Starostwo powiatowe Bielsko Biała:
-Dlaczego pan wpisał rok produkcji 1996 ?
-Bo tak jest w tym zielonym papierku z faterlandu, nic tam nie pisze o dacie produkcji ale jest data pierwszej rejestracji czyli 1996 rok
-Ale proszę pana , my mamy Vin decoder ( cokolwiek to znaczy ) i mi pokazuje że auto wyprodukowano w 1995 roku
- Owszem , faktycznie w Eperze ( ta taki serwisowy program z fiata , wie pani) pokazuje datę produkcji listopad 1995 rok a jak wiem z doświadczenia auta takie fiat zalicza już do następnego roku produkcji
- A to ciekawe, ja mam vin decoder i już
- Trudno, nie będę się z panią kłócił , bo to w sumie nie ma znaczenia, bliżej mam do żółtych tablic, ale mam także drugie auto koncernu fiata z listopada 1996 roku a rok produkcji mam wbity 1997 !
- To będziemy musieli wezwać pana i dokonamy korekty !
- Akurat , ja mam oryginalna fakturę zakupu auta z data produkcji 1997, jeździł tym wojewoda pomorski, uważa pani że przez tyle lat był błąd , nie dam sobie nic poprawić i już.
- eeeeee
- Dobrze a co z tym
- Ja mam vin decoder, musi pan skorygować wszędzie te dokumenty
- chyba pani żartuje, nie zamierzam nigdzie już jeździć, jest pani szef ?
- eeee, dobrze wyjątkowo ta panu załatwimy, sami wystąpimy do stacji diagnostycznej ( pod nosem, jak oni mogą nie mieć vin decodera ) . Aaaa i jeszcze pan ma wymieniony silnik.
- Że co ? jak wymieniony silnik ?
- Bo mój vin decoder pisze że powinien pan mieć silnik 2 litry pojemności a pan zgłasza 2,5 litra. Musiał się diagnosta pomylić.
- Tu akurat nie ma pani racji bo program fiatowski pokazuje właśnie taki silnik jak zgłaszam, dokumenty niemieckie wskazują także na ten silnik, zresztą auto ma ten silnik od nowości bo jest wszystko co do śrubki oryginalne. Auto kupiłem właśnie z powodu tego że to rzadki model z tym silnikiem !
- Mnie to nie interesuje czy ten silnik pan wymienił czy nie, nie musi pan kręcić, mnie interesuje to co napisał diagnosta, pańska sprawa że pan chce zgłosić 2,5 litra. Mówię tylko że w niemczech była wymiana silnika bo vin decoder pokazuje że auto powinno mieć silnik 2 litry, poza tym w tym roczniku i modelu nigdy nie było silnika 2,5 litra

"Czerwony jak cegła, rozgrzany jak piec" -- nie, nic jej nie zrobiłem, zarejestrowałem na 1995 i 2,5 litra
Oczywiście True Story