Strona 2 z 80 PierwszyPierwszy 12345678910111252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 798

Temat: [regulamin] Konkurs - Zdjęcie miesiąca

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Cytat: Napisał bobryt Zobacz post Pytanka mam jeszcze bo w regulaminie nie wyczytałem: - teoretycznie 1 osoba może wygrać 12 razy? - zdjęcia mogą pochodzić np. z zeszłego roku? Zdjęcie musi być aktualne (będziemy sprawdzać EXIF).
    odpowiedź jak widzisz bobryt jest w regulaminie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    A co do wygrywania, to wydaje mi się, że jedna osoba może wygrać tylko raz, bo nudne było by oglądać jedną, tą samą Alfę, w tym samym kolorze przez 12 miesięcy
    wraz z jury postaramy się aby zdjęcia były różnorodne, poza tym przypominam, że my wybieramy 3 najlepsze zdjęcia z każdego miesiąca, więc ostateczna decyzja które zdjęcia wygra należy do użytkowników forum

  2. #12
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    A co do wygrywania, to wydaje mi się, że jedna osoba może wygrać tylko raz, bo nudne było by oglądać jedną, tą samą Alfę, w tym samym kolorze przez 12 miesięcy .
    zawsze można fotę w RAW zrobić i wywołać ja na 12 różnych sposobów

  3. #13
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Mam pytanie, ten exif, to koniecznie? Bo jeżeli tak, to pewnie odpada fotomontaż, a i programy do efektów/odszumiacze też potrafią zeżreć dane exif i co wtedy? Bo popatrzyłem na swoje zdjęcia mojej młodszej córki i w większości brak danych, a tak jak napisałem przepuszczane były przez różne programy.
    Jak ktoś chce zerknąć http://s5500.fotosik.pl/zdjecia/1.html

  4. #14
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    Mam pytanie, ten exif, to koniecznie? Bo jeżeli tak, to pewnie odpada fotomontaż, a i programy do efektów/odszumiacze też potrafią zeżreć dane exif i co wtedy?
    wtedy zawsze można podesłać "surówkę" zdjęć użytych do fotomontażu albo surowe zdjęcie przed obróbką w celu potwierdzenia

  5. #15
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna Zobacz post
    wtedy zawsze można podesłać "surówkę" zdjęć użytych do fotomontażu albo surowe zdjęcie przed obróbką w celu potwierdzenia
    No fakt....ale to tak zdradzać co się zrobiło aparatem, a co programem...dobra, żartowałem....dzięki.

  6. #16
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    a co programem...dobra, żartowałem....dzięki.
    i tak wszystko wyjdzie

  7. #17
    penny21
    Gość

    Domyślnie

    Fotomontaż? Przecież gdzieś była mowa, że poprawki mają dotyczyć tylko kontrastu, światłocieni, balansu kolorów, nasycenia. Tylko że tego nie ma w regulaminie.
    Jedni potrafią montować foty inni nie. A jeśli ktoś odda do oceny fotomontaż to każdy będzie miał do tego prawo. A teraz wyobraźcie sobie że ktoś nie potrafi montować a chce żeby jego zdjęcie było super więc pisze takiego maila do jury:
    "Drogie Jury.
    Jak będziecie poprawiać moje zdjęcie to zróbcie tak żeby moja bella stała na platformie wiertniczej. w tle był most Golden Gate , pod nim USS Enterprise na niebie klucz F-18"

  8. #18
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał penny21 Zobacz post
    "Drogie Jury.
    Jak będziecie poprawiać moje zdjęcie to zróbcie tak żeby moja bella stała na platformie wiertniczej. w tle był most Golden Gate , pod nim USS Enterprise na niebie klucz F-18"
    a jury mu na to: ależ proszę nie ma sprawy i wysyłają mu na PW adres najbliższego lekarza, który pomaga w takich przypadkach

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    Mam pytanie, ten exif, to koniecznie?
    konieczne, tak jak napisał mrutyna, dołączasz do maila nieobrobione foto i to wszystko

    Cytat Napisał penny21 Zobacz post
    Fotomontaż?
    nie pomyślałem o tym przy konstruowaniu regulaminu, my pomagamy tylko i wyłącznie w obróbce foto, nie w łączeniu zdjęć - jeśli ktoś umie i chce, nie ma sprawy, rozpatrzymy taki projekt

    Jakbyście mieli jeszcze jakieś pytania to piszcie zarówno na forum jak i na PW czy na mail konkursowy

  10. #20
    penny21
    Gość

    Domyślnie

    Proszę uściślić pkt.2 regulaminu. Co znaczy "aktualne"?
    Ja np. foty na listopad zrobiłem pod koniec października. Są lekko poprawione. Oryginału nie mam. Co wtedy?

Podobne wątki

  1. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 17:58
  2. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 21:52
  3. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:01
  4. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez Vaselinho w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory