Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Temat: Alfa Romeo 6

  1. #31
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Milano_155
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6
    Postów
    278

    Domyślnie

    To "siódemka" przypomina Alfę 6 z tego co czytałem i o ile dobrze zrozumiałem
    Il cuore ha sempre ragione.

    Senza cuore saremmo solo macchina...

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar |Szczepan|
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Nowa Sól, Poland
    Auto
    155 2.0 8v, 166 3.0 v6
    Postów
    32

    Domyślnie

    poliftowa AR 6 już ma zupełnie inny przód i wygląda tak że żadne niemieckie (i nie tylko) auto nie może się z nim równać

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    Jako, że ostatni post był 4,5 roku temu, to odgrzeję ten temat.
    Ktoś ma taki pojazd, ewentualnie dostęp do części? Na wiosnę będę reanimował takową z silnikiem 2.0 V6...

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Przenieś się z tym pytaniem do działu Transaxle, tam prędzej coś znajdziesz.
    Jak by nie patrzeć Alfa 6 to właśnie transaxle.
    Co do galanterii, czy części blacharskich może być ciężko.
    Jeśli jednak zgłębisz temat numerów seryjnych części i będą one częściowo się pokrywały z innymi modelami ( 75, Giulietta, Alfetta, GTV2000, GTV6 ) to jest szansa, że coś uda Ci się tu utrafić.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan116 Zobacz post
    Przenieś się z tym pytaniem do działu Transaxle, tam prędzej coś znajdziesz.
    Jak by nie patrzeć Alfa 6 to właśnie transaxle.
    Co do galanterii, czy części blacharskich może być ciężko.
    Jeśli jednak zgłębisz temat numerów seryjnych części i będą one częściowo się pokrywały z innymi modelami ( 75, Giulietta, Alfetta, GTV2000, GTV6 ) to jest szansa, że coś uda Ci się tu utrafić.
    Dzięki za radę. Alfa 6 to właśnie wyjątkowo nie transaxle, ale faktycznie może to być bardziej zbieżny dział Konstruktorzy sei'a trochę przekombinowali i ma bardzo dużo specyficznych części mechanicznych. Ale będę szukał

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    To była jakaś 'współczesna' Alfa, która miała V6 i była z klasycznym RWD ?
    Toś teraz mnie zaskoczył i zaciekawił jednocześnie. Byłem święcie przekonany, że Alfa 6 to transaxle. Wiem, że nawet Montreal który miał V8 był klasycznym RWD, ale to dużo starsza konstrukcja.
    Sądziłem, że na początku lat 80tych, były tylko transaxle, przestarzały Spider i tłuczony na południu Sud.
    Ot Ciekawostka. Daje to duże możliwości swapowania klasycznych V6 Alfy do różnych projektów o czym nie ukrywam, nie miałem pojęcia.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    A kolejna ciekawostka związana z alfą 6, to tylne zaciski odsunięte od piast tak jak w innych transaxlach. Dodam, że lewarek w tej 6 chodzi nadzwyczaj przyjemnie i lekko, a zmianom biegów towarzyszy coś w rodzaju kliknięcia.
    Ogólnie ten model był swego czasu mało poważany we Włoszech, a jego projekt ze względu na kryzys paliwowy przeleżał na półce przez ładnych parę lat. U mnie siedzi najsłabsze 2.0 V6 na gaźnikach, ale tak jak piszesz, zawsze można zeswapować do mocniejszego 2.5 V6.

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefan116 Zobacz post
    To była jakaś 'współczesna' Alfa, która miała V6 i była z klasycznym RWD ?
    Toś teraz mnie zaskoczył i zaciekawił jednocześnie. Byłem święcie przekonany, że Alfa 6 to transaxle. Wiem, że nawet Montreal który miał V8 był klasycznym RWD, ale to dużo starsza konstrukcja.
    Sądziłem, że na początku lat 80tych, były tylko transaxle, przestarzały Spider i tłuczony na południu Sud.
    Ot Ciekawostka. Daje to duże możliwości swapowania klasycznych V6 Alfy do różnych projektów o czym nie ukrywam, nie miałem pojęcia.
    Nie byłeś daleki od prawdy, bo Alfa 6 w dużym stopniu bazuje na platformie 116. Zawieszenie przednie, tylne. Jedyna różnica właśnie, że silnik jest spięty z Getragiem z doglegiem. Z tyłu zas jest dyfer z długaśną "szyją" która ma mocowanie na belce poprzecznej tak jak w transaxlu. Bez kitu, ten dyfer wygląda dość komicznie i jest długi jak transaxlowa skrzynia.

    [MENTION=16490]orazio[/MENTION]
    Gratulacje samochodu. Jeśli silnik nie jest kaputt, to bym nie myślał o jakimkolwiek swapie. Masz bardzo rzadki samochód i szkoda to psuć. Jeśli chodzi o części to wydaje mi się, że w Warszawie Alfę 6 ma jakaś dziewczyna, po jakiś namiar byłby najlepiej uderzyć do warszawskiej ekipy Forzaitalia.
    1984 GTV6 3.2 24V

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ Zobacz post
    Nie byłeś daleki od prawdy, bo Alfa 6 w dużym stopniu bazuje na platformie 116. Zawieszenie przednie, tylne. Jedyna różnica właśnie, że silnik jest spięty z Getragiem z doglegiem. Z tyłu zas jest dyfer z długaśną "szyją" która ma mocowanie na belce poprzecznej tak jak w transaxlu. Bez kitu, ten dyfer wygląda dość komicznie i jest długi jak transaxlowa skrzynia.

    [MENTION=16490]orazio[/MENTION]
    Gratulacje samochodu. Jeśli silnik nie jest kaputt, to bym nie myślał o jakimkolwiek swapie. Masz bardzo rzadki samochód i szkoda to psuć. Jeśli chodzi o części to wydaje mi się, że w Warszawie Alfę 6 ma jakaś dziewczyna, po jakiś namiar byłby najlepiej uderzyć do warszawskiej ekipy Forzaitalia.
    Dzięki. Nie zamierzam teraz robić swapa, bo silnik ładnie pracuję (6 gaźników). Myślę o dalszej przyszłości, że gdyby kiedyś padł silnik, to zawsze jest opcja wymiany, by auto było dalej jezdne. To prawdopodobnie jest Alfa właśnie tej dziewczyny, choć właścicielem był kto inny. Moja ma brązowy lakier, jeśli to ma pomóc w rozpoznaniu

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory