Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Temat: Alfa Romeo Alfetta - 2018

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Tylne lampy w serii IMO ładniejsze, Twoje jakoś tak mi jakimś Widelcem chyba zalatują.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Włosi są raczej znani z tego, ze nie trzymają terminów - zawsze po drodze może się przytrafić jakiś urlop członków zespołu projektowego, wyjątkowo długa sjesta lub inny ważny powód. Jeśli doczekamy się debiutu nowej Alfetty (2018) będzie to miłe zaskoczenie dla wszystkich zainteresowanych zakupem samochodu, który będzie bardziej funkcjonalny niż Gulia (rozmiar). Czekam na Alfette. I chyba długo będę czekał - przy aucie tej klasy problemy wieku dziecięcego oraz zdublowana siła spadku wartości (klasa auta wespół z faktem, że to AR - a nie trzymające ceny samochody niemieckie) - przyciągnie chyba jedynie fanatyków marki z grubym portfelem. W mojej ocenie włochom raczej spieszy się do modelów, które mogą pociągnąć im sprzedaż AR w górę - pisze tu o niesłabnącym wzroście zainteresowania SUVami. Debiut limuzyny można bez skrupułów odkładać. Niestety.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    będzie to miłe zaskoczenie dla wszystkich zainteresowanych zakupem samochodu, który będzie bardziej funkcjonalny niż Gulia (rozmiar). Czekam na Alfette. I.
    Zależy jak na to patrzyć, auto do miasta za duże nie jest autem funkcjonalnym, nawet jak okazjonalnie uzywasz go do wypadów za miasto czy długich tras. Jak znasz miasta szczególnie południa Europy wiesz o czym piszę. Duże fury to tam same kłopoty.
    Z drugiej strony Giulia jest już dostatecznie dużym autem, żeby cztery osoby mogły nim jechac w przyzwoitych warunkach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    W mojej ocenie włochom raczej spieszy się do modelów, które mogą pociągnąć im sprzedaż AR w górę - pisze tu o niesłabnącym wzroście zainteresowania SUVami. Debiut limuzyny można bez skrupułów odkładać. Niestety.

    Krzyki o 400 tysiącach sprzedawanych alf a zdaje się, takie są założenia, wymuszą wręcz poszerzania gamy modelowej. Dlatego, że w każdej klasie jest ciasno: sprzedaż ma szansę być wysoka wyłącznie przez kilka "kanałów". Zatem nie można odkładać debiutu limuzyny, jeśli cele sprzedażowe mają być osiągnięte.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    [QUOTE=Anderson;1851491]Zależy jak na to patrzyć, auto do miasta za duże nie jest autem funkcjonalnym, nawet jak okazjonalnie uzywasz go do wypadów za miasto czy długich tras. Jak znasz miasta szczególnie południa Europy wiesz o czym piszę. Duże fury to tam same kłopoty.
    Z drugiej strony Giulia jest już dostatecznie dużym autem, żeby cztery osoby mogły nim jechac w przyzwoitych warunkach.

    - - - Updated - - -
    Zgadzam się co do gabarytów. Ale mam wrażenie, że z Alfa Romeo jest tak, że jak proponują auto segmentu D (np. 159) to miejsca jest tam tyle ile w kompaktach. Jak sprzedają kompakt (np. Guliette) - to się trzeba nastawić na to, że w środku (zwłaszcza z tyłu) miejsca jest tyle ile w segmencie B - czyli poziom niżej. Dlatego uznaje Alfette za interesująca propozycje.

    Wnetrze Gulii - ok. Jest pewnie do zaakceptowania (nie byłem, nie widziałem, zakładam, że makarony nie zafundowały klientom ciasnoty znanej z Gulietty). Rozczarowaniem jest natomiast bagażnik z b. wąską przestrzenią służącą do załadunku (czuje klimat tego, że design przede wszystkim itd. no i przecież to Alfa więc może tak być musi, ale to nie jest argument za dokonaniem racjonalnego wyboru przy kupowaniu auta). W polskich realiach ekonomicznych często trzeba iść na kompromisy - mało kogo stać na dwa wozy w garażu - więc ludzie, którzy mają rodziny często szukają kombi, które jak czytałem na forum w części poświęconej Gulii nie jest planowane. Dla mnie poważny minus. Stąd zainteresowanie Alfettą (jakoś SUVy mi średnio odpowiadają).

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Ja się ostatnio przejechałem Giuliom - na próbę, bo czekam na benzynę i zorganizowanie funduszy (bardziej to drugie: 2.2 D 180KM jest zupełnie wystarczający). Wrażenie dotyczące przestrzeni środku: Giulietta *2. Coś jak C5 z 2012r. Bagażnik nie jest wąski tylko płytki, a pod klapką podłogi 0,5m3 wstawki styropianowej. Może to jakoś wykorzystają (skrzynka - schowek, organizer itp), nawet jako opcjonalne wyposażenie? Coś jak: http://www.bentleymotors.com/en/worl...-mulliner.html I w tym temacie - ktoś ma kontakt do FCA Polska / FCA ? Bo znam ludzi którzy ogarną temat wzorniczo i wykonawczo.
    Kombi: z okazji potomstwa miałem przez 3 lata i wykorzystane w pełni (tj w sposób w jaki nie dałby rady sedan/HB) było w tym czasie 3-4 razy. Jak dla mnie to wożenie większej ilości powierza. Oczywiście sugerowane dla rodzin z dziećmi do 3 lat, bo niektóre akcesoria są wybitnie niegabarytowe.

    "Mało kogo stać na dwa wozy" - to raczej nie target dla Giulii i tym bardziej Alfetty (autka powyżej, czasem grubo powyżej 150k), bo w takim sąsiedztwie dzieciowóz "dla żony" to nie majątek. Zresztą - okres małych dzieci / młodych małżeństw jest tak bogaty w wydatki (w tym niespodziewane), że konstruktywne (a nie czysto ekonomiczne = po-leasingowa octavia kombi, TDI) myślenie o samochodzie przychodzi gdzieś na okres kryzysu 40-latka.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    pawelek - dzieki za info w sprawie Gulii. Jeśli zostanę przy AR to pewnie będzie samochód pierwszego wyboru. Fundusze mają znaczenie, więc chciejstwo posiadania Alfetty raczej trzeba będzie odłożyć na półkę (chociaż smaka na te auto mam, kasa też by się znalazła, ale pewnie jak wiele osób nie chce się wyfrajerzyć i przepłacić za auto, które w mojej ocenie jest ryzykownym zakupem w porównaniu np. do tego co miałbym w tej cenie idąc np. do salonu BMW - tzn. sprawdzone modele, bez wad wieku dziecięcego i konieczności bycia betatesterem dla FCA). Dobrze, że zwróciłeś uwagę na przestrzeń ( w tym bagażnik) - każdy ma pewne filtry przez, które trudno o obiektywną ocenę (ja na razie szukam połączenia walorów użytkowych z prestiżem i osiągami, więc przy szalenie szerokiej ofercie AR w tym także dot. przyszłych modeli to trochę trudne). Stąd wyczekiwanie na Alfette i cicha nadzieja na inne wersje nadwozia np. Gulii lub Gulietty.

    Co do dwóch wozów w rodzinie - ok, w Polsce coraz częściej standard, ale coś mi się wydaje, że spora część alfistów z tego forum jeździ autami w cenach 10k-25k a mimo to gdzieś w dalszych swoich planach Alfetta może chodzić im po głowie. (jeśli nie przesuną debiutu Alfetty to już w 2021 będzie można kupić sporo tańszą Alfette niż salonową).

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    trzymam kciuki za to duże auto

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Być może pierwsze zdjęcia "muła" projektu 961.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa-Romeo-Ammiraglia-1-700x467.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	46.3 KB
ID:	213601 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa-Romeo-Ammiraglia.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	73.5 KB
ID:	213602

    Alfa Romeo ammiraglia 2018: prime foto spia del progetto 961

    http://www.clubalfa.it/17830-alfa-ro...getto-961.html
    Alfa Romeo Nel Cuore

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Alfa Romeo Alfetta 2018 - rendering Autocar Magazine

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa-Romeo-Alfetta.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	63.7 KB
ID:	215440
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 14-11-2016 o 09:17
    Alfa Romeo Nel Cuore

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_20150218_20_04_32_Saved_Picture.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	68.5 KB
ID:	215441

    czyli to ma szanse bytu
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

Podobne wątki

  1. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  2. alfa romeo alfetta gtv6 2.5
    Utworzone przez myszek022 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory