Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 73 z 73
Wyświetlany wątek znajduje się w dziale Hyde Park - Rozmowy na każdy temat, nie kwalifikujące się do pozostałych działów - motoryzacja, elektronika, GSM, humor, gry wideo, polityka, wczasy za granicą, rozrywka, hobby.
    Użytkownik Romeo Avatar Majka
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT 2.0 JTS 2004
    Podziękowania za post / Lubię to
    Czas spędzony na forum
    26 d 13 h 33 m

Domyślnie

Robot - właściwie nie bardzo wiem, co odpowiedzieć… najwygodniej byłoby nie odpowiadać. Kol. Kowalski zrobił personalną wycieczkę w moją stroną. Do jakiej grupy zawodowej mnie zakwalifikował – Bóg raczy wiedzieć

Nie pamiętam, kto to napisał, czy powiedział „(…) rozwijanie swoich pasji bez względu na to powiedzą ludzie…” Auto czy inna rzecz, które kupujemy dla prestiżu z założenia bazuje na tym, co powiedzą ludzie z grupy społecznej, z której jesteśmy. Taka jest wg mnie subtelna różnica między pasją a prestiżem. Patrz – Twój profesor. Czemu zatem przeskoczyłeś z prestiżu do pasji? Napisałam – „ani KIA, ani alfa to nie są samochody prestiżowe w mojej grupie. Kogo to jednak obchodzi.” No właśnie… …Dlatego właśnie mam szacunek do wszystkich ludzi, którzy mają moto-pasję bez względu na to jakiej marki dotyczy.

Czy jestem miłośnikiem AR? Wg Twojej definicji na pewno nie. Jeżdżę alfą, lubię te samochody, lubię nimi jeździć, nie mogę się w innej marce jak na razie odnaleźć. Ale dostrzegam także wady tych samochodów, czasami o zgrozo też o nich piszę Po prostu nie mam też nic do audi czy bmw. Nie stosuję chwytów poniżających wobec jadących obok mnie kierowców BMW, VW czy jakiejkolwiek marki. I za wyjątkiem wybitnych jednostek, jakoś wobec mnie też nie stosują, zazwyczaj. Myślę, że po prostu lubię samochody, nie znam się zbyt dobrze, ale się uczę i po prostu lubię, a to oznacza, że niezależnie jaki mam, jest on tak samo dbany, i tyle.

Markę AR lubię szczególnie, dlatego to moja druga AR i dlatego ciężko mi znaleźć alternatywę dla GT, poza tym nie potrzebuję nic więcej, więc pewnie będę nią jeździła jeszcze bardzo długo Niestety nie jest już produkowana… czym mi pokrzyżowali plany, bo miałam chrapkę na TBI i liczyłam, że do GT też wsadzą, ale niestety nie :/

Nie wiem skąd wyczytałeś podniecenie w moich wypowiedziach o KIA? Więc napiszę pewną „bajkę” Pierwsza była 147, odradzano mi i mimo, że brałam ją od ojca, miałam obawy. Jednak po tygodniu stwierdziłam, że alfa jest dla mnie. Uboga wersja, bez skór, 1,6 TS 105 KM, nazywałam ją mulicą, ale do dziś dnia mam wielki sentyment. GT, heh – zakup spontaniczny, do granic, w zasadzie decyzję podjęłam jadąc w góry, nie będąc w LDZ, sprzedałam 147, w dniu powrotu przyjechał klient i ją zabrał po prostu. Nigdy wcześniej w salonie nie oglądałam GT, inne tak, GT nigdy… Ale była jedna myśl – jeśli nie kupię jej teraz nigdy się nie przekonam, jak to jest mieć taki samochód, a kiedy jak nie teraz… Obejrzałam GT już po sprzedaniu 147, nie chciałam słuchać, że to inna bajka, nie chciałam jazd próbnych, chciałam ją kupić Jeden rzut oka na tylną kanapę – fotelik wejdzie, młoda wlezie i wylezie. Kupiłeś kiedyś tak samochód? Było trudno – pierwsza myśl, cholera nic nie widzę… Potem musiałam zaprzyjaźnić się z JTSem, dziś jestem jego fanem Potem była lamda w open loop…na jałowym, zjawisko prawidłowe w JTSie, ze względu na wewnętrzny EGR I inne takie tam pierdoły… I przede wszystkim nadal mam ten samochód, i nie zamierzam go wymienić, co jest największą miarą mojego zadowolenia z zakupu. Jeżdżę GT zimą, a więc mało praktycznym wozem na wertepy, koleiny lodowe pozostawione przez samochody z większym prześwitem (ja mam 10cm statyczny i 6,5 dynamiczny), bo lubię Brakuje mi 4x4, ma to impreza, wcale bym się nie pogniewała, gdyby GT JTS też miała Lubię własności jezdne GT, lubię tą sztywność, lubię ją w zakrętach na michalinie letniej, zawsze powtarzam – zakręty są moje Pierwsze moje punkty karne… heh… z głupoty… Zazwyczaj jeżdżę spokojnie i nie daję się sprowokować, niemniej jednak, niemal rok temu trzykrotnie oszołom w innym pojeździe zajeżdżał mi drogę, co wyprowadziło mnie z równowagi… Widzę, że chce być pierwszy… zjeżdżam – wjeżdża przede mnie, potem znowu zmienia pas, i znowu chce wjechać przede mnie i tak trzy razy wpuszczałam, skoro się śpieszył. W końcu nie wytrzymałam nerwowo. Na światłach znowu postanowił zmienić pas, uznałam, że za światłami znowu zechce wjechać przede mnie. To nie wytrzymałam, wtedy się przekonałam, że do odcięcia na jedynce nie ma sensu, ASR robi swoje (żuwik wie , mniejsza z tym – wyścig wygrałam… Pierwsza myśl – kto na Boga robi zdjęcia o tej porze… a potem zobaczyłam, że goni mnie policjant z lizakiem. Zjechałam… dostałam 8 pkt i 400 PLN, ale nie to było najgorsze, jak szliśmy do radiowozu, żebym zobaczyła zdjęcie, cały czas powtarzał – no tego się po pani nie spodziewałem… I tak to zakończyła się moja kariera killera drogowego No i tak, to – napisałam to wszystko, żebyś zobaczył różnicę, jak się podniecam Skonfrontuj to z moim opisem KIA, po prostu Jednak w góry Polskie GT wolę nie jechać z przyczyn praktycznych – pod stokiem byłoby i ciężko, i śmiesznie SUV, akurat KIA jest właśnie po to. Sprawdziła się w wielu wertepowych sytuacjach. Akurat mam takie szczęście, że to ja mogę mieć swoją motoryzacyjną fantazję.

Ale owszem KIA i GT potrafią stać na jednym podjeździe A jeśli kupię BMW też będą potrafiły… i ani one się nie pogryzą, ani ja ze swoim partnerem też nie

Nigdzie nie napisałam, że KIA jest do „kochania”, wręcz przeciwnie – zwykłe, wytrzymałe jeździło… a to czyni także subtelną różnicę. Napisałam o swojej – że nie wygląda, stylistycznie masakra… patrz - szafa… co nie zmienia faktu, że nowa wyładniała i nie zmienia faktu, że uważam, że produkują wytrzymałe samochody, nie wymagające nadmiernego serwisowania. I nigdy nie porównałam KIA z alfą. Ty to zrobiłeś. Dokonywałam porównań z konkurentami z segmentu, oprócz ceny, amortyzacji - KIA w wielu aspektach przegrywała. Co wolę – chyba mój wybór jest oczywisty, na co dzień jeżdżę GT.

Co do reszty… hmm…

Jeśli powołujesz się na profesora, podaj nazwisko – jeśli osoba jest znana to jest szansa, że o niej słyszeliśmy, albo sobie ją wygooglujemy. Profesorowie, tak wiem, że są Heh… mniejsza o to.

Poza tym skąd ten gniew w Tobie, rozumiem, gdybym pokazała ją na tym forum, założyła wątek – moja nadzwyczajna kijanka Nie chwalę się, bynajmniej, ba nie zrobiłam jej ani jednego zdjęcia – w większości akapitów opisuję, jedynie swoje/nasze doświadczenia i tyle. W większości wymieniam wady… A że uważam, że się nie psuje, bo się nie psuje. A, że nie zwiększam sobie prestiżu, nie polepszam samopoczucia faktem posiadania AR – może po prostu nie potrzebuję tego, może nie muszę. Mam GT, bo lubię tą markę… Lubię ten samochód, dlatego wiele mu wybaczam. A KIA nie wybaczam niczego. Taka jest różnica.
    Żeby jedno co nie można zarzucić AR, to nazwa Napisałam, bo czasem się zastanawiam, w jakim kierunku ta marka zmierza? Skoro nie mogę znaleźć dla siebie nowego samochodu. Przecież wiele osób tutaj na forum niemal szuka alfy w alfie (analogia do cukru w cukrze)
    … czy posiadanie innej marki wyklucza pasję do AR? Czy pozytywna opinia o innych markach wyklucza preferowanie AR? Piszę innej, bo nie wiem już co gorsze, że mam KIA, czy że nic nie mam do BMW czy Audi. Generalnie stanowię zaiste ekstremalny przypadek Na marginesie sirocco mi szalenie pasuje

Owszem KIA to no name póki, co, ale dzisiaj jest postrzegana inaczej niż, np.: 3 lata temu. Tylko to wyraziłam. A wynik finansowy, może Cię nie obchodzić, ani nikogo, ale firmy, także samochodowe padają jak go nie mają, po prostu. Wynik finansowy daje możliwość rozwoju… Markę się buduje przez lata, a akurat KIA wg mnie poczyniła przez ostatnie dwa lata znaczące postępy i markę można zaprzepaścić przez kolejne lata. I w tym ujęciu powinno mieć to znaczenie dla każdego miłośnika AR. Samochodów masowych jest wiele, powiem większość, AR też produkuje samochody masowe… głównie masowe, w gruncie rzeczy, z definicji…

Dla mnie udział w takim forum, to wymiana poglądów, doświadczeń, a przede wszystkim uczciwe dyskutowanie na temat zalet, ale też wad marki. Niemniej jednak, jak ktoś pyta o inny samochód, nie widzę powodu, żeby nie napisać, skoro go mam. Po co jestem na forum, zazwyczaj, żeby się coś dowiedzieć, w większości czytam wątki techniczne, wiem mniej więcej, kogo warto czytać, zapamiętuję sobie, uczę się, bo zawsze istnieje możliwość, że mi się to może przydać. Ty wniosłeś w ten wątek – element fetoru… nogi Pani w JEEPie, jaki to ma związek z zadanym pytaniem i po co tam pojechałeś, jako miłośnik AR, a raczej po co to ujawniłeś? Poza tym po co prowadzisz dyskusje o gejach – jaki to ma związek z marką, też można powiedzieć nie to forum.

Alfisti – jak kupiłam pierwszą AR, wlazłam na forum i zostałam. Wtedy wydawało mi się, że są tu ludzie lubiący tą markę, na pewnym poziomie, który objawia się min. tym, że szanują ludzi, szanują inne marki, choć preferują swoją, czyli AR. Że nie mają klapek na oczach i jakby to powiedzieć, no wiesz każda miłość nie może być bezkrytyczna, bo jeśli taka jest, długo nie potrwa… Że nie gardzą innymi markami… Ty zaś przedstawiłeś mi obraz zupełnie inny… w tym aspekcie, zapewniam nie jestem alfisti :/ I w takim układzie wcale nie chcę być.

Zastanawiam się co byś w zasadzie zrobił, jako alfisti, gdbyś przejeżdżał koło mnie, jakbym akurat jechała KIA, czy BMW… w jaki sposób okazałbyś swoją pogardę dla tych marek? Rozumiem, że gardząc tymi markami, również gardzisz mną, ale jak – przecież mnie nie znasz… Nie jestem zainteresowana, aby oceniano mnie przez pryzmat mojego samochodu, sama nie oceniam ludzi po tym czym jeżdżą, tego samego oczekuję od innych.

Na koniec powiem tylko tyle – moje babskie pisanie na forum moto nie powinno mieć większego znaczenia, nie mogę zatem zrozumieć, czemu akurat moja wypowiedź wywarła taką reakcję.

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 20-02-2011 o 01:44

Użytkownik Rowerzysta Football league jumper Champion Avatar lolix
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    Alfa Romeo 166 (2.5 v6 1999)
    Czas spędzony na forum
    5 d 2 h 48 m

Domyślnie

Majka - szacunek!!
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców. Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi, naprawdę... aż czasami trudno ich wyprzedzić...

ViP Dwusuwowiec Avatar holdek
    Mieszka w
    Oleśnica/Wrocław
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Czas spędzony na forum
    2 d 20 h 2 m

Domyślnie

No właśnie odpowiedź Majki najlepszym z możliwych komentarzy...

tylko jedno od siebie dodam jako komentarz że ja swoją GT jeżdżę na narty i pod stokiem ludzie są lekko ździwieni, chociaż największą sensacje robi wyciąganie nart biegowych o długości 208cm ze środka na Polanie Jakuszyckiej lub 2 rowerów ;-) Ale to tylko w PL, ostatnio w Tyrolu parkowalem obok BMW Z4 z nartami na jakiejś "dziwnej" konstrukcji na tylnej klapie...także można eot

a co do wyboru: mój kolega miał mniej więcej budżet okolo 100tys na takie autko jak w temacie, zastanawial sie KIA Sportage, Hyundai Ix35, Nissan Qashqai, Mitshubishi ASX i Outlander oraz Kuga. Kazdym z samochodow robił jazdy próbne i siedział troszkę w środku żeby jakąś opinie sobie wyrobić.
    Suma sumarum: Najchętniej wziałby Outlandera, ale 4x4 i "gadżety" w dopłacie tylko bazowy można w tych pieniądzach było dostać, Qashqai jest brzydki (wiem wiem kwestia gustu) ASX po Outlanderze nie podobał się już tak bardzo - został Ix35 i Kia.
    Wybrał Ix 35 w benzynie na jakimś bardzo bogatym wyposażeniu, bo po jakimś strasznym rabacie cena była nie do pobicia Jeździ ma jakieś 5tyś przebiegu i jest zadowolony. Troszkę bał się Kia jak z trwałością będzie, mało opini na internecie o tym aucie jest - oczywiście opini ludzi ktorzy tym autem jeżdżą i mają jakiś przebieg i mogą konkretniej pisać niż my tutaj.

Ja po jeździe probnej benzyną miałem mieszane uczucia, ale to bardziej ze względu na to że trzeba sie przestawić na tryb jazdy "takim autem" (inne właściwości jezdne, prowadzenie, pozycja wzgl drogi, przyspieszenie itd) Jednak po kilku jazdach wzialbym zaryzykował i wszedł w Kia jeśli miałbym wybierać. Zwłaszcza że jest ciekawa gwarancja i to miałby być leasing.

Co do szyberdachu - trzeba pamietac że to powoduje że samochód jest cięższy o kolejne 70-80kg co dla tych aut z nadwagą ma znaczenie (to tak jakbyśmy zawsze jedną dodatkową osobę wozili) Jeśli chodzi o walory wizualne to polecam mam w innym aucie i widok jest naprawde śliczny a i jasność w środku nie do porównania. Do takiego crossovera chyba jednak bym nie brał
    Uwaga, mam Alfę i nie zawaham się jej użyć !!!!

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)