Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: jak sprawdzić zniżki OC

Użytkownik Alfa i Omega Avatar lukash
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v 2006/AR 156 FL 1.9 JTD 8v 2003

Domyślnie jak sprawdzić zniżki OC

Witam

Mam mały problem bo nie mam pojęcia ile mam w tej chwili zniżek na OC. Można to jakoś sprawdzić? Sytuacja się komplikuje ponieważ byłem ubezpieczony w kilku TU i nawet nie pamiętam dokładnie w jakich.

Sytuacja wygląda tak że przez ostatnie 5 lat byłem ubezpieczony jako współwłaściciel samochodu. Więc teoretycznie co roku zdobywałem 10 % zniżki więc powinienem mieć teraz 50%. Ale jak to wygląda w praktyce? Czy rzeczywiście mogę to w ten sposób liczyć? Ewentualnie podczas ubezpieczania samochodu mogę podać że mam 50% zniżek? Sprawdzają to gdzieś?

Użytkownik Romeo Avatar jary17
    Mieszka w
    Lidzbark Welski, Poland
    Auto
    164 3.0 12V była przesiadka na 166 3.0 V6 24V+156 1.6TS BMW E36 1.8is

Domyślnie

Cytat Napisał lukash Zobacz post
    Witam

Mam mały problem bo nie mam pojęcia ile mam w tej chwili zniżek na OC. Można to jakoś sprawdzić? Sytuacja się komplikuje ponieważ byłem ubezpieczony w kilku TU i nawet nie pamiętam dokładnie w jakich.

Sytuacja wygląda tak że przez ostatnie 5 lat byłem ubezpieczony jako współwłaściciel samochodu. Więc teoretycznie co roku zdobywałem 10 % zniżki więc powinienem mieć teraz 50%. Ale jak to wygląda w praktyce? Czy rzeczywiście mogę to w ten sposób liczyć? Ewentualnie podczas ubezpieczania samochodu mogę podać że mam 50% zniżek? Sprawdzają to gdzieś?
    Na polisie masz wpisaną KLASA GRUBA BONUSOWA i tam jest wpisana jakaś cyfra z literką. 12 C oznacza pełna zniżkę 60% poprawcie mnie jeśli się mylę

Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.

Domyślnie

Dzwonisz do ostatniego TU i pytasz jaką masz zniżkę. Proste.
    Jeśli jesteś współwłaścicielem pojazdu ubezpieczonego w MTU, to po roku dostajesz taką samą zniżkę jak właściciel.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kolaś
    Mieszka w
    OPOLE
    Auto
    ALFA ROMEO Gtv 3.0 v6,Seicento 0.9

Domyślnie

Ja mam w MBanku i płace sobie co miesiac wiec budzet nie jest tak obciazony.AR tez ubezpieczylem w MBanku

Użytkownik Romeo Avatar jary17
    Mieszka w
    Lidzbark Welski, Poland
    Auto
    164 3.0 12V była przesiadka na 166 3.0 V6 24V+156 1.6TS BMW E36 1.8is

Domyślnie

Cytat Napisał Kolaś Zobacz post
    Ja mam w MBanku i płace sobie co miesiac wiec budzet nie jest tak obciazony.AR tez ubezpieczylem w MBanku
    Dobry wybór najtańsza alternatywa na rynku.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    01-486 Warsaw PL / 95014 Cupertino CA
    Auto
    Dające Radość z Jazdy

Domyślnie

W allianz wystarczyło wysłać mail do centrali i przysłali mi dokument o moich znizkach z ostatnich 5 lat u nich. Dokument był potrzebny dla nowego ubezpieczyciela. Podać możesz nawet 60% bo nie sprawdzają przy podpisaniu umowy - sprawdzają jak zaistnieje szkoda i wtedy jest problem

Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.

Domyślnie

Cytat Napisał Kolaś Zobacz post
    Przynajmniej Cię nie rąbią na OC xD

Użytkownik Romeo Avatar rafal_155
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'

Domyślnie

Cytat Napisał Pietia Zobacz post
    Przynajmniej Cię nie rąbią na OC xD
    rąbią aż wióry lecą, pożegnałem sie z nimi po roku

tomeeq
    Gość

Domyślnie

Ja swoja 147 1.9 JTD ubezieczylem w liberty Direct.
    Nieposiadam zadny znizek niestety, a;e tez i nie mam zwyzek
    i powiem ze nuic tanszego nie znalazlem
    zaplacilem 660 zeta za caly rok razem z NNW , a np. w link 4 chcieli ponad 1000.
    W ubezpieczalniach "na zywo" czyli w u agentow najtaniej bylo na poczcie w PTU cos kolo 880.

Użytkownik Romeo Avatar Izane
    Mieszka w
    Mysłowice-G. Śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136@175 KM 370 NM 2000r, cosmo-blue, SportPack

Domyślnie

tomeeq a co to wnosi do tematu? kolega pyta jak sprawdzić zniżki a nie gdzie najtaniej, na dodatek co daje takie podawanie ile gdzie zapłaciłeś bez podania wieku, szkód, posiadania prawka itp (bo nie posiadanie zniżek/zwyżek też jest za "coś" w każdej ubezpieczalni innaczej to wygląda niestety)

Co do sprawdzania zniżek kolego to sprawdź gdzie miałeś ubezpieczenia, wyślij podania o "zaświadczeniu" wystawiają Ci takowe o bezszkodowości i ile lat miałeś tam polise.

Sprawdzić też to możesz tak jak ktoś pisał wcześniej po znaczniku B/M czyli klasa Bonus-Malus gdzie masz podaną cyfre. Pracuje w ubezpieczalni to powinnienem to znać ale jakoś ciągle myle ale od 12 w góre to już bodajże 60%.

Podpowiem, że jak załatwisz już te zaświadczenia (wyliczysz sobie zniżke) to idź osobiście też się targować o ubezpieczenia, zawsze jak trafisz na fajnego agenta to dostaniesz bonusy jakieś śmieszne o dupe roztrzaś ale dostaniesz

Pozdrawiam
    Moja Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)