Strona 1 z 13 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 127

Temat: Alfa C-suv

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie Alfa Romeo C-suv

    Prawdopodobnie w tym roku zostanie zaprezentowana Alfa Romeo C-suv (Kamal).

    Ma być na płycie Jeep Compass, więc będzie z napędem na przód lub 4x4.

    Znając tempo Włochów do produkcji wejdzie w 2020 roku, a pełnej sprzedaży w 2021 r.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej_Kolbudy ; 01-01-2019 o 11:28

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    Oby przyspieszyli tempo, jeśli chcą ruszyć w Europie ze sprzedażą.
    Jeśli faktycznie wybrali platformę Jeepa - to wiadomo, że idą po kosztach i po pierwsze - samochód będzie przednionapędowy a po drugie nie będzie miał szans pozamiatać konkurencji pod względem prowadzenia, jak to ma miejsce w Giulii i Stelvio. Stawia to pod znakiem zapytania wypuszczenie wersji Q. Nie wiem czy to dobry ruch ale oznacza jedno - rozczarowują ich wyniki sprzedaży nowych modeli i chcą żeby najmniejsza Alfa była przede wszystkim tańsza w produkcji, pewnie też cena będzie bardziej konkurencyjna niż w przypadku większych modeli.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Bmw x1 i x2 też są przednonapędowe. Nie jestem pewny czy w Suv napęd na tył jest dobrym wyborem.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Przedni napęd z dołączonym tyłem jest bardziej uniwersalny, przy czym sam przedni napęd sprawdzi się lepiej w codziennym użytkowaniu. Wiadomo, zawsze znajdą się marudy, co będą krytykować każde rozwiązanie (co niektórym tylny napęd w Giulii bardzo przeszkadza w zimie przecież). Być może dzięki temu będziemy widywać więcej Alf na ulicach.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Tak, bo crossover na bazie bardzo przeciętnego corssovera to gatunek alf, który z chęcią będziemy widywać na ulicach...

    Jeździłem tym nowym compassem i jeśli chodzi o stylistykę to włosi to jakoś to wizualnie zreanimowali ale reszta to był dramat, i nie jestem w stanie zrozumieć kto może kupić takie coś do miasta z przeświadczeniem dokonania dobrego wyboru. Będą musieli przeorać to auto od podstaw żeby ktoś chciał to rozważyć jako alternatywę dla X1.

    Niech pokazują jakieś EV lepiej, bo przy obecnych prognozach dla rynku moto, to słabo widzę przyszłość tej firmy w ciągu dekady.
    1984 GTV6 3.2 24V

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD 8v, Fiat 125p '69
    Postów
    28

    Domyślnie

    Terminy w koncernie FCA to akurat pojęcie względne. Już nie mówiąc o Giulii która opóźniona była o parę lat, to nowa Giulietta już powinna być co najmniej zaprezentowana na targach i wchodzić do sprzedaży. Z tym C-SUVem może być różnie, trzeba czekać tylko nie wiadomo ile. Może pare miesięcy, może 2 lata, nie wiadomo.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    W nowym numerze tygodnika MOTOR twierdzą, że w marcu będzie premiera nowego, kompaktowego SUV-a Alfy. Jeśli tak faktycznie będzie - w co osobiście wątpię - to trzeba przyznać, że wszelkie przygotowania są trzymane przez Alfę w ścisłej tajemnicy.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W nowym numerze tygodnika MOTOR twierdzą, że w marcu będzie premiera nowego, kompaktowego SUV-a Alfy. Jeśli tak faktycznie będzie - w co osobiście wątpię - to trzeba przyznać, że wszelkie przygotowania są trzymane przez Alfę w ścisłej tajemnicy.
    Pamiętasz, że zdjęcia Giulii "wyciekły" dopiero przed samą premierą, pomimo starań wielu ludzi i ogromnego zainteresowania? Tylko, że Motor nie jest dla mnie miarodajnym źródłem wiedzy i sprawdzonych informacji. To jest auto stosunkowo mniej wyczekiwane i tutaj nie trzeba aż tyle zachodu, żeby je utrzymać w tajemnicy.
    Tylko, że jakoś nie widziałem zdjęć zamaskowanych mułów, mogących być tym autem. Więc ta premiera na marzec może być nieco na wyrost.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 02-02-2019 o 10:00

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Nie obraziłbym się na takiego crossoverka.Stelvio jest dla mnie za duże,takie trochę zbyt rozdmuchane.Przesiadając się czasem ze swojej 166 do Miciaka mojej mamy nie czuję jakiegoś bólu,mimo 182 wzrostu.Bagażnik rzadko kiedy zapełniony do połowy-nie jestem zwolennikiem wozenia połowy domu na wszelki wypadek..Kobietę mam drobną, córeczka ma 3 lata ,więc nawet gdyby wzrost odziedziczyła po tatusiu to mam jeszcze kilkanaście lat luzu
    Dla mnie byłoby to autko idealne
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 02-02-2019 o 11:05

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    https://moto.rp.pl/parking/20920-pre...LFvX4C1wNksGkw

    Ile w tym prawdy nie wiadomo.

    Alfa Romeo Giulietta – premiera nowego modelu w marcu podczas targów w Genewie.
    Alfa Romeo Stelvio – nowe, dodatkowe wyposażenie. Start w okolicach września.
    Alfa Romeo Gulia – niewielka modernizacja. Premiera pod koniec trzeciego kwartału.
    Alfa Romeo Rombo – nowy crossover na bazie Fiata 500X i Jeepa Renegade. Prezentacja w czwartym kwartale 2019 r.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory