Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: Alfa Romeo 6C

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Załącznik 241313Jeśli juz porównujesz do Porsche, to chociaż 4 drzwiowegoZałącznik 241314
    Ale jak mam porównywać zapewne dwudrzwiowe sportowe coupe do tej krowy na kołach, którą Giulia Q robi jak chce (a, przynajmniej w teorii, 6C powinno jeździć jeszcze lepiej)? Porównuję szybkie sportowe auto VAG do (przypuszczalnie) szybkiego sportowego auta FCA.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Ty pracujesz w ASO a ja sprzedaje te cudne Alfy klientom, po prostu relacjonuje,co ludzi powstrzymuje przed zakupem w przedziale 150-300 tys zł...|te ktore wymieniłem dla mnie tez nie maja znaczenia...ale niestety dla innych maja...Ma tez przestarzała grafika nawi, brak wentylowanych foteli, brak obszycia skora deski rozdzielczej, koszmarnie droga gwarancja...skoro walczymy ze stereotypem psującej sie alfy to czemu nie dajecie 5 lat lub 150tys w cenie auta ( normalnie kosztuje dodatkowo 18tys) i tak dalej i tak dalej...
    niestety masz w 100% rację
    aczkolwiek zaraz znajdzie się rzesza ludzi ktorym to nie przeszkadza, tylko ze FCA nie produkuje aut dla fanatykow ktorym wystarcza korby
    tylko na rynek globlany gdzie jednak ludzi to moze powstrzymac.

    w

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    6C póki co nie będzie, za to powraca GTV
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Ty pracujesz w ASO a ja sprzedaje te cudne Alfy klientom, po prostu relacjonuje,co ludzi powstrzymuje przed zakupem w przedziale 150-300 tys zł...|te ktore wymieniłem dla mnie tez nie maja znaczenia...ale niestety dla innych maja...Ma tez przestarzała grafika nawi, brak wentylowanych foteli, brak obszycia skora deski rozdzielczej, koszmarnie droga gwarancja...skoro walczymy ze stereotypem psującej sie alfy to czemu nie dajecie 5 lat lub 150tys w cenie auta ( normalnie kosztuje dodatkowo 18tys) i tak dalej i tak dalej...
    Skoro jak sam piszesz "sprzedajesz te cudne Alfy klientom", to pozwolę sobie zadać Ci jedno pytanie, na które od dawna nie umiem znaleźć odpowiedzi:
    Dlaczego FCA nie chce tych aut sprzedawać? Tak normalnie za pieniądze w cenie adekwatnej do rocznika. Do dzisiaj w salonach stoją auta z 2016 w cenie sprzed 2 lat !!! W zbliżonych cenach można zamówić takie samo auto z bieżącego rocznika, ale … pod warunkiem, że to będzie leasing lub abonament. Więc powtórzę moje pytanie: Dlaczego FCA nie chce tych aut sprzedawać za gotówkę?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Skoro jak sam piszesz "sprzedajesz te cudne Alfy klientom", to pozwolę sobie zadać Ci jedno pytanie, na które od dawna nie umiem znaleźć odpowiedzi:
    Dlaczego FCA nie chce tych aut sprzedawać? Tak normalnie za pieniądze w cenie adekwatnej do rocznika. Do dzisiaj w salonach stoją auta z 2016 w cenie sprzed 2 lat !!! W zbliżonych cenach można zamówić takie samo auto z bieżącego rocznika, ale … pod warunkiem, że to będzie leasing lub abonament. Więc powtórzę moje pytanie: Dlaczego FCA nie chce tych aut sprzedawać za gotówkę?
    nie na temat ale jeden z ciekawszych wpisów, dlaczego j/w ?

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Parkingi w miastach portowych na całym świecie zastawione są tysiącami aut z poprzednich roczników wszystkich marek, które się nie sprzedały. Cena nie zostaje znacząco obniżona a auta tak stoją miesiącami albo latami. Widocznie producentom nie opłaca się ich sprzedać po niższej cenie, bo to automatycznie zdejmuje im z rynku możliwość sprzedania nowego egzemplarza. Przypuszczam więc, że koszt niesprzedanych egzemplarzy jest wliczony w cenę tych aut, które się sprzedały z tego samego rocznika, jak i kolejnych nowych aut z roczników następnych.

    Tak było parę lat temu, nie wiem czy tak jest nadal - pewnie tak...
    https://www.zerohedge.com/news/2014-...ld-cars-go-die
    http://www.epicdash.com/thousands-of...his-is-insane/
    Ostatnio edytowane przez anAlfaBeta ; 14-06-2018 o 21:36
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Wiesz co powiem Ci, ze przestałem się tym przejmowac, i poszedlem pracowac do salonu obok...Audi i Porsche. I choc serce krwawi i tęskni to...latwiej planowac wakacje, rozwijac swoje hobby...sprzedajac regularnie 10 aut niz 2 na krzyż...
    Panowie z FCA sa niereformowalni. Konfigurator na stronie bedzie zawsze niedopracowany, itp itd

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Wiesz co powiem Ci, ze przestałem się tym przejmowac, i poszedlem pracowac do salonu obok...Audi i Porsche. I choc serce krwawi i tęskni to...latwiej planowac wakacje, rozwijac swoje hobby...sprzedajac regularnie 10 aut niz 2 na krzyż...
    Panowie z FCA sa niereformowalni. Konfigurator na stronie bedzie zawsze niedopracowany, itp itd
    Domyślam się, że o pewnych rzeczach nie wypada Ci pisać publicznie. mimo że już tam nie pracujesz, ale byłbym wdzięczny za kilka zdań na priv w nurtującej mnie kwestii. Ja i tak nie kupię auta, które 2 lata stało pod chmurką, więc kwestia jego ceny nie ma dla mnie znaczenia, ale przeglądając dostępne oferty ciągle trafiam na takie kwiatki z 2016 roku i nurtuje mnie pytanie, co FCA zamierza z nimi zrobić? Sprzedać za 30 lat jako klasyki na żółtych tablicach? Jest taka szansa, że po tym czasie znowu osiągną taką cenę, za jaką są dzisiaj wystawiane Dzisiaj mamy czerwiec 2018 roku i co możemy kupić "od ręki" w salonie Alfy Romeo? Samochody z 2017 roku, które do marca-kwietnia tego roku powinny być już dawno wyprzedane, a jak chcesz coś z bieżącego rocznika, to oferta dotyczy tylko auta do zamówienia z odbiorem za 3 miesiące i to pod warunkiem, że prowadzisz działalność gospodarczą lub zdecydujesz się na abonament. Przecież to jest chore. W ten sposób Alfa Romeo nigdy nie sprzeda 400 tys. aut rocznie, a jedynie zniechęci tych chętnych, którzy może kupiliby dwuletni samochód marki aspirującej do premium, gdy była dla nich dostępna cenowo.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    niestety masz w 100% rację
    aczkolwiek zaraz znajdzie się rzesza ludzi ktorym to nie przeszkadza, tylko ze FCA nie produkuje aut dla fanatykow ktorym wystarcza korby
    tylko na rynek globlany gdzie jednak ludzi to moze powstrzymac.

    w
    na dzien dzisiejszy, biorac pod uwage sprzedaz to produkuje chyba wlasnie tylko dla takich fanatykow jak my

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Lubię czytać jak pięknie się nakręcacie jak wysoko obrotowy v12 w ferrari do 2020 roku Panowie jeszcze sytuacja w Alfie zmieni się 6 razy a 10 razy opóźni. Jeśli 6C wejdzie na rynek to technologicznie będzie z tylu tak jak Giulia (chodzi o kwestie teleinformatyczne i oświetlenie) Jeździł będzie genialnie (tak jak Giulia) ale przed ostateczna decyzja klienta będzie powstrzymywać brak technologii. Będąc kiedyś na szkoleniu w Rzymie zapytałem się brand managera na Europę czemu alfa nie wprowadziła opcji head up display do Giulii, Stelvio. Odpowiedział ze jest to nieopłacalne biorąc pod uwagę ile samochodów alfy jest prognozowane do sprzedaży. Prognozowane...a sprzedane jak dobrze wiemy jest ok 4-5 razy mniej niż zakładano.
    Tak wiec ponakręcam się razem z wami...auto będzie przepiękne... Byleby nie odstawało od Seata leona oświetleniem i wyświetlaczem od Skody...
    Jesli chodzi o zastosowanie HUD to trzeba miec odpowiednia szybe zeby moc wyswietlic takie dane na niej i zeby obraz sie nie rozdwajal. Te szyby sa laminowane pod odpowiednim katem, vinyl jest katowy z bardzo mala zmiennoscia katowa obliczana w miliradianach i sa druzo drozsze niz zwykla szyba w samochodzie. Sam projektor to pikus. Obecnie pracuje sie nad HUD 3D, ktory ma pokazywac strzalki z nawigacji kilka metrow przed autem. Szykuje sie to do drozszych Mercedesow. Problem polega na tym , ze vinyl katowy jest bardzo drogi a szyby produkowane w tej technologii nie zawsze wychodza OK. Pan od Alfy mial racje, ze sie to na dzien dzisiejszy nie oplaca dla Alfy - te samochody nie maja takich cen ani takiej sprzedazy aby tym zarzadzic, jedynym wyjsciem byloby do wszystkich wersji zastosowac HUD co i tak wplyneloby na cene samochodu. Audi Q8 w katalogu ma tyle samo wariantow HUD co wersji bez HUD przy zalozeniu, ze szyby, ktore odpadna w procesie produkcyjnym beda montowane w wariantach nie HUD-owych aby zejsc z odpadu i kosztow. Wprowadzenie wielowariantowosci podobnie jak przy Q8 (10 wersji szyb dodajac do tego jeszcze inne funkcje) i takim wolumenie sprzedazy to wywindowaloby cene Giulii na poziom zaporowy zeby oplacalo sie to w ogole produkowac. Jesli Alfa zastosowalaby we wszystkich wersjach funkcje HUD to wtedy cene podnioslby znowu wysoki odpad drogich szyb , bo niemialyby zastosowania i trzeba by bylo to zezlomowac. HUD napewno pojawi sie w Alfach ale drozszych od Giulii QV. Co do wolumenow sprzedazy to uwierz mi, ze te liczby, ktore sa podawane do wiadomosci sa liczbami majacymi funkcje marketingowe. Prawdziwe kwotacje o min. sprzedazy aby produkt byl oplacalny maja zupelnie inny wymiar.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 11-07-2018 o 18:52

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    [MENTION=34001]fan[/MENTION] mądrego to i dobrze posłuchać.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory