Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 115

Temat: Dobry preparat do alufelg ?

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar emisieq81
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 150KM 2009
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paradiss Zobacz post
    Witajcie. Szukam dobrego, sprawdzonego preparatu do alufelg. Testowałem K2, Moje auto i sonaxa...niestety białych alu, niedoczyszczają , nawet z użyciem szczotki.
    Wasze sprawdzone środki ?
    podeślij foto jak 9 na białych wygląda

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    ADBL Vampire.
    Tuga zielona ale jak tylko lekko przykurzone pyłem z klocków.
    Generalnie coś co jest opisane jako "na bardzo mocne zabrudzenia".
    Nie ma się co bawić z delikatnymi środkami. Tylko te mocne to na zdjętym kole. Kiedyś jakiś kwasowy mocno używałem (moje auto ? coś z tego typu marketowych ale opisane jako 'bardzo mocny') - zaraz rdza na wcześniej ładnych lepkach śrub, na tarczach itd.
    Też mam zieloną Tuge. Polecona na forum i trzecią butelkę zacząłem. Rewelacja

    Próbowałem Moje Auto i K2 jak Ty. Rdza, rdza i rdza tam gdzie mógł się preparat dostać. W dodatku pomalowane zaciski zaczęły blaknąć. Syf i tyle.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Otototo. Tuga jest ok na lekko zabrudzone koła, ale na mocne szczury nie ma o czym gadać.
    Nie zgodzę się. Trzeba odczekać z pięć minut i pędzlem rozprowadzić produkt by "ruszyć" brud.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paradiss
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za opinie Jutro pojeżdżę i poszukam po sklepach. Emisieq81 jutro przy świetle dziennym zrobię Ale czarna na białym alu wygląda wyśmienicie

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Nie zgodzę się. Trzeba odczekać z pięć minut i pędzlem rozprowadzić produkt by "ruszyć" brud.
    Miałem Tugę, mam (kolejną) Vampire. To nie ta sama siła działania, serio. Te same koła które vampire, czy ironX zrobią na jedno nałożenie, tugą będziesz robił na trzy razy albo lepiej.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A do częstego odszczurzania felg? Brembo mi pyli jak szalone to też kupiłem szare felgi ale mimo wszystko szukam czegoś do cotygodniowego mycia. Ta zielona Tuga się nada? Nie interesuje mnie usuwanie czegoś czego nie widać jak to mają w zwyczaju użytkownicy ironx którzy się jarają, ze na pozornie czystej feldze jeszcze "krwawi". Ma zmyć widoczny pył z felg i zacisku bez nadmiernego szorowania szczotą. Na alledrogo znalazłem tą Tuge z zestawie ze szczota do felg wiec chyba się skusze http://allegro.pl/tuga-alu-teufel-ze...338757079.html na długo starcza litr?

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A do częstego odszczurzania felg? Brembo mi pyli jak szalone to też kupiłem szare felgi ale mimo wszystko szukam czegoś do cotygodniowego mycia. Ta zielona Tuga się nada? Nie interesuje mnie usuwanie czegoś czego nie widać jak to mają w zwyczaju użytkownicy ironx którzy się jarają, ze na pozornie czystej feldze jeszcze "krwawi". Ma zmyć widoczny pył z felg i zacisku bez nadmiernego szorowania szczotą. Na alledrogo znalazłem tą Tuge z zestawie ze szczota do felg wiec chyba się skusze http://allegro.pl/tuga-alu-teufel-ze...338757079.html na długo starcza litr?
    Adbl ma wheel warrior ktory mozna rozcieńczacz. Miałem kiedys cos podobnego z Shiny Garage chyba Ef Cleaner.
    Z tanszych to tenzi en-jee daje też rade.

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Do takiego bieżącego to szampon pozostały po myciu auta, rękawica/szczotka i hajda. Tylko pociągnięte czymś z duraglossa przed sezonem felgi i daje radę.

  8. #18
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Właśnie tak robię do tej pory tylko, ze mi się średnio chce wolał bym czymś spsikac odczekać i spłukać myjką ciśnieniową

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paradiss
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Dokładnie, Brembo zostawia pył który ciężko jest zmyć, osobiście myje Samochód jak i felgi przy okazji co tydzień, Próbowałem aktywnej piany na myjce, różne preparaty i nie dawały rady doczyścić felg bez szorowania. Dzisiaj pojeździłem po sklepach ale Tugę...
    " - Czy dostanę Tugę ? Taki preparat do Felg
    - Co proszę ? Niee takich preparatów to nie mamy...A może Moje Auto ?...
    -To ja dziękuję...."

    Niestety zamawiam na allegro właśnie z linku który podesłałeś Pływak​ dzięki bardzo

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] Tuga będzie dobra do takiego mycia, podobnie jak SG Monster Wheel Cleaner. Tego ADBL WW jeszcze nie miałem, więc nie powiem. A tak poza tym to popatrz sobie na 4nano Rim Protect. Nałożyłem przed sezonem i od tego czasu myję tylko samym szamponem na wełnianej szczotce i nie ma śladu po brudzie.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. Preparat do ukł.benzynowych
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:51
  2. Preparat do zmywania lakieru z alufelg
    Utworzone przez TriXter w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 21:26
  3. Idzie wiosna: dobry preparat do deski/plastików ;)
    Utworzone przez kinol156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 06:06
  4. jaki dobry preparat do felg polecacie?
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory