Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 88 z 88
    alfagt19jtd
    Gość

Domyślnie

nie, to ja pisałem o takim uderzeniu... hipotetycznym i jego możliwych skutkach

czytanie ze zrozumieniem

jeszcze jedno - wszelkie dywagacje nt miejsca czy takie czy inne są zupełnie zbędne - tablica za szybą nie jest zgodna z przepisami
    z bardzo prostej przyczyny - jest zasłonięta szybą (która jak każde dziecko zapewne wie może powodować refleksy świetlne
    a co za tym idzie utrudnić odczytanie treści tablicy - np świadkowi zdarzenia na drodze albo komuś kto odczytuje zdjęcia z fotoradarów)

...przepisy jasno mówią że tablica nie może być w jakikolwiek sposób osłonięta/zasłonięta
    Ostatnio edytowane przez alfagt19jtd ; 01-09-2013 o 19:35

Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic

Domyślnie

Cytat Napisał alfagt19jtd Zobacz post
    to ja pisałem o takim uderzeniu... hipotetycznym i jego możliwych skutkach
    Wiem że o tym pisałeś, ale ja się na ten temat nie wypowiedziałem i swoją wypowiedzią "gwałtowne manewry" nie miałem na myśli uderzenia więc nie wiem czemu jej się tak uczepiłeś...

Dobrze, ale powiedz mi czy ja Ci każe wozić ją tak jak ja ?

alfagt19jtd
    Gość

Domyślnie

napisałem o możliwych skutkach, co o tym myślisz mało mnie interesuje tak naprawdę

Użytkownik Rowerzysta Avatar ika
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 TBi

Domyślnie

Odświeżę temat. Czy ktoś orientuje się jak obecnie wygląda sprawa z legalnością małych tablic? Podobno weszły nowe przepisy i można je zakładać. Chodzi o obie tablice czy tylko przednie? Jakie dokładnie wymiary są dopuszczalne? 305x115 lub 300x80 będą ok? Próbowałam pytać w urzędzie i niestety nie potrafili mi powiedzieć nic konkretnego. Da się sensownie ogarnąć dziury w zderzaku po dużych tablicach, bez lakierowania całości? Jeśli małe są legalne, to fajnie byłoby gdyby za niedługo pojawiły się zmniejszone forumowe ramki
    Ostatnio edytowane przez ika ; 11-01-2018 o 02:04

Użytkownik Alfa i Omega Avatar motodoktor1
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8

Domyślnie

Witam.Są pojazdy które nie mają przewidzianego przez producenta miejsca mocowania przedniej tablicy-jest to cala gama aut z USA.Znajomy -posiadacz Corvette -wystąpił do rzeczoznawcy o odpowiedni dokument o braku takiego miejsca i na podstawie tego otrzymał w Wydz.Komunikacji odpowiedni wpis w dowodzie zwalniający go z tego obowiązku.Pozdrawiam

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    ES / ETM
    Auto
    2x 33

Domyślnie

Cytat Napisał motodoktor1 Zobacz post
    Witam.Są pojazdy które nie mają przewidzianego przez producenta miejsca mocowania przedniej tablicy-jest to cala gama aut z USA.Znajomy -posiadacz Corvette -wystąpił do rzeczoznawcy o odpowiedni dokument o braku takiego miejsca i na podstawie tego otrzymał w Wydz.Komunikacji odpowiedni wpis w dowodzie zwalniający go z tego obowiązku.Pozdrawiam
    Nie wiem czy to jest zgodne z litera prawa, bo w sumie rzeczoznawca nie stwierdzil nic ponad to ze dany samochod nie spelnia wymagan technicznych. Co za tym idzie przecietny interesant wydz. komunikacji chyba nie uzyskalby w takiej sytuacji dopuszczenia do ruchu. Chyba ze ta Curveta ma homologacje w wariancie bez tablicy? Ale wtedy wydz komunikacji nie powinien chyba robic problemow przy rejestracji?

Użytkownik Romeo Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4JTDm SW

Domyślnie

Cytat Napisał ika Zobacz post
    Odświeżę temat. Czy ktoś orientuje się jak obecnie wygląda sprawa z legalnością małych tablic? Podobno weszły nowe przepisy i można je zakładać. Chodzi o obie tablice czy tylko przednie? Jakie dokładnie wymiary są dopuszczalne? 305x115 lub 300x80 będą ok? Próbowałam pytać w urzędzie i niestety nie potrafili mi powiedzieć nic konkretnego. Da się sensownie ogarnąć dziury w zderzaku po dużych tablicach, bez lakierowania całości? Jeśli małe są legalne, to fajnie byłoby gdyby za niedługo pojawiły się zmniejszone forumowe ramki
    Nie wiem czy weszły te przepisy, ale to miało dotyczyć tylko tylnej tablicy rejestracyjnej do samochodów sprowadzanych ze Stanów i Japonii, w których nasze "kwadratowe" tablice nie mieściły się w przygotowane przez producenta miejsce.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    ES / ETM
    Auto
    2x 33

Domyślnie

Doniesienia prasowe z poprzedniego roku informowały o możliwym wejściu w życie 1 lipca 2018r

//edit: Tutaj możecie śledzić co się dzieje z projektem na bieżaco: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt...46982#12446982
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 13-01-2018 o 00:22