Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
    Wołek
    Gość

Domyślnie

Nie przesadzajmy. Nowe samchody nie powinny potrzebować mechanika na pełny etat. Moja alfa jezdzi praktycznie bezawaryjnie a co dopiero mam powiedzieć o egzemplażach po 90?? Może inaczej to odczuwam, bo wszystko przy swoim aucie robie sam więc nie zwracam uwagi na jakieś błachostki. Ale nie porównujmy np alfy 155 czy 156 i jej serwisowania do ferrari bo to co najmniej chybione stwierdzenie. Nie są to ani samochody elitarne ani supersportowe. Trochę umiaru....

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

scerzo !! wolek to oczywiscie zart

ViP Romeo Avatar Rafał
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM

Domyślnie

Cytat Napisał Wołek
    Nie przesadzajmy. Nowe samchody nie powinny potrzebować mechanika na pełny etat. Moja alfa jezdzi praktycznie bezawaryjnie a co dopiero mam powiedzieć o egzemplażach po 90?? Może inaczej to odczuwam, bo wszystko przy swoim aucie robie sam więc nie zwracam uwagi na jakieś błachostki. Ale nie porównujmy np alfy 155 czy 156 i jej serwisowania do ferrari bo to co najmniej chybione stwierdzenie. Nie są to ani samochody elitarne ani supersportowe. Trochę umiaru....
    Smiem miec inne zdanie jesli chodzi np o alfy SZ , RZ i , lub silniki v6 wbrew pozorom maja wiele wsólnego - moze nie jesli chodzi o konkretne czesci ale rozwiazania - miałem okazje pgrzebac troszku przy maserati i ferrari - mówie o autkach z lat 90!
    Alfa to takie maserati i ferrari dla ludu !hehe

Scrat
    Gość

Domyślnie

A ja się tu troszkę rozpisze Moją karierę za kółkiem zaczynałem od Skody 120 którą nabyliśmy z ojcem od sąsiada. Była zadbana i miała stosunkowo niewielki przebieg. Przez 2 lata nakręciliśmy nią 60 tysi i w tym czasie wymieniałem tylko świece, olej i klocki. Żeby było śmieszniej często ganialiśmy ją z przyczepą i to nielekką.
    Po Skodzie zachciało mi się Audi i tu zaczęła się tragedia. Kupiłem 80 b3 1,8 całkiem znośna choć oczywiście zero wyposażenia -PODOBNO auto "wieczne", może tylko blacha wieczna bo to łocynk więc przynajmniej rdza nie zeżre. I na tym koniec pozytywów zawiecha sypała się na potęgę, silnik padał, -przez półtora roku wpakowałem w toto tyle, że...
    Sprzedałem to dziadostwo i kupiłem moją Bellę troszkę pod strachem, ale okazało się, że ponad rok kompletnie nic się nie działo! Nakręciłem ponad 40 tysi i nic...
    Ale to nie koniec z pancerwagenami -ojciec kupił paska gliniarza i to był drugi błąd. Ludzie ile ja się pod tym autem należałem to niesposób opisać...
    A żeby było jeszcze śmieszniej to razem z ojcem dwaj moi znajomi równolegle kupili paski i też były z nimi jajca...
    Pierwszy grzał się na potęge i nie dało się zlokalizować przyczyny, a drugi miał automat, ktory sypał się raz za razem, z resztą nie tylko on...
    Tak więc z własnego doświadczenia mówię NIGDY więcej niemca!!!
    ...prędzej bym znowu starą Skodzinkę kupił :mrgreen:

csscss
    Gość

Domyślnie

Nie ma sensu próbować kogoś przekonywać do zmiany swojego zdania.
    Należy się cieszyć że jeżdzi się stosunkowo nietypowym i orginalnym samochodem .
    Co by to było gdyby zamiast używanych golfów przy każdej chałupie ze stodołą stała alfa,
    To tak jak by przekonywać kogoś kto słucha prostej muzy lansowanej przez radio że jest jakaś inna bardziej wyszukana i na siłe zmuszać by mu sie spodobała,
    Pozatym co ma alfa do vw. tyle samo co opel do lanci.

Wołek
    Gość

Domyślnie

Alfa to ani maserati ani ferrari a już napewno nie DLA LUDU. Alfa to alfa, jedyna w swoim rodzaju marka, która robi nieprzeciętne samochody. Jednak chciałm poprostu zaznaczyć co to samochód nieprzeciętny a co elitarny, bo to różnica.

Alfa SZ i RZ jest samochodem elitarnym ponieważ wyprodukowano jej 1000 egzemplaży (połowa cabrio a połowa coupe). Jest także autem typowo sportowym z założenia. Wolał bym ją niż każde jedno maseratti. Wszystko mogę zrozumieć we włośkich autach ale maserati w niektórych modelach odstawiało taką kaszanę, że poprostu STRACH SIĘ BAĆ :!: Wiadomo, że taki autom dużo się wybacza, ale połączenie złotego zegarka z przyciskami rodem z USG :?: :!: . Sorki, ale to nie dla mnie :roll: .

Silniki V6 Alfa Romeo są faktycznie niepowtarzalne, co ni znaczy, że elitarne. Są to mocne dobrze skonstruowane motory ze sportowych charakterem. Natomiast nie widzę żadnych TYPOWO sportowych rozwiązań w alfach zaczynających się na 1XX (bez urazy oczywiście).

Antek
    Gość

Domyślnie

Fakt że się Alfy często psują ale do vw jest o wiele więcej części i są o wiele tańsze. Ale Alfy są niepowtarzalne i jest ich mało a vw od zarąbania i to one są najczęściej kradzione. Więc wole Alfę :mrgreen: :mrgreen:

Administrator Romeo Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

jak to alfu sie psuja!!! :mrgreen: KOLEGO ALFY SIE NIE PSUJA ONE MAJA KAPRYSY

Antek
    Gość

Domyślnie

Cytat Napisał piotriix
    jak to alfu sie psuja!!! :mrgreen: KOLEGO ALFY SIE NIE PSUJA ONE MAJA KAPRYSY
    no racja nieraz wolą być wożone niż wozić i sie bardzo cenią