Strona 699 z 700 PierwszyPierwszy ... 199599649689690691692693694695696697698699700 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,981 do 6,990 z 6995

Temat: Dobra Zmiana

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Póki co jesteśmy jednym z biedniejszych krajów UE, nasze zarobki są jednymi z najniższych.
    A jak ruszy inflacja to będziemy za najbiedniejszymi w Europie.
    Gus podaje inflację tyci tyci ale kto robi zakupy to wie ile tak naprawdę tyci tyci wynosi.
    U mnie szynka / mięso/ zdrożała o 25 % w ciągu tygodnia

Cytat Napisał alfist Zobacz post
    premia roczna dla emerytów
    To żadna premia.
    Rewaloryzacja miała być coś ok 3.25 % trąbili o tym prawie przez 2018 r jak przyszło co do czego to o 0,5 % została cudownie zmniejszona.
    I to jest ta kasa ,która powinna trafić do emerytów.
    Najpierw oszukać a potem z wielkim hukiem dać to co się zaj..o.
    A durny naród kupi wszystko
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 12-04-2019 o 14:47
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Rowerzysta Avatar .Michał.
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Niczego się nie nauczyli. To właśnie podejście doprowadziło do tego, że stracili władzę. "przez ostatnie 8 lat" udawali, że chamstwo nie istnieje, że nie ma co z nim rozmawiać. Że my to jesteśmy już zachodnia cywilizacja, europejski, tolerancyjny naród z ambicjami. No jednak nie jesteśmy, zaścianek sobie przez ten czas kwitł pod naszymi nosami, i rosła w nim frustracja. I nawet jak kiedyś wygrają, to też nie będzie znaczyło, że to chamstwo zniknęło jak za dotknięciem magicznej różdzki.
    Tak sobie czytam czasem ten wątek ale, że to tylko naparzanie się kijami to się nie wtrącam, ale chciałem powiedzieć tylko jedno. Wy ciągle nie rozumiecie, że Platforma straciła władzę właśnie za dokładnie to co Wy teraz robicie. Nie rozumiecie, że w Polsce jest wciąż bardzo wiele ludzi ubogich lub na granicy ubóstwa. Na dodatek jest kupa ludzi, którzy nie mieszkają w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy innym dużym mieście, zarabiają 2,5 koła (jak im się poszczęści!) i te 500 czy 1000 PLN robi im mega różnicę w domowym budżecie i choćby się nawet światopoglądowo z PIS nie zgadzali to na nich zagłosują. Bo takie są fakty, że zabierał im każdy rząd, PIS, PO, SLD, PSL, bez różnicy. A teraz dostają do łapy gotówę. Podlej to sosem sprytnie budowanej narracji narodowej i beznadziejnej opozycji i innej opcji niż wygrana PISu nie ma, wynika to ze zwyczajnej kalkulacji. I na nic Wasze mówienie czy Wy się skusicie na 500+, bo to nie Wy jesteście adresatem tego projektu i to nie Wy zdecydujecie.

I tak na marginesie, wyrażanie się o ludziach w taki sposób jak kolega powyżej (my - Światli, oni - chamy co nic o życiu nie wiedzą) nie przysporzy Wam ani poparcia ani nie sprawi, że w tym kraju będzie lepiej. Bo jak bardzo byś europejski nie był, to Polska jest krajem o potężnym rozwarstwieniu zamożności i albo to do Was dotrze i poszukacie sposobów aby rozdźwięk między miastami malał a nie rósł albo dalej będzie wygrywał PIS, a Wy będziecie utyskiwać po forach i skarżyć się na "chamów".

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v

Domyślnie

Cała sytuacja nie jest taka prosta. Zgadzam się, że jest sporo ludzi żyjących na granicy ubóstwa, ale w takim przypadku powinna sprawnie działać opieka społeczna i/lub inne państwowe służby.
    Beneficjentami 500+ i wyborcami są w największej mierze osoby, którym się najzwyczajniej w świecie nie chce starać i pracować tylko czekają na gotowy pieniądz.

Podam prosty przykład - wszyscy twierdzą, że Podlasie kojarzy się z dużą biedą. Tylko, że ja mam tam rodzinę ze strony żony i obserwuje podejście żyjących tam ludzi na wsiach, którzy sposoby nie płacenia podatków i korzystania z pomocy społecznej opanowali do perfekcji. I uwierzcie mi, że nie jedna rodzina w Warszawie czy innym dużym mieście chciała by żyć na takim poziomie, zmieniać auto co 2-3 lata, wyjeżdżać na wakacje kilka razy w roku i organizować wesela/komunie/inne przyjęcia na 300-400 osób.
    Przy okazji, te same osoby, wprost śmieją się z nas, że tylko w kółko pracujemy i uczymy się zamiast przeznaczyć czas na rozrywki.

I teraz - dlaczego poświęcając kilkanaście lat mojego życia na naukę i pracując ciężko, moje pieniądze mają być przekazywane dla takich ludzi? Czy to jest sprawiedliwe społecznie?
    Dlaczego ludzie pracujący uczciwie mają być za to karani?

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Tylko że kiełbasa wyborcza w postaci 500+ (nawet dla milionerów, więc nie mów że nie jesteśmy adresatami) i innych, spowoduje w perspektywie pogorszenie sytuacji właśnie tych najbiedniejszych, ci bogatsi prędzej wytrzymają spłatę długów zaciągniętych obecny rząd, w intencji udanych dla nich wyborów.

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał .Michał. Zobacz post
    TNie rozumiecie, że w Polsce jest wciąż bardzo wiele ludzi ubogich lub na granicy ubóstwa. Na dodatek jest kupa ludzi, którzy nie mieszkają w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy innym dużym mieście, zarabiają 2,5 koła (jak im się poszczęści!) i te 500 czy 1000 PLN robi im mega różnicę w domowym budżecie i choćby się nawet światopoglądowo z PIS nie zgadzali to na nich zagłosują.
    cham to jest cham. Nie ma znaczenia status społeczny czy miejsce zamieszkania, chociaż wiadomo stereotyp nie bierze się znikąd.

I tak na marginesie, wyrażanie się o ludziach w taki sposób jak kolega powyżej (my - Światli, oni - chamy co nic o życiu nie wiedzą) nie przysporzy Wam ani poparcia ani nie sprawi, że w tym kraju będzie lepiej.
    1. Cham dobrze wie, że jest chamem.
    2. prawdziwy cham jest ze swojego chamstwa dumny, i tu jest problem.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	67349,87317,w_890.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	79.6 KB
ID:	257156

Poparcie nie ma zbyt wielkiego znaczenia w kraju zrujowanym przez socjalizm i debilizm. Poklepywanie chama po pleckach i sponsorowanie go też nie sprawi, że w tym kraju będzie lepiej, wręcz przeciwnie.

Transfery socjalne nie likwidują rozwarstwienia społecznego, a nawet w dłuższej perspektywie je pogłębiają. Nie może być tak, że opłaca się być biednym i leniwym. A z drugiej strony jak mnie państwo nagradza drugim progiem podatkowym za to, że zapierdzielam jak osioł i staram się ciągle rozwijać, to mnie krew zalewa. Jak widzę wypłaty z końcówki roku, to mam ochotę po prostu rzucić to wszystko i uciec z tej chorej socjalistycznej cywilizacji, i wcale nie przesadzam. No rzeczywiście bogacz ze mnie, mieszkanie na kredyt i 10 letni samochód

Rozwarstwienie społeczne likiwduje edukacja i innowacyjna gospodarka.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Podam prosty przykład - wszyscy twierdzą, że Podlasie kojarzy się z dużą biedą.
    i pewnie co drugi KRUS płaci
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    i pewnie co drugi KRUS płaci
    Raczej 70%, ale rolnictwem oczywiście się nie zajmują gdyż to się ich zdaniem nie opłaci.
    Pozostałe 30% zajmuje się rolnictwem i jako główny powód podaje wolność - cyt. "żaden ch... nie będzie mi rozkazywał", można wstać o której się chce, rano/w południ piwo itd...

Użytkownik Maniak resoraków
    Auto
    Honda

Domyślnie

Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Tylko, że ja mam tam rodzinę ze strony żony i obserwuje podejście żyjących tam ludzi na wsiach, którzy sposoby nie płacenia podatków i korzystania z pomocy społecznej opanowali do perfekcji. I uwierzcie mi, że nie jedna rodzina w Warszawie czy innym dużym mieście chciała by żyć na takim poziomie, zmieniać auto co 2-3 lata, wyjeżdżać na wakacje kilka razy w roku i organizować wesela/komunie/inne przyjęcia na 300-400 osób.
    Przy okazji, te same osoby, wprost śmieją się z nas, że tylko w kółko pracujemy i uczymy się zamiast przeznaczyć czas na rozrywki.

I teraz - dlaczego poświęcając kilkanaście lat mojego życia na naukę i pracując ciężko, moje pieniądze mają być przekazywane dla takich ludzi? Czy to jest sprawiedliwe społecznie?
    Dlaczego ludzie pracujący uczciwie mają być za to karani?

Zgadzam się w całej rozciągłości.
    Człowiek przez lata się uczył, później doskonalił w tym co robi, pracuje sumiennie, a na koniec połowę z tego co zarobi pod postacią podatków dochodowego i vatu (oraz zusu) zapier^&*lą mu na pasożytów, którzy nie skalali się pracą, albo którym "nie opłaca się pracować".

PS. znam jeszcze ciekawsze przypadki nieróbstwa, poza ciągnięciem #pińcetplus, #mopsów i td... jeden typ chodzi po paczki jednego dnia do kościoła, następnego do jehowych. To jest maestria dopiero. A cała rodzinka napita w 3 dupy od rana do nocy.

Pomagać ludziom trzeba, ale z dobroci serca, a nie pod przymusem i wybranym, a nie systemowo, bo to rodzi patologie.
    Ilu człowiek się naogląda cudaków, dwie zdrowe ręce do pracy, wiek 45 lat i 5 lat na zasiłkach. Pracy nie brakuje w Polsce. Widać po ilości różnych ogłoszeń, ale najwyraźniej im się "nie opłaca" bo #pis-da z podatków tych którzy uczciwie pracują i nie rżną urzędu skarbowego.

- - - Updated - - -

Nie rozumiecie, że w Polsce jest wciąż bardzo wiele ludzi ubogich lub na granicy ubóstwa.
    To do roboty. Lepiej jak połowa rodziców moich kolegów i koleżanek z dzieciństwa zapieprzała na 1,5-2 etaty i się dzięki temu dorobili. Inni nie mogą?

Na dodatek jest kupa ludzi, którzy nie mieszkają w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy innym dużym mieście, zarabiają 2,5 koła (jak im się poszczęści!) i te 500 czy 1000 PLN robi im mega różnicę w domowym budżecie i choćby się nawet światopoglądowo z PIS nie zgadzali to na nich zagłosują. Bo takie są fakty, że zabierał im każdy rząd, PIS, PO, SLD, PSL, bez różnicy. A teraz dostają do łapy gotówę. Podlej to sosem sprytnie budowanej narracji narodowej i beznadziejnej opozycji i innej opcji niż wygrana PISu nie ma, wynika to ze zwyczajnej kalkulacji. I na nic Wasze mówienie czy Wy się skusicie na 500+, bo to nie Wy jesteście adresatem tego projektu i to nie Wy zdecydujecie.
    Dokładnie tak jak piszesz, jest to bolszewicka łapówka wyborcza, nakierowana na konkretną grupę ludzi.

I tak na marginesie, wyrażanie się o ludziach w taki sposób jak kolega powyżej (my - Światli, oni - chamy co nic o życiu nie wiedzą) nie przysporzy Wam ani poparcia ani nie sprawi, że w tym kraju będzie lepiej. Bo jak bardzo byś europejski nie był, to Polska jest krajem o potężnym rozwarstwieniu zamożności i albo to do Was dotrze i poszukacie sposobów aby rozdźwięk między miastami malał a nie rósł albo dalej będzie wygrywał PIS, a Wy będziecie utyskiwać po forach i skarżyć się na "chamów".
    Nie wiem do której grupy zaliczyłeś siebie, ale jeśli do 'co nic nie wiedzą o życiu' to musisz być świadomy kilku rzeczy: Tacy co pracują i mają przedsiębiorstwa, mogą pewnego dnia zrobić to co robią wszystkie duże zagraniczne firmy, zacząć płacić podatki poza Polską.
    Wielu innych ludzi już wyemigrowało - brakuje specjalistów, bo za granicą mogą żyć i pracować normalnie.
    I ostatnie, każdy socjalizm kończy się tak jak skończył kiedyś PRL, czy kończy dziś Wenezuela i najbardziej boli wtedy tych 'co nic nie wiedzą o życiu'. Przemyśl to sobie.

PS. to przeciętny wyborca pisu może wyzywać innych od złodziei, lewaków, ch wie czego - bo nie ma to nic wspólnego z prawdą, ale jak ktoś kto się wkurzy nazwie po imieniu żerowanie na innych byciem np. pasożytem, to już jest wielce mi obraza? #F*ckLogic
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Polsce jest wciąż bardzo wiele ludzi ubogich lub na granicy ubóstwa
    Wiesz co ja zrobiłem w latach 80-90 jak inflacja ruszyła?
    Wyjechałem za granicę pracować aby móc założyć rodzinę a potem aby mogli w miarę godnie żyć.
    Ci ubodzy jak ich nazywasz to większości lenie i cwaniaki.
    Znam tych ubogich bo prawie codziennie widuję ich ,,ubóstwo,,i ten stan trawa już od kilkudziesięciu lat.
    Jeżeli masz na myśli ludzi starych i schorowanych to oczywiście mamy moralny obowiązek ich wspomagać. I nie myśl ,że nie zastanawiam się co ci ludzie robili przez całą młodość skoro teraz nie mają nawet normalnej emerytury.
    Tobie się pomieszało lenistwo cwaniactwo z normalnymi nieudacznikami.
    Za komuny był obowiązek pracy i nawet nie wiesz ilu kombinowało aby nie pracować.
    A bieda nie jest przez PO czy PIS czy SLD tylko przez kombinowanie.
    W naszym społeczeństwie nadal ludzi zaradnych i pracowitych szufladkuje się często łooooo ma .... to pewnie nakradł.
    500 powinni dostawać tylko ci co płacą podatek dochodowy a reszta do mopsu.
    A mops zanim da choć złotówkę powinien dokładnie prześwietlić stan majątkowy.
    Wiesz ilu cwaniaków specjalnie się rozwodziło aby szanowna mamusia mogła brać alimenty z funduszu a ukochany tatuś mógł dalej w ch...a grać?
    Ta patologia się szerzy jak rak a pis niestety to pogłębił i jak tego nie powstrzymamy to nasze dzieci i wnuki będą zdychać z głodu abo żebrać o pracę u bauera
    zarabiają 2,5 koła (jak im się poszczęści!)
    Naprawdę ?
    Ja znam takich na pęczki i wiesz co robią Ci ludzie ?
    Zap...ją na drugim etacie lub w soboty i w niedziele albo i tak i tak.
    Nie biadolą jak im żle tylko robią wszystko aby poprawić swój los.
    Oczywiście te 500 poprawiło ich sytuację
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 18-04-2019 o 11:41
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon

Domyślnie

Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    W naszym społeczeństwie nadal ludzi zaradnych i pracowitych szufladkuje się często łooooo ma .... to pewnie nakradł.
    Bardzo często zaradność = cwaniactwo, kombinowanie. A ponieważ każdy sądzi wg siebie...

Użytkownik Rowerzysta Avatar .Michał.
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS

Domyślnie

Przede wszystkim w całej rozciągłości się zgadzam, że redystrybucja w niczym nie poprawia sytuacji a jedynie obciąża ludzi, którzy uczciwie pracują na swój los. I przyjmuję fakt, że jest kupa ludzi, którzy żyją na kołowrotku alimenty-mops-dodatki-inne benefity i radzą sobie na tym całkiem nieźle. Dlatego uważam, że 500+ byłoby dobrą ideą ale na zupełnie innych zasadach, czyli dedykowaną typowej parze 2+1 która zarabia podstawowe wynagrodzenie i żyje od 1 do 1 w kołowrotku biedy bo nie mają za co odłożyć i w obecnej sytuacji życiowej zwyczajnie ciężko myśleć im o rozwoju kiedy nie starcza kasy na podstawowe potrzeby. "Dlaczegoś biedny? Boś głupi. Dlaczegoś głupi? Boś biedny". Tak, trzeba działać i nie narzekać ale niestety nie wszyscy tacy są i nigdy nie będą. Nie każdy musi być specjalistą, dyrektorem czy przedsiębiorcą. Zawsze najwięcej będzie osób wykonujących podstawowe odtwórcze prace i dla tych ludzi też trzeba mieć odpowiedź. PIS wygrał bo uderzył po najniższej linii oporu. Smutne jest to, że opozycja nie ma nic do zaoferowania. A na pewno nie KO.