Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa Romeo Sprint

  1. #1
    bassman
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo Sprint

    Witka!

    Poniewaz jestem fanem samochodow z lat 80' to czasami sie rozgladam za takimi autami za nieduza kase, by miec co robic w garazu.

    Jak na razie jest to akcja czysto teoretyczna, zapoznaje sie z tematem i problemami.

    Mam namiar na Alfe Romeo Sprint 1.7 z 1982r. Stan nie najgorszy - tylko dla tego ze nie byla bita (przynajmniej tak mowia), ale jest zburaczona zewnetrznie jakimis pseudo spojlerami, ktore tylko dociazaja to auto...

    Moje pytanie to czy sa duze problemy by zdobyc czesci do tego modelu w Polsce i jak sie ksztaltuja koszta ich?
    Auto mialo by byc Zlotowozem i furka na niedzielne wypady, nic poza tym.
    Nie wchodzi w gre eksploatacja zima kiedy jest "slony asfalt".

    Zamieszczam czysto pogladowa fotke (ze wzgledu na jakosc) tego autka.


    Pozdrawiam.

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Zobacz całą blachę dokładnie bo może się wydawać ze dobra a okaże się co innego części blacharskich raczej się nie dostanie a silnikowe raczej się dostanie. Zobacz w Pyra Team http://www.pyrateam.sylaba.pl/spotka...cia%20PieteraQ Sprint Raf’a

  3. #3
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cześc

    Kiedyś na OtoMoto.pl była piękna czarna Alfa Sprint QV, koszt z tego co pamiętam około 5tyś zł. Samochód podobno miał zrobioną blache, chciałem spisac namiary do sprzedawcy, ale w końcu zapomniałem. Może jeszcze pojawi sie na Allegro.

    Ja osobiście nie pchałbym sie w tą żółtą (widziałem ją już kilka razy na Allegro) bo na moje oko ten samochód nie jest od Alfisty. Częsci trudno dostępne także ktoś szukając oszczędności mógł podmieniac częsci z innych modeli.

    Takie jest moje zdanie na ten temat

    Pozdrawiam
    Piotr z Rzeszowa

  4. #4
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    spojlery zazwyczaj maja dociazac auto
    ale te progi sa nieladne

    ja jakbym mial szukac takiego zlotowozu, zeby sie w niedziele przejechac to szukalbym wersje na wypasie poszukaj za granica, tam pewnie latwiej bedzie trafic na cos ladnego. bo ta ze zdjecia rzeczywiscie nie wyglada jak samochod alfisty, mysle ze na tym podworku stoi jeszcze kilka starych duzych fiatow i kilka ursusow

    jesli mialbym kupowac stare auto, do ktorych ciezko o czesci - swego czasu myslalem o 75, bardziej na powaznie - to kupilbym druga sztuke na czesci. na pewno wyszlo by taniej niz kupowanie na szrocie, bo starsze autka z racji wieku wymagaja wiekszej uwagi, a panowie ze szrotow najlepiej wiedza na czym zarobic

    a sprinterka jest bardzo ladna i zycze znalezienie tej ladnej, bo takie auta powinny byc w posiadaniu alfistow a nie stac pod gruszka!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    mechanicznie to model bliżniaczy z 33 tak wiec części są a co do tego konkretnego to zobacz na allegro tam też jest taka alfa i duuuzo łądniejsza :wink:

  6. #6
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan116
    mechanicznie to model bliżniaczy z 33 tak wiec części są a co do tego konkretnego to zobacz na allegro tam też jest taka alfa i duuuzo łądniejsza :wink:
    o właśnie o tą Alfe mi chodziło :wink: link do ogłoszenia poniżej:

    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=127528622

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    tlko w zimie to na ręcznym z zakręty sie taką Alfinką nie powchodzi bo ma na przód hehe

  8. #8
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    To ze na przod to wiem, ta jest ladna ale badzmy szczerzy.
    Zapytalem o ta zolta bo jest tania, nie stac mnie na wypakowanie 4 kzl, mimo ze ten wozek moze byc wart tych pieniedzy. Mnie chodzilo zeby kupic tanio i w tanim zakresie (jesli to mozliwe) ja odrestaurowac. Z tego co piszecie to tansza wersja jest ten ladny egzemplarz, bo odrestaurowanie tamtej zoltej pochlonie wiecej kasy, ale nie stety takie koszta to nie dla mnie w tym momencie.

    Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

  9. #9
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bassman
    To ze na przod to wiem, ta jest ladna ale badzmy szczerzy.
    Zapytalem o ta zolta bo jest tania, nie stac mnie na wypakowanie 4 kzl, mimo ze ten wozek moze byc wart tych pieniedzy. Mnie chodzilo zeby kupic tanio i w tanim zakresie (jesli to mozliwe) ja odrestaurowac. Z tego co piszecie to tansza wersja jest ten ladny egzemplarz, bo odrestaurowanie tamtej zoltej pochlonie wiecej kasy, ale nie stety takie koszta to nie dla mnie w tym momencie.

    Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
    no tak, jedyny plus jest taki że jeśli masz garaż to proces odresteurowania możesz sobie rozłożyc w czasie, nie musisz wszystkiego robic od razu, koszty będą spore ale nie będziesz ich musiał ponosic ich wszystkich od razu :wink:

    jeśli sytuacja tak wygląda to może rzeczywiście warto pojechac i sprawdzic tą żółtą :wink:

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Wpadnij do nas na forum poznańskie jest tam użytkownik ("RAF") który nie dawno odresturował Sprinta QV, będzie chyba miał naj więcej w tej kwestii do powiedzenia.http://www.pyrateam.sylaba.pl/forum/index.php
    Ale z tego co słyszałem auto długo się składało (wuchta detali i innych dupereli sciąganych z e baya)
    Tak czy siak będziesz musiał obejerzeć auto, najlepiej załatw sobie jakiś kanał, no i niestety ilość gadżetów tuninkowych z reguły znaczy obecność rudego. Poza tym kwestia napędu... Uważa sie, że sud/sprint to jedne z najlepiej prowadzących się aut przednionapędowych z tamtego okresu więc będzie się czym bawić :mrgreen:
    1984 GTV6 3.2 24V

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Sprint czy warta?
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 21:54
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Utworzone przez jaceku w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 22:54
  3. Alfa romeo Sprint
    Utworzone przez solek99 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 14:26
  4. Alfa Romeo Alfasud Sprint
    Utworzone przez Leonek1979 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 13:35
  5. Alfa Romeo Sprint
    Utworzone przez Artur_13 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory