Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
Wyświetlany wątek znajduje się w dziale Hyde Park - Rozmowy na każdy temat, nie kwalifikujące się do pozostałych działów - motoryzacja, elektronika, GSM, humor, gry wideo, polityka, wczasy za granicą, rozrywka, hobby.
    Użytkownik Romeo Avatar majster
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Boxer / uni Jet Turbo Diesel
    Podziękowania za post / Lubię to
    Czas spędzony na forum
    100 d 18 h 11 m

Domyślnie łuparka świdrowa do drewna

hello,

prosze sie nie oburzac tym linkiem, ale zastanawiam sie, czy ktos takie cos posiada, ewentualnie robił, bo nie ukrywam, że miałbym kilka pytan dotyczące tej samoróby, oto link do tej łuparki http://www.youtube.com/watch?v=zjie4...eature=related

jako, że miaszkam na wsi, a zima tuż, tuż i trzeba poczynic zapasy zimowe zastanawiam sie nad skonstruowaniem takiej maszyny, bo już dwie siekiery u mnie poległy - nawet spawanie elektrodami zasadowymi daje tylko efekt na chwile przy tylu uderzeniach

prosze sie nie smiac

Użytkownik Pirat drogowy Avatar Chrzanu
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    156 1,9 JTD 8vFL 159 1.9JTD SW
    Czas spędzony na forum
    16 d 8 h 36 m

Domyślnie

Znam ten ból kolego. Kumpel ma taka szybienice do klocków drewnianych też calkiem sprawnie działa.
    Bo samochód to nie wszystko

bubu81
    Gość

Domyślnie

ale co bys chcial wiedziec - swider wytoczy ci dobry tokarz (chyab kazdy ), dobry silnik na pewno na sile i odpowiednie przelozenie i gotowe

Mieszka w
    Auto
    Czas spędzony na forum
    100 d 18 h 11 m

Domyślnie

stozek to najmniejszy problem - w pracy tokaż zrobi rame sobie sam wyspawam, przekazanie napedu też sie zrobi, ale silnik elektryczny - a raczej jego brak (mam w domu tylko 230V siły niestety brak) i czy da sie takie coś zrobic z silnikiem na 230V? Na tych filmikach widac, że każdy stosuje silniki trzyfazowe na 380V

może własnie dzieki przełożeniu moc silnika nie byłaby aż taka ważna jakby to dobrze zgrac?

bubu81
    Gość

Domyślnie

ej nei znam si enadto na elektryce ale ja kiedys mialem betoniarke na sile i po jakism czasie okazalo sie ze silnik sie spalil czy cos nie wiem ,mniejsza z tym .Skombinowalem silniczek od maszynki do krojenia miesa na 220v i odpowiednie przelozenie i betoniarka hula do dzisiaj bez problemow

tutja chyba roznica jest w tytm ze silnik na 380wolt ma wiekszy moment obrotowy ale przeciez ty nei bedizesz wlaczal urzadzenia tylko ona bediz epracowac jak bedziesz do niego przykladal ten klocek drewna ,wiec chyba 220wolt z odpowiednim przelozeniem powinien dac rady zwlaszcza ze tutaj nei chodzi o predkosc
    Ostatnio edytowane przez bubu81 ; 17-10-2010 o 18:49

Mieszka w
    Auto
    Czas spędzony na forum
    100 d 18 h 11 m

Domyślnie

Możliwe, że uda sie cos sknocic sie pochwale jak cos - jutro szukam silnika w garażu - coś tam mam, ale co dokładnie to niewiem. Drewno mam suche, wysokosc przeważnie 35 - 40 cm, średnica od 10 do 30 centów, sosna, świerk, modrzew, brzorza, leżą mi już pare lat pod zadaszeniem w suchym miejscu, a mam tego troche i chciałbym już przerobic wszystkie przed zimą, aby później w zimie z tym nie walczyc. No i myśle że sąsiedzi też by mogli skorzystac, bo niektórzy to tu mają niezłe zapasy porobione

bubu81
    Gość

Domyślnie

rob to co masz robic i najwyzej jak kiedys zdobedziesz wiekszy silnik to wstawiasz tylko zrob takei uniwersalne mocowania w stole na rozne silniki .powodzenia wstaw filnik jak to u ciebie idzie

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ducrider
    Mieszka w
    Bremen
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold
    Czas spędzony na forum
    8 d 15 h 30 m

Domyślnie

sorry za off topa, a nie pomyślałeś sprawić sobie porządną siekierę + klina do rozrąbywania pniaków np tej firmy:http://www.gransfors.com/
    sam w przyszłości będę zainteresowany tym sprzętem jak tylko domek skończę .

Mieszka w
    Auto
    Czas spędzony na forum
    100 d 18 h 11 m

Domyślnie

Cytat Napisał Ducrider Zobacz post
    sorry za off topa, a nie pomyślałeś sprawić sobie porządną siekierę + klina do rozrąbywania pniaków np tej firmy:http://www.gransfors.com/
    sam w przyszłości będę zainteresowany tym sprzętem jak tylko domek skończę .
    ale czym kolega bedzie zainteresowany... siekierą

tak jak już pisałem mam tego drewna sporo i jakby go rąbac po pracy to z 2 tygodnie zejdzie, a w dodatku nie chce nadwyrężac prawej ręki bo niedawno (maj) miałem naderwane scięgno i troche mnie to jeszcze boli przy wiekszym wysiłku tzn. walenie młotem.

Użytkownik Romeo Baskethead breakneck Champion fiergloo Hunter Champion Avatar -BamBosZek-
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Czas spędzony na forum
    30 d 7 h 5 m

Domyślnie

zrob sobie gilotyne pneumatyczna... 100 razy skuteczniejsza i bezpieczniejsza
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Tagi użytkowników

luparka do drewna swider

jaka łuparka do drewna świdrowa forum

łupak rębak do drzewa

swidrowe

jak zbudowac rebarke do drewna

yutube budowa rebaka

łuparka do drewna stożkowa - budowa

obroty luparki do drewnajakiej mocy silnik do łuparki do drewnajak dobrze zrobic lupiarke do drzewałuparka świdrowa jak wykonac samemujakie przelozenie do luparkiopinie o luparkach swiderłuparka świdrowa jakie obrotysprzedaż łuparka stozkowa do drewna opolskiejak zrobic świder do drewalupiarki do drewna swidrowełuparka świdrowa do drewna opiniejak zrobic stozek drewnasprzedaż łuparka stozkowa do drewna slaskiejakisilnikdoluparkiłuparki swidrowe nowe 230vrębaki do drewna budowajak zrobic rebak do drewnaelektryczny rębak do drewna allegrojak zrobic luparke do pniakowobroty luparkiluparki do drewna sruboweswider do drewna Z czego zrobicłuparki do drewna używanejak zrobić rodrabniacz do drewnabudowa swidra do drzewałuparka świdrowa do drewna elektryczna cenarebak srubowy jakie obrotyobroty w łuparce do drewna stożkowejrysunki techniczne rębaka do drewnakonstrukcja luparki swidrowejallegro rembak sfidrowyłuparka świdrowa do drewna budowasilnik do rębaka świdrowegogoogle łuparki do drewnawykonanie luparki do drewnanajlepsze obroty dla luparki do drewnajak wytoczyć świder do drewnałuparka świdrowa rysunekstożek łuparki do drewnajak wykonac luparkerębak swidrowy budowałuparki do drewna elktrodałuparki do drewna stożkowe chomikujrębak świdrowy do drewna jakie obrotyłuparka do drewna świder dane technicznełuparka do drewna świder schematjaka luparka hydrauliczna czy swidrowa łuparka jak zrobicjakie obroty na swider luparki do drewnaobroty rebaka do galezijak zbudować luparkę świdrowąjak zrobić łuparke do drewna jaki swiderjak zrobić łuparke do drewna swidrowajak zrobic łuparka świdrowa do drewna budowamoc silnika do luparkiceny łuparek świdrowychrębaki do gałęzi uzywane samorobyallegro swider do luparkiswidry do rebaka allegroświder łuparkimocowanie silnika w luparce swidrowejjak zbudować łuparkę do drzewałuparka do drewna świdrowa jak zrobicużywane łuparki stożkowe do drzewachce kupic swider do łuparki drewnałuparka stożkowa 220vjak samemu zrobic łuparke dodrewnajaki siłownik do łuparkigdzie można kupić stożek do łuparki do drzewajaki swider do luparki pod silnik 5łuparka świdrowa do drewna opis budowyrysunek techniczny rębaka do pniaków świderforum łuparek świdrowychjaki śilnik do łuparki świdrowejbudowa rebaka swidrowegołuparka do drewna konstrukcjaswider do drewna jak zrobicdane techniczne luparka swidrowaświdry do łuparki do drewna opinieluparka swider stozkowy wymiaryjak wykonac łuparke hydrauliczną do drewnajak zbudowac luparke stozkowajak zrobic luparke swidrowa do dzrewaświder do łuparki drewnałuparka swidrowaa jaki silnikjak zrobic luparkełuparka świdrowa opiniełuparki do drewna świdrowe opiniejaka moc silnika do łuparki świdrowejluparki do drewna budowa schematwiertło do rębaka rysunek technicznyprojekt konstrukcji rębaka do drewna swider lupak opinie

Zakładki

Uprawnienia