, ale jednak za pisu jednak skala tego zjawiska sięga zupełnie nowego poziomu. W dodatku kiedyś trzeba to było robić po cichu, gimnastykować się, a teraz wszystko dzieje się w świetle prawa, bo przecież pis zniósł konkursy gdzie tylko sie dało, żeby w biały dzień wprowadzać tam swoich ludzi. Codziennie wychodzą nowe kwiatki, jak ostatnio asystentki w NBP zarabiające po kilkadziesiąt k pln.
    Przyznasz chyba, że jednak skala złodziejskich afer była wcześnie wiele większa niż teraz, ci teraz nie chcieli też koalicji z najbardziej złodziejską partią , tamtym to nie przeszkadzało i dawali jej zarobić. Swoich ludzi na stołki wprowadza każdy zwycięzca, a że po cicho i kombinatorstwem to lepiej? Ja myślę że właśnie nie, bo wyborcy będą tego świadomi i ich w kolejnych wyborach ocenią.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

@alfist, piszesz o jakichś skrajnościach na Ukrainie, a tu w Polsce, władza nazwała rondo imieniem bandyty wojennego, a władze państwowe, tychże bandytów gloryfikują.

Napisz nam o tych aferach poprzedniego rządu, bo skoro były, to gdzie są prokuratorskie dochodzenia, gdzie procesy, gdzie wyroki?

Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V

Domyślnie

Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Przyznasz chyba, że jednak skala złodziejskich afer była wcześnie wiele większa niż teraz, ci teraz nie chcieli też koalicji z najbardziej złodziejską partią , tamtym to nie przeszkadzało i dawali jej zarobić. Swoich ludzi na stołki wprowadza każdy zwycięzca, a że po cicho i kombinatorstwem to lepiej? Ja myślę że właśnie nie, bo wyborcy będą tego świadomi i ich w kolejnych wyborach ocenią.
    Taka typowa pisowska gadka bez konkretów

Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

[QUOTE=alfist;2138487]
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ukrainskie władze mają pretensje terytorialne, czy jacyś tam nacjonaliści z promilowym poparciem? Daj źródło, bo coś nie kojarzę.

No, chodzi o nacjonalistów, którzy w wyniku wojny mają tam coraz większe poparcie. Partia "Swoboda" miewała już poparcie ponad 2 milionów wyborców, w zorganizowanym przez nią "Marszu kijowskim" gloryfikującym UPA, inne opozycyjne ugrupowania nie wzięły udziału ale też go nie potępiły.
    https://przemyslawprekiel.natemat.pl...inskim-rzadzie
    Od kilku ładnych lat nie przekraczają progu wyborczego. A nawet załóżmy 10%, co przy frekwencji 50% daje nam 5% społeczeństwa. Rozumiem, ze przez te 5% mam nienawdzić całego narodu? A u nas oszołomów brakuje? Weź Ty się zastanów trochę nad swym życiem, bo chyba dajesz się łatwo sterować.

No jednak nie była skala większa niż teraz. Ktoś robił nawet statystyki, i skala jest dotąd niespotykana. No i nie było tak hardkorowych przypadków, jak misiewicz, czy ostatnio ujawnione asystentki w NBP zarabiające prawie tyle, co kanclerz niemiec. Wójt pcimia nie stawał się z dnia na dzień milionerem w największej spółce skarbu państwa. Nie było takiej afery, jak KNF. Tak opowiadasz, jak to kradli, tylko jeszcze jakoś nikogo się PISowi nie udało skazać do tej pory.
    Mówisz, że lepiej, jeśli robia to w biały dzień i w świetle prawa? Czy Ciebie, za przeproszeniem, pogrzało kompletnie?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Na razie jakieś toczydło

Domyślnie

https://wiadomosci.wp.pl/wicepremier...6296812832385a
    Najtrafniej to okreslic jej slowami- im sie to po prostu należy...
    Myślę ze gdyby byla techniczna możliwość zeby to obiektywnie podliczyc, to obecna dojna zmiana w 4 lata wyciagnie wiecej niz poprzednicy w 8...
    AR 156 2,4JTD 2000r- czarna- NERO FUOCO- sedan- cóż była, jaka będzie następna? czas pokaże

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    @alfist, piszesz o jakichś skrajnościach na Ukrainie, a tu w Polsce, władza nazwała rondo imieniem bandyty wojennego, a władze państwowe, tychże bandytów gloryfikują.

Napisz nam o tych aferach poprzedniego rządu, bo skoro były, to gdzie są prokuratorskie dochodzenia, gdzie procesy, gdzie wyroki?
    Jakie to były afery? Nie chce mi się dużo pisać, poczytaj:
    https://kukiz.army/lista-42-afer-dem...owoczesna-psl/
    Procesów raczej nie było, bo większość tego została zrobiona w majestacie prawa, ale zdarzały się wyjątki: posłankę PO -Sawicką złapano na gorącym uczynku- odbierała właśnie łapówkę za ustawianie przetargu- sprawdź sobie jaki wyrok dostała (szukaj afera sopocka- chyba jej nawet nie ma w linku, który podałem). Jak chcesz więcej, to poszukaj afer przy budowie dróg, z tego co pamiętam to było ich całkiem sporo. Co do tych takich naszych wyklętych, to ja tego też nie popieram (nie jestem też i nigdy nie byłem zwolennikiem PIS, co nie znaczy że niektórych ich działań nie popieram)
    @Tomtrz- jak pisałem, ukraińska "Swoboda" zdobyła kiedyś ponad 2 mln głosów obywateli w wyborach, pisałem też że "marszu Kijowskiego" nie potępiły inne partie ukraińskie. Istotne jest, ilu na prawdę obywateli Ukrainy podziela poglądy "Swobody" odnośnie Polski (że wszyscy zwolennicy "Swobody" to pewne), a jest to o tyle ważne, bo jeśli na Ukrainie będzie kiedyś pełna demokracja i inne czynniki się ustabilizują, to wybrane władze będą dążyły do spełnienia żądań obywateli.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 09-01-2019 o 14:31

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

bo większość tego została zrobiona w majestacie prawa
    Afery w majestacie prawa? - przecież to jest oksymoron - jeśli prawo na to zezwalało, to gdzie są postępowania wobec tych, którzy takowe stanowili?

Gdzie jest te ponad 300 postępowań, które zapowiadał PiS, po tym ich pseudo "audycie".

posłankę PO -Sawicką złapano na gorącym uczynku- odbierała właśnie łapówkę za ustawianie przetargu- sprawdź sobie jaki wyrok dostała
    Posłanka odebrała łapówkę, za prywatyzację szpitala, który od dawna był prywatny - oprócz samego wyroku, ważne jest jego uzasadnienie, a więc je sobie poczytaj.

Jak chcesz więcej, to poszukaj afer przy budowie dróg, z tego co pamiętam to było ich całkiem sporo.
    Ale ja nie chcę ich szukać - ilekroć zapytam o domniemane afery PO + PSL, dostaję info, że sam mam sobie ich poszukać - albo wiesz o konkretnych aferach, albo jesteś wiecowym krzykaczem, nastawionym na publikę z rozdziawioną gębą, łykającą Twoje prawdy, jak młody pelikan ryby.

Z ta "Svobodą", to nie przesadzaj - nie jest tak, że każda władza, ma się co chwila odcinać od poglądów jakiejś partii, to tak, jakby PO czy PiS, co chwila odcinały się od Kukiz15 - PiS, do chwili obecnej nie odciął się, od skrajnych nacjonalistów, którzy organizują różne ewenty - nie ma takich mechanizmów, że trzeba się od czegoś odcinać, jeśli ma się określone, sprzeczne z innymi poglądy, bowiem to sie rozumie, samo przez się.

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Jakie to były afery? Nie chce mi się dużo pisać, poczytaj:
    https://kukiz.army/lista-42-afer-dem...owoczesna-psl/
    troche beka

NAJWIĘKSZE afery, całe 42

"zgoda na wprowadzenie GMO"
    "Prace nad..."
    "Przyjęcie ustawy o bratniej pomocy"
    domniemana sprzedaż lasów państwowych

To tak wyrywkowo tylko przeleciałem, ale myślę, że 2/3 to jest czysty debilizm Widziałem też sporo, które można przyspisac też do pisu

Pytanie - czy Ty w ogóle przeanalizowałeś w jakikolwiek sposób treść tego, co wrzuciłeś?
    Jaguar S-type 4.2 V8

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

@Tomtrz- jak pisałem, ukraińska "Swoboda" zdobyła kiedyś ponad 2 mln głosów obywateli w wyborach, pisałem też że "marszu Kijowskiego" nie potępiły inne partie ukraińskie. Istotne jest, ilu na prawdę obywateli Ukrainy podziela poglądy "Swobody" odnośnie Polski (że wszyscy zwolennicy "Swobody" to pewne), a jest to o tyle ważne, bo jeśli na Ukrainie będzie kiedyś pełna demokracja i inne czynniki się ustabilizują, to wybrane władze będą dążyły do spełnienia żądań obywateli.
    Próbujesz na siłę udowadniać z góry założoną tezę. Raz jeden jedyny udało im się osiągnąć taki wynik, no i oczywiście ten wynik, który pasuje do Twojej tezy będziesz forsował. Nadal przy (sprawdziłem) frekwencji poniżej 60% jest to 6% realnego poparcia. Co to jest 6%? A idąc dalej jeszcze, jak sam wyżej napisałeś - nie trzeba się w 100% utożsamiać ze wszystkimi postulatami ugrupowania, na które się głosowało (lub w drugą stronę). Jak to we współczesnej demokracji głosuje się na mniejsze zło. Tak jak nie każdy nasz nacjonalista urządzi sobie urodziny hitlera, tak nie każdy ukraiński nacjonalista chce się bić z Polakami. To ilu może realnie być tych prawdziwych banderowców antypolaków? No garstka. I jaki myślisz wpływ ta garstka będzie miała na politykę państwa? No żaden.

A tutaj masz proszę ja Ciebie gwóźdź do trumny:
    http://www.wykop.pl/ramka/2719849/po...tii-ukraincow/

Nie da się sensownie obronić forsowanej przez Ciebie tezy.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 09-01-2019 o 19:41
    Jaguar S-type 4.2 V8