Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 127

Temat: Alfa C-suv

  1. #101
    Użytkownik Świeżak Avatar cybermyszak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Tarnów/Niepołomice
    Auto
    2 x AR 159 2.0 JTDM
    Postów
    113

    Domyślnie

    Można było się spodziewać pójścia w eko kierunku. Ze stylistyki obawiam się jedynie przednich świateł pochylonych do środka. Wiem, że to tylko koncept, dlatego wstrzymam się od większych komentarzy.

  2. #102
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Piękne . Jest tylko jeden problem, że to nie jest auto, i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie to auto. A jeśli już, to na ile będzie podobne do konceptu i przełomowe. Ważne też kiedy? Bo Alfa choć fajna, jest cały czas spóźniona w stosunku do konkurencji.

  3. #103
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce 2.0, FIAT 500X Sport 1.3
    Postów
    235

    Domyślnie

    Ale maruderów

    A mi tam się podoba. Patrząc na koncept Brery, która jakoś wielce się nie zmieniła wiem ogólnie czego spodziewać się od produkcyjnej wersji Tonale.
    I z tego co piszą to wyjdzie zgodnie z planem, który FCA ogłosił jakiś czas temu (patrz obrazek). Miała być do 2022 i wygląda na to że tak będzie. Czyli wszystko pokrywa się z moim planem zakupowym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piano-2022-modelli.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	116.8 KB
ID:	255563

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    gdzie tu widzisz mazdę? kolor?
    sam się zastanawiam, ale nie mogę tego odzobaczyć. Chyba światła umiejscowione w jakby rozcięciu, cienkiej szparze. Ogólny minimalizm boków.
    Kolor zaiste nie pomaga

    Żeby nie było, uważam, że autko bardzo ładne.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Trevor ; 05-03-2019 o 18:50

  5. #105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD 8v, Fiat 125p '69
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał sVIRUSx Zobacz post
    Ale maruderów

    A mi tam się podoba. Patrząc na koncept Brery, która jakoś wielce się nie zmieniła wiem ogólnie czego spodziewać się od produkcyjnej wersji Tonale.
    I z tego co piszą to wyjdzie zgodnie z planem, który FCA ogłosił jakiś czas temu (patrz obrazek). Miała być do 2022 i wygląda na to że tak będzie. Czyli wszystko pokrywa się z moim planem zakupowym
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piano-2022-modelli.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	116.8 KB
ID:	255563
    Po śmierci Marchionne te plany przestały być aktualne, był już o tym wątek. Jeżeli Tonale pojawi się do 2022 roku to jak na nich będzie to sukces. Na sześć premier do 2022 po prostu nie ma szans, chyba że opanują sztukę opracowywania nowych samochodów w parę miesięcy. Czyli po prostu nie ma szans.

  6. #106
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    sam się zastanawiam, ale nie mogę tego odzobaczyć. Chyba światła umiejscowione w jakby rozcięciu, cienkiej szparze. Ogólny minimalizm boków.
    Kolor zaiste nie pomaga

    Żeby nie było, uważam, że autko bardzo ładne.
    no tak się właśnie chyba nie przyjrzałeś

    jak dla mnie tylko kolor flagowy do mazdy podobny cx 3 ma mocno nakreślone 2 płaszyzny na boku, tutaj jest całkowicie gladko. W ogole inna linia. Tyłek w tonale w ogóle mega niepowtarzalny, od razu przychodzi na myśl disco volante, czy dzieła sztuki od zagato. Nad detalami z przodu można by jeszcze popracować, ale ogólnie bardzo spoko.

    Szkoda tylko, że technika z dżipa/fiata...
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #107
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał sVIRUSx Zobacz post
    Patrząc na koncept Brery, która jakoś wielce się nie zmieniła
    Koncept Brery miał napęd na tył i silnik V8 - faktycznie mało się zmieniła .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #108
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Tu jest link artykułu w Auto Świecie na temat Tonale ze sporą ilością zdjęć: https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...rodzie/1pj4pdl
    A tu jest link do reklamówki pokazywanej na targach w Genewie: https://www.facebook.com/watch/?v=2148476461898906

    A tu jeszcze link do artykułu w Super Expresie: https://www.se.pl/auto/nowosci/alfa-...DZEy-6pv7.html

    Warto zwrócić uwagę na ten akapit: "Szczegółowych danych technicznych nie ujawniono, ale wiadomo, że jest to hybryda plug-in. System wyboru trybów jazda Alfa DNA jest tu obecny w nieco innej formie, dostosowanej do zelektryfikowanego samochodu. "Dynamic" zastąpiono trybem "Dual Power", który wykorzystuje pełną moc jednostek spalinowej i elektrycznej. Pośrednie ustawienie "Natural" pozostało niezmienione, a zamiast "Advanced Efficiency" mamy "Advance E", który oznacza poruszanie się wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego."
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 05-03-2019 o 19:53
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #109
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce 2.0, FIAT 500X Sport 1.3
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał igik1234 Zobacz post
    Po śmierci Marchionne te plany przestały być aktualne, był już o tym wątek. Jeżeli Tonale pojawi się do 2022 roku to jak na nich będzie to sukces. Na sześć premier do 2022 po prostu nie ma szans, chyba że opanują sztukę opracowywania nowych samochodów w parę miesięcy. Czyli po prostu nie ma szans.
    Nie bądźmy takimi pesymistami. Ja tam w nich wierzę. Mają czas i ~3 lata. Wwalili kupę kasy w F1 i powrót do sportu to dadzą radę i tutaj.
    Poza tym mi też się nigdzie nie spieszy. Mam 3 lata na zabawę swoją GT


    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Koncept Brery miał napęd na tył i silnik V8 - faktycznie mało się zmieniła .
    Nie łap mnie za słówka Poza tym chodziło mi o wygląd, a nie silniki. Zresztą tutaj mówią o jakiejś bliżej nieznanej hybrydzie, która jakoś specjalnie mnie nie interesuje
    Poczekamy zobaczymy.

  10. #110
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Technologia Fiata w najtańszym modelu w gamie - a takim będzie Tonale po wycofaniu Giulietty - to nic złego. Przedni napęd też jest do przeżycia. Ciekawy jestem czy zaimportują żywcem system hybrydowy z Jeppa - 1,3 Firefly plus elektryk o łącznej mocy 240 KM czy jednak faktycznie powstanie nowy silnik Alfy 1,5 l. Najważniejsze, że będzie to hybryda plugin, czyli będzie ją można doładować z gniazdka. Dla mnie bajka, przy takim wozie na mieście nie spalił bym nawet litra paliwa a nasi górnicy mieli by nieco więcej roboty W trybie jazdy A z Alfa DNA Tonale będzie jeździć na samym elektrycznym silniku, w N w trybie hybrydowym a w D silnik elektryczny będzie wspierał benzynę dla najwyższych osiągów.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory