Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Cytat Napisał bamboSRC Zobacz post
    a jak wygląda z przeglądami takiej pompy ciepła??
    Macie również rekuperacje??
    Witam,

Przeglądy pompy ciepła powinno wykonywać się raz do roku przed sezonem grzewczym, podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń grzewczych. Wykonywanie przeglądów pozwoli na wydłużenie żywotności urządzenia oraz pozwoli zapobiec ewentualnym awariom w sezonie grzewczym. W przypadku pomp ciepła Supraeco marki Junkers wykonywanie przeglądów po okresie gwarancyjnym pozwoli na uzyskanie dodatkowej gwarancji na pompę ciepła do 5 lat. Ceny usług ustalane są indywidualnie przez autoryzowanych serwisantów marki Junkers. Wysokość opłat nie jest stała i zależy od rejonu, w którym znajduje się budynek.
    Pozdrawiam,

ViP Romeo Avatar Rafał
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 3 szt , Alfa Galaxy //// BUSSO

Domyślnie

Cytat Napisał ArtoKucior Zobacz post
    W muratorze bajki piszą
    A to prawda
    Rekuperacja na systemie z srebrem nieda sie zrobic poniżej 15000 zł na ok150 m/kw. jeśli ktoś twierdzi inaczej to montuje na kiepskich elementach. sam rekuperatoe np tesla green to 8500 z osprzetem do tego instalacja i robocizna.

Zerknij na filmik ; https://www.youtube.com/watch?v=irh5bFjsmmM - Ja poszedłem troche dalej , ale omawiam pokrótce wszystkie instalacje

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    159

Domyślnie

a spotkał się ktoś z Was z ogrzewaniem na pellet??

Użytkownik Romeo Avatar Mongoose
    Mieszka w
    Rudziczka
    Auto
    AR 156 2.0 JTS

Domyślnie

Ceny paliw stałych w Polsce ostatnio mocno wzrosły, pellet jest drogi w stosunku do kaloryczności. Ja sam mam dom 300m2 i grzeje to eko-groszkiem, bo był tani, teraz wzrosła cena prawie dwukrotnie i z każdego zakątka inna jakość... Kupie z składu groszek "premium" to spale worek na dzień, od Januszy przepchany groszek kamieniami to 2 worki dzień, a najgorzej z castoramy jak cały pojemnik 3-4 worki na dzień przepali i smrodzi do tego na workach Cię wyciulają, a na sypkim sprzedają półtora tony z tonowego samochodu...

Rekuperacja to fajna sprawa, o ile masz sprawny dom, a nie cegłę i 10cm styropianu, to sobie daruj. Największym minusem jest fakt, że przez rekuperacje sprawnie przechodzą wszystkie dźwięki z zewnątrz, szczególnie szumy. Potem ludzie, którzy o tym nie wiedzą ciągną za pysk ludzi od okien - bo im wieje A to rekuperacja z sufitu...

Ja będę przerabiał kotłownie pod gaz, kupie piecyk kondensacyjny, czysto, pięknie, przekręcę przycisk i gotowe - bez cudowania. Do tego polecam jak najwięcej podłogówki, doskonały wymiennik ciepła, i nie trzeba grzać do czerwoności.

Co do samej pompy, trzeba przekalkulować, czy na pewno się to opłaca i będzie to wygodne, bo np. grzejnik sprawnie raczej Ci nie będzie działał, a w domu sama podłogówka bez centymetra wygodniej wykładziny bym sobie nie wyobrażał... Do tego pompa cieplna nie jest do końca taka darmowa, bo zużywa prąd i to nie małe ilości, do tego musisz zainstalować jakieś alternatywne ogrzewanie bo w ostrą zimę będziesz mógł się przeliczyć, nie wspominając, że jak Ci mur zassie wodę, zamarznie to pół ściany Ci odpadnie Ponadto jak coś się zepsuje to będziesz fundament gryzł, albo robił dziurę w salonie, aby się przekopać Mamy mode na bycie eko, ludzie wymyślają na siłę wszelkie sposoby, określają wszystko ładnie w procentach, jakie to nie oszczędności, a fakt jest taki, że jak masz dobrze zrobiony dom, dobrze zaizolowany, to czym nie nagrzejesz to będzie dobrze i ceny będą porównywalne, albo wręcz niższe przez całość eksploatacji w stosunku do wymyślnych eko systemów.

O ile nie budujesz domu w szczerej dupie, masz pełny dostęp do mediów, to ja bym sobie to darował.
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 14-08-2017 o 09:52

ViP Romeo Avatar Rafał
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 3 szt , Alfa Galaxy //// BUSSO

Domyślnie

Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Ceny paliw stałych w Polsce ostatnio mocno wzrosły, pellet jest drogi w stosunku do kaloryczności. Ja sam mam dom 300m2 i grzeje to eko-groszkiem, bo był tani, teraz wzrosła cena prawie dwukrotnie i z każdego zakątka inna jakość... Kupie z składu groszek "premium" to spale worek na dzień, od Januszy przepchany groszek kamieniami to 2 worki dzień, a najgorzej z castoramy jak cały pojemnik 3-4 worki na dzień przepali i smrodzi do tego na workach Cię wyciulają, a na sypkim sprzedają półtora tony z tonowego samochodu...

Rekuperacja to fajna sprawa, o ile masz sprawny dom, a nie cegłę i 10cm styropianu, to sobie daruj. Największym minusem jest fakt, że przez rekuperacje sprawnie przechodzą wszystkie dźwięki z zewnątrz, szczególnie szumy. Potem ludzie, którzy o tym nie wiedzą ciągną za pysk ludzi od okien - bo im wieje A to rekuperacja z sufitu...

Ja będę przerabiał kotłownie pod gaz, kupie piecyk kondensacyjny, czysto, pięknie, przekręcę przycisk i gotowe - bez cudowania. Do tego polecam jak najwięcej podłogówki, doskonały wymiennik ciepła, i nie trzeba grzać do czerwoności.

Co do samej pompy, trzeba przekalkulować, czy na pewno się to opłaca i będzie to wygodne, bo np. grzejnik sprawnie raczej Ci nie będzie działał, a w domu sama podłogówka bez centymetra wygodniej wykładziny bym sobie nie wyobrażał... Do tego pompa cieplna nie jest do końca taka darmowa, bo zużywa prąd i to nie małe ilości, do tego musisz zainstalować jakieś alternatywne ogrzewanie bo w ostrą zimę będziesz mógł się przeliczyć, nie wspominając, że jak Ci mur zassie wodę, zamarznie to pół ściany Ci odpadnie Ponadto jak coś się zepsuje to będziesz fundament gryzł, albo robił dziurę w salonie, aby się przekopać Mamy mode na bycie eko, ludzie wymyślają na siłę wszelkie sposoby, określają wszystko ładnie w procentach, jakie to nie oszczędności, a fakt jest taki, że jak masz dobrze zrobiony dom, dobrze zaizolowany, to czym nie nagrzejesz to będzie dobrze i ceny będą porównywalne, albo wręcz niższe przez całość eksploatacji w stosunku do wymyślnych eko systemów.

O ile nie budujesz domu w szczerej dupie, masz pełny dostęp do mediów, to ja bym sobie to darował.
    Widze że nie widziałeś rekuperacji a tylko wentylacje mechaniczną !
    Pompa Ciepła hrc 70 w Twoim przypadku zużyje mniej kasy za prąd niż Twój kocioł na ekogroszek.
    po wiecej zapraszam na; klimaterm-matlak.pl Pozdrawiam