Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64
    Użytkownik Romeo Avatar kylo1986
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    156 FL 1.9 8v JTD i eSka 156 2.5 V6 SP 3- kiedyś

Domyślnie

Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Coś kolego kręcisz, bo za przekroczenie o 23km/h max. stawka to 200zł. Zatem albo miałeś jednak więcej bądź popełniłeś jednocześnie inne wykroczenie, albo odmówiłeś wskazania sprawcy w celu uniknięcia punktów i wolałeś zapłacić 400zł, albo - co jest naprawdę mało prawdopodobne - pomylili się oni.
    Co do drugiego mandatu, to jeśli tam było ograniczenie, na którym Ty jadąc 80km/h dostałeś 400zł, to ile jechałeś zanim zwolniłeś? 100, 120 na ograniczeniu do 40km/h?
    Kiedyś dostałem mandat 1000 i 10 punktów, na fotce było prędkość 170 km/h na 50, wyprzedzanie na podwójnej i coś tam jeszcze, tak więc przekroczenie mogło jeszcze być związane z czymś jeszcze, w moim przypadku było to ładnie opisane

Co do złodziejstwa to sie zgadzam, znaki ograniczeń często stoją nie tam gdzie trzeba, dla przykładu, droga wojewódzka wjazd do Bielska Podlaskiego od strony Brańska, normalna droga, a kiedyś na zakręcie postawili 50km/h, z niewiadomego powodu, znak stał miesiąc, tak samo radiowóz za zakrętem
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 15-12-2012 o 09:20

Użytkownik Romeo Avatar Nazar
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08

Domyślnie

U mnie gadałem z kilkoma "przedstawicielami władzy" i się dowiedziałem ,że w 99% przypadków radary stacjonarne wyskalowane są o 20KM/H więcej niż na znaku i jak narazie mi się sprawdza ... Co do samych mandatów to też kwestia dogadania się Z jednymi się da z drugimi nie , no ale i tak trzeba wybulić . Trzeba wiedzieć gdzie można sobie pozwolić a gdzie istnieje prawdopodobieństwo ,że stoją .. Fakt jest taki ,że urosło nam radarów jak grzybów po deszczu... Z własnego doświadczenia wiem ( ex-taxidriver a obecnie 18-wheeler trucker ) ,że pozwolić to ja se moge bardziej w miescie niż w trasie gdzie rozsiało stałych radarów a i chowających się policemaistrów pełno....No i co to za radocha prostą 2-3 pasmówką jechać 150-200km/h ? Adrenalinka rośnie w miescie jak licznik się zamyka... Sorry jak kogoś to bulwersuje ale ja nie potrafie jezdzić przepisowo a jakoś mandatów od kilku lat nie zbieram ( no może ostatnio syn mnie podkusił na szybkiego i wsciekłego w Octavii 2 na trasie Katowice-Warszawa ale się dogadaliśmy jak ludzie i alkoholicy )

Anka Cyganka
    Gość

Domyślnie

Przeczytalam dwa ostatnie wpisy... i czuje ze będzie dym.

Co nie znaczy ze potępiam powyzszych kolegów.
    A nawet rozumiem i miewam podobnie

Użytkownik Romeo Avatar rafter
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 528i f10

Domyślnie

Cytat Napisał Barsolis Zobacz post
    zapomnialem napisac -
    ze dostalem tez POKUTE ( mandat Czechy )_oczywiscie nie zaplacilem bo Polska nie ma umowy miedzynarodowej o placeniu mandatow - tylko nastepnym razem bedzie podwojna pokut . Nie cierpie Czechow ( oprocz piwa ) -Czesi sa gorsi niz Niemcy . I to wszystko w przeciagu 2 miesicy -szlak by to trafil ( tych co wypisuja ) Zebym smigal 200/h to bym tak sie nie wkurzal , ale 20 -30 km / wiecje bo ustawili akurat tu lub tam przenony zaklad fotograficzny ..
    Kupuje ten antyradar i koniec , bo w nastepnym roku ma byc 30 tysiecy ( tak ) wiecje fotoradarow itp.
    Jesteś pewien ,że Polska nie ma umowy mandatowej w ramach UE ?? Pytam bo do kumpla docierają mandaty np. z Austrii ostatnio z pięknym wyraźnym zdjęciem z wiedeńskiego fotoradaru .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - ......)

Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Mieszka w
    Oberschlesien

Domyślnie

Owszem, wiekszosc fotoradarow jest wyskalowana o 20 km/h ponad ograniczenie i policjanci to potwierdzaja.

Ale nie wszystkie. Kolega dostal ostatnio zdjecie z fotoradaru w Krosnie, zarejestrowane 63 km/h, ograniczenie 50 km/h. Roznie wiec to moze byc.
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

Użytkownik Romeo Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4JTDm SW

Domyślnie

Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Kiedyś dostałem mandat 1000 i 10 punktów, na fotce było prędkość 170 km/h na 50, wyprzedzanie na podwójnej i coś tam jeszcze, tak więc przekroczenie mogło jeszcze być związane z czymś jeszcze, w moim przypadku było to ładnie opisane
    Dlatego napisałem jasno, że albo kręci i miał więcej, albo popełnił jeszcze jakieś wykroczenie

Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    U mnie gadałem z kilkoma "przedstawicielami władzy" i się dowiedziałem ,że w 99% przypadków radary stacjonarne wyskalowane są o 20KM/H więcej niż na znaku i jak narazie mi się sprawdza ... Co do samych mandatów to też kwestia dogadania się Z jednymi się da z drugimi nie , no ale i tak trzeba wybulić .
    Dopóki nie weszły zmiany gwarantujące przekroczenie bez konsekwencji o 10km/h to rzeczywiście tak było. Teraz, stacjonarne fotoradary przeszły w ręce ITD i różnie z tym bywa. Policja ustawiała taki próg z prostego względu - jeśli zamiast +20km/h, ustawili np. +10km/h bądź mniej, to nie wyrabiali z obróbką i wysyłaniem, a że oni nie mają z tego kasy to ustawiali taki, a nie inny próg. Co innego SM, która potrafiła ustawiać +3, +5km/h.

Żeby nie było, też święty nie jestem - za przekroczenie prędkości kilka razy mnie zatrzymywano, z czego 2x nie udało się dogadać i musiałem płacić, ale zły mogłem być tylko na siebie, zwłaszcza przy drugim mandacie (pierwsza czy druga trasa Bellą do Wawy i troszkę za dobrze wykorzystałem możliwości 2,4JTD).

Co do umowy mandatowej to mogę potwierdzić, że przez ręce mojego kolegi, który pracuje w Policji, przeszło już trochę zdjęć z Niemiec, Austrii etc.

Użytkownik Romeo Avatar alces1
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR 147 fl QV

Domyślnie

Ja wyczytałem, że stacjonarne fotoradary mają limit zwiększony o 10km/h i jest to ustawowe.
    Polecam ostatnie wydania miesięcznika AutoŚwiat Poradnik - redaktorzy nie patyczkują się, tylko piszą prawdę na temat kontroli prędkości w Polsce i jasno podkreślają, że nie chodzi o bezpieczeństwo, ale o $$$. Jak się okazuje sporo wystawionych mandatów nie ma podstaw prawnych, ale skąd zwykły kierowca ma wiedzieć jak się przed takimi karami wystrzegać? Ponadto jest mnóstwo, mnóstwo błędów pomiarowych, wynikających zarówno z kiepskiego sprzętu jaki nieumiejętności jego obsługi przez Policjantów...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Anka Cyganka
    Gość

Domyślnie

A ja jako zabezpieczenie przed radarami pokrylam Alfe specjalna powłoką antyradarowa.
    Teraz jest niewykrywalna

Oto Alfa Romeo F 117 Stealth :
    Załącznik 80218

Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS

Domyślnie

Cytat Napisał Anka Cyganka Zobacz post
    A ja jako zabezpieczenie przed radarami pokrylam Alfe specjalna powłoką antyradarowa.
    Teraz jest niewykrywalna

Oto Alfa Romeo F 117 Stealth :
    Załącznik 80218
    art. 60 ust. 1 pkt 2 p.r.d./art. 97 k.w. - 3 pkt + 100 pln

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Barsolis
    Mieszka w
    wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 166

Domyślnie

posiadani antyradaru jest czy nie jest legalne , mnie to wogole nie obchodzi Jak trafi sie na przyglupa policjanta to ukaze nas za byle co.
    Tak jak z tym psem i kijem ,

Nie piratuje,na drogach , ale na prostej drodze - jak widze ograniczenie do 50 km / h to mnie szlak trafia ,
    a oni czaja sie tuz tuz.

Najgorsi sa ci ze strazy miejskiej , oni nikomu nie odpuszcza , no bo kasa splywea do kasy gminnej .

Uzywam Yanosika ( na komorce z karta Aero 2 ) , niestety ani razy mnie nie uratopwal - moze mam pecha i w tym czassie co go uzywalem nie bylo zagrozenia .

Natomiat Yanosik jest sensowny w momencie kiedy ktos z z czyms takim jedzie pzred toba i moze innych ostrzegac.