Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dobry i tani mini pakiecik do zabawy przy aucie

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie Dobry i tani mini pakiecik do zabawy przy aucie

    Cześć, mógłby ktoś z bardziej zaawansowanych użytkowników podać jakiś sprawdzony niedrogi preparacik do niżej wymienionego 'pakieciku' ? Myśle że sporo osób zadowoli taka informacja, bo nie każdy wie jak się za to zabrać a jakieś podsatawe graty do 'detaling' by się przydały

    Co do kolejności działań kolega Khot wyżej opisał wszystko zaś mnie interesuje :

    - Dobry szamponik do mycia
    - Gąbka/mikrofibra czy coś do mycia wstępnego auta
    - Preparacik do czarnych plastków zewnętrznych
    - Dressing do opon
    - Porządny wosk do nakładania ręcznego dla ogólnego połysku auta
    - Jakiś ogólny preparat do deski rozdzielczej + inne plastiki powiedzmy w mat

    I tak! Wiem że to nie jest detaling, i że samym woskiem itd nie osiągniemy długotrwałego efektu, chodzi mi o pakiet na sobotnio-niedzielne poranki przy samochodzie

    Powinno to dużo ułatwić, bo rynek jest tym przeładowany i ciężko jest coś wychwycić dla kogoś kto dopiero zaczyna swoje podwórkowe przygody z nazwijmy to 'detalingiem'
    Proszę o podanie nazw preparatów, nikt nie będzie posądzał o reklamę czy później wytaczał sprawę bo coś zepsuł w czasie prac,
    Zwykłe info z waszego doświadczenia i tyle
    Ostatnio edytowane przez Lenix ; 07-04-2014 o 13:51

    ~ taka była piękna ! :C




  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Celowo takiego pakietu nie podawałem, bo tak jak napisałem na początku - ceny się zmieniają, produkty się zmieniają, co jakiś czas pojawia się coś nowego, nie da się stworzyć jednego zestawu który przez długi czas będzie aktualny. Dodatkowo głównym zastrzeżeniem moderatorów forum przed utworzeniem działu było to, aby nie stał się on kolejnym bazarem, gdzie każdy będzie promował swoje i traktował jako miejsce do robienia biznesów - uszanujmy to: dyskutujmy w tym miejscu raczej o różnicach między konkretnymi środkami, opisujmy działanie a nie twórzmy jakiegoś gotowca bo oprócz tego że to niepraktyczne, to podatne na nachalne podtykanie własnego biznesu.

    Cel masz szczytny, jednak w praktyce może się nie sprawdzić niestety.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Może i masz racje, skoro modzi się tego obawiali to do usunięcia ewentualnie do nie wiem czego ;v

    ~ taka była piękna ! :C




  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar IceMan53
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    17

    Domyślnie

    - szampon ja uzywam 4Nano Ultra Violet, fajnie sie pieni dobrze domywa, mówią ze zapach winogronowy ale ja nic z tego nie wyczuwam, raczej zapach bardziej chemiczny,
    - gabka odrazu do wyrzucenia, kup cos porządnego jak chcesz miec w dobrym stanie lakier, ja uzywam rekawicy z mikrofibry z Meguair's fajna, chlonna ogolnie warta pieniedzy
    - Niestety nie wypowiem sie odnosnie czarnych plastików zewnętrznych poniewaz musze jakis kupic, narazie zastepcza używam Nielsena do plastików wewnętrznych
    - dressing do opon mam Nielsena i Meguair's, moim zdaniem efekt jest prawie taki sam ogolnie polecam i to i to
    - wosk ja mam Finish Kare 1000p hi-temp paste wax, fajny wosk i jego zaleta jest ze mozna go używać nawet na felgach ponieważ nie schodzi pod wplywem temperatury
    - do deski mam Poorboy's World Natural Look, podkreśli czern, nie robi polysku i ma fajny zapach tak a jakby migdaly


    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    - Dobry szamponik do mycia
    Presta Sudzz, Valet Pro Poseidon

    - Gąbka/mikrofibra czy coś do mycia wstępnego auta
    Gąbki nie używaj. albo rękawica z microfibry albo rękawica z wełny. Najlepsza rękawica nic nie da jak wcześniej nie zmyjesz myjką piachu z auta.

    - Preparacik do czarnych plastków zewnętrznych
    ValetPro Dionysus, Kocha Chemie Plast Star

    - Dressing do opon
    Nielsen Brillance

    - Porządny wosk do nakładania ręcznego dla ogólnego połysku auta - Colinite 476 na długo, testerki Dodo Juice na weekendowe zabawy Przyda się jeszcze cleaner pod wosk np dodo juice

    - Jakiś ogólny preparat do deski rozdzielczej + inne plastiki powiedzmy w mat. Nie ma czegoś takiego jak ogólny. Jeden do mycia drugi do zabezpieczenia. Mycie apc a na to Nielsen Finesse lub PB Natural Look





Podobne wątki

  1. Poszukiwany dobry i tani spawacz w okolicach Starogardu
    Utworzone przez Klakierr w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 17:16
  2. godny polecenia tani i dobry mechanik w Elblągu
    Utworzone przez kamizon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 09:22
  3. Dobry i tani lakiernik :)
    Utworzone przez michal87tg w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 14:31
  4. [146] Dobry i tani:) tapicer z krakowa
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 08:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory