Strona 8 z 80 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 798

Temat: [regulamin] Konkurs - Zdjęcie miesiąca

  1. #71
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Vaselinho, obserwator737, Tuti nie bawię się z wami jestem zawalony inną pracą nie mam czasu na sesję
    obrobię się spadnie śnieg zrobię foty
    Ostatnio edytowane przez mrutyś ; 06-11-2009 o 23:04

  2. #72
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    mrutek - podbij do mnie to se zrobim wspólną bo ja też mało czasowy jestem a mam zmiany na AR takie że jedna fota to mało

  3. #73
    Użytkownik Romeo Avatar bikermarek
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995
    Postów
    716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Administracja Zobacz post
    13. Osoba zgłaszająca pracę na konkurs musi być autorem zdjęcia, jeśli nie jest właścicielem Belli to musi mieć zgodę właściciela.
    Mam kilka pytań i wątpliwości dotyczących tego punktu: wielu z forumowiczów nie posiada Alfy Romeo - można śmiało powiedzieć, że ten punkt wyklucza ich z grona potencjalnych uczestników konkursu...
    Oczywiście, można (teoretycznie) uzyskać zgodę właściciela ale co zrobić w przypadku interesujących fotek reportażowych?

    Albo uchwyconej sytuacji, gdy np. na parkingu stoją obok siebie przedstawiciele kilku pokoleń: 75, 155, 156 i 159 (teoretycznie jest to możliwe). Mogłoby być świetne zdjęcie ale trudno znaleźć właściciela każdego samochodu i pytać go o zgodę.

    Można też czasem gdzieś zauważyć smutny ale też niewątpliwie ciekawy (z fotograficznego punktu widzenia) i nadający się do publikacji widok Alfy, która gdzieś w krzakach kończy swój żywot. Trzeba by było w Policji albo straży Miejskiej pracować, by ustalić właściciela. A o zgodzie chyba nie byłoby mowy... Takie fotki nie mają szans?

    Oczywiste jest też, że wymienione przeze mnie (czysto teoretyczne ale nie niemożliwe) przykłady kolidują z punktem mówiącym o aktualności zdjęć.

    Nie czepiam się, ponieważ nie leży to w mojej naturze ale uważam, że regulamin - zresztą dość precyzyjnie ułożony - z góry dyskwalifikuje pewne fotografie i sytuacje. Nie podważam też kompetencji jury - uważam, że Vaselinho zna się na fotografii jak mało kto, Obserwatorowi też braku gustu nie można zarzucić.

    Proszę o kilka słów wyjaśnienia (życząc jak najlepszych zdjęć w konkursie i jak najwięcej burzliwej i pełnej sporów pracy dla jury ).

    P.S. No i jeszcze jedno: mając odpowiednie oprogramowanie dane w EXIF można dowolnie zmieniać (np. w Image Data Converter SR dołączanym do aparatów sony Alpha nie stanowi to problemu)

    P.S. 2 Vaselinho, świetny przewodnik zrobiłeś. Ja w zdjęciu nr 1 (gdybym je robił i miał sprzęt) to zewnętrzną lampą bym przód doświetlił . Ale kompozycja super, zwłaszcza te schody
    Ostatnio edytowane przez bikermarek ; 09-11-2009 o 11:17
    Pozdrawiam
    bikermarek

    Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V 1997: 13.05.2007 - 02.07.2011
    Fiat Seicento 1,1 SPI 1999: 24.02.2012 - 09.03.2013
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995: 31.07.2011 - ?
    sigpic154_7.gif

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał bikermarek Zobacz post
    Oczywiście, można (teoretycznie) uzyskać zgodę właściciela ale co zrobić w przypadku interesujących fotek reportażowych? Albo uchwyconej sytuacji, gdy np. na parkingu stoją obok siebie przedstawiciele kilku pokoleń: 75, 155, 156 i 159 (teoretycznie jest to możliwe). Mogłoby być świetne zdjęcie ale trudno znaleźć właściciela każdego samochodu i pytać go o zgodę. Można też czasem gdzieś zauważyć smutny ale też niewątpliwie ciekawy (z fotograficznego punktu widzenia) i nadający się do publikacji widok Alfy, która gdzieś w krzakach kończy swój żywot. Trzeba by było w Policji albo straży Miejskiej pracować, by ustalić właściciela. A o zgodzie chyba nie byłoby mowy... Takie fotki nie mają szans?
    mają szanse, aczkolwiek chcielibyśmy uniknąć sporów między autorem zdjęć a właścicielem samochodu. tutaj temat pozostawiam do dyskusji, gdyż zadałeś bardzo dobre pytanie, na pewno forumowicze nam pomogą

    Cytat Napisał bikermarek Zobacz post
    P.S. No i jeszcze jedno: mając odpowiednie oprogramowanie dane w EXIF można dowolnie zmieniać (np. w Image Data Converter SR dołączanym do aparatów sony Alpha nie stanowi to problemu)
    pewnie, że można, jak ktoś chce oszukiwać i go nie złapiemy to trudno, myślę, że użytkownicy forum są na tyle odpowiedzialni, że nie będą odstawiać takich szopek

    Cytat Napisał bikermarek Zobacz post
    P.S. 2 Vaselinho, świetny przewodnik zrobiłeś. Ja w zdjęciu nr 1 (gdybym je robił i miał sprzęt) to zewnętrzną lampą bym przód doświetlił . Ale kompozycja super, zwłaszcza te schody
    dzięki, gdyby to nie była moja pierwsza sesja foto-moto (miałem lustro niecały miesiąc) i miałbym lampy zewnętrzne, to z pewnością bym ich użył, ale że z kasą jest różnie, to nawet teraz nie mam tych chorych lamp. cóż poradzić

  5. #75
    Użytkownik Romeo Avatar bikermarek
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Kampinos
    Auto
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995
    Postów
    716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vaselinho Zobacz post
    mają szanse, aczkolwiek chcielibyśmy uniknąć sporów między autorem zdjęć a właścicielem samochodu. tutaj temat pozostawiam do dyskusji, gdyż zadałeś bardzo dobre pytanie, na pewno forumowicze nam pomogą

    pewnie, że można, jak ktoś chce oszukiwać i go nie złapiemy to trudno, myślę, że użytkownicy forum są na tyle odpowiedzialni, że nie będą odstawiać takich szopek
    Miałem na myśli raczej sytuację, gdy ktoś wygrzebie w swoim archiwum właśnie jakąś fotkę reportażową, pasującą klimatem i pogodą do miesiąca w którym chce brać udział. Niestety, zdjęcie będzie sprzed roku, dwóch albo jeszcze starsza... Zgody właściciela nie sposób uzyskać i na dodatek zdjęcie jest nieaktualne Te dwa problemy (zgoda właściciela i aktualność - EXIF) w tym przypadku się ze sobą wiążą i stoją w sprzeczności z regulaminem.
    I tu - moim zdaniem - regulamin ogranicza możliwości prezentacji potencjalnie ciekawych zdjęć. Raczej nie myślałem o oszukiwaniu kogokolwiek.

    A myślę, że właściciel auta sfotografowanego gdzieś przypadkiem w PL lub za granicami naszego kraju nawet nie wchodzi i nie wie o istnieniu tego forum. Natomiast gdyby byłby to forumowicz, to na pewno będzie dumny z faktu, że jego Bella wygrała w konkursie i nie będzie się czepiał

    No i przyszła mi do głowy jeszcze jedna myśl: być może znalazłby się wśród forumowiczów ktoś, kto jeszcze fotografuje "analogiem" - sam mam w szafie schowany aparat, który służył mi przed cyfrówką. Jest Minolta Dynax 505 si Super i czasem po nią sięgam. Fotolaby przy wywołaniu i zeskanowaniu negatywu na płytę CD nie generują EXIF-a (tak mi się wydaje). Co z takimi przypadkami?


    Cytat Napisał Vaselinho Zobacz post
    dzięki, gdyby to nie była moja pierwsza sesja foto-moto (miałem lustro niecały miesiąc) i miałbym lampy zewnętrzne, to z pewnością bym ich użył, ale że z kasą jest różnie, to nawet teraz nie mam tych chorych lamp. cóż poradzić
    Też mam ten problem. Nowym nabytkiem jest aparat Sony Alpha 700 a lampa niestety jeszcze Minolta 5200i (świetnie współpracująca z wspomnianym Dynaxem) o pełnej współpracy z cyfrówką nie ma mowy - jest wyzwalany błysk o pełnej mocy i to wszystko. O pracy na odległość nawet nie ma mowy. A nowa Sony HVL-58AM lub już nieprodukowana ale nadal osiągalna Minolta 5600 HSD kosztują krocie
    Pozdrawiam
    bikermarek

    Alfa Romeo 155 1,8 Twin Spark 16V 1997: 13.05.2007 - 02.07.2011
    Fiat Seicento 1,1 SPI 1999: 24.02.2012 - 09.03.2013
    Alfa Romeo 155 2,0 Twin Spark 16V 1995: 31.07.2011 - ?
    sigpic154_7.gif

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    mam plan.
    mamy 12 miesięcy, z każdego miesiąca użytkownicy poprzez ankietę wybierają najlepsze. do kalendarza potrzeba nam 12 zdjęć + okładka.. więc moja propozycja, jeśli chcecie zgłosić na konkurs jakieś zdjęcie z archiwum, wyślijcie je nam na tego samego maila z dopiskiem "foto konkurs - okładka"

    co sądzicie o tym pomyśle?
    PS. Tuti, mógłbyś też się udzielić

  7. #77
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vaselinho Zobacz post
    PS. Tuti, mógłbyś też się udzielić
    Z moderatorami mieliśmy wystarczająco problemów z regulaminem forum Też co chwile ktoś luki znajdował

    Decydujcie, w końcu Wy jury

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Decydujcie, w końcu Wy jury
    miałem na myśli co sądzisz o moim pomyśle, chciałbym usłyszeć jakiś komentarz od kogoś poza jury

  9. #79
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Ze zdjęciami z archiwum może być problem, że za rok ktoś wrzuci podobne zdjęcie z tej samej sesji. Ze zdjęciami obcych ludzi to... myślę, że pojawią się albo klasyki albo jakieś 8C i Brery. Kto by robił zdjęcie 156 na parkingu? Właściciele wyjątkowych aut raczej są przyzwyczajeni, że ich zdjęcia lądują tu i ówdzie. Kalendarz jest niekomercyjny, więc wątpię, żeby mieli pretensje...

    Ogólnie może się cyrk porobić, bo z tego co pamiętam to miał to być kalendarz aut z forum... Jak jedno zdjęcie będzie na okładce to myślę, że będzie fajnie Jednak co za dużo to nie zdrowo, więc więcej 8C i Giulii Sprint jest niewskaznae Moim zdaniem, usera

  10. #80
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    2015 Dodge Challenger R/T Plus
    Postów
    120

    Domyślnie

    oto właśnie mi chodziło, foto nie musi się tak ostro trzymać regulaminu tzn. ja bym regulamin zdjęcia na okładkę widział tak

    1. Zdjęcie przesyłamy wyłącznie na adres e-mail konkursfoto [małpa] alfaholicy.org z dopiskiem "Foto na okładkę"
    2. Nazwa pliku ze zdjęciem musi zawierać wyłącznie Twój nich z forum i cyferkę, np kasia1.jpg, kasia2.jpg
    3. Każde zdjęcie może być zgłoszone do konkursu tylko raz.
    4. Minimalna rozdzielczość pracy zgłoszonej do konkursu to 1000 pikseli na dłuższym boku.
      Ponadto autor wygranej pracy jest zobowiązany do nadesłania pracy w oryginalnej rozdzielczości (nie mniejszej niż 1600 pikseli na dłuższym boku) na ten sam mail, co prace konkursowe.
    5. Dozwolone formaty zdjęć to: jpg i tiff.
    6. Zdjęcie musi być Twojego autorstwa.
    7. Zdjęcie może być poddane obróbce w dowolnym programie graficznym, bez żadnych wyjątków.
    8. Prace muszą przedstawiać samochody marki Alfa Romeo.
    9. Autor zdjęcia jak i osoby dokonujące ewentualnej jego korekty wyrażają zgodę na publikację zdjęcia na forum oraz do niekomercyjnego wykorzystania na ewentualnych gadżetach forum Alfaholicy (przez niekomercyjne wykorzystanie rozumie się np. wykonanie kalendarzy i rozprowadzenie ich wśród chętnych za odpłatnością równą cenie druku i przesyłki)
    10. Nie ma limitów nadesłanych zdjęć
    11. Zdjęcia mogą pochodzić z archiwum użytkownika
    12. Jury może zgłaszać swoje prace
    13. Zdjęcia na okładkę można zgłaszać przez cały rok (do 31.10.10)

    i sam bym chętnie zgłosił jakieś foto np.
    Ostatnio edytowane przez bobryt ; 10-11-2009 o 01:25

Podobne wątki

  1. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 17:58
  2. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 21:52
  3. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez saroo w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 20:01
  4. Zdjęcie miesiąca - maj
    Utworzone przez Vaselinho w dziale Konkursy
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory