Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 115

Temat: Dobry preparat do alufelg ?

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar emisieq81
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 150KM 2009
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paradiss Zobacz post
    Dzięki Panowie za opinie Jutro pojeżdżę i poszukam po sklepach. Emisieq81 jutro przy świetle dziennym zrobię Ale czarna na białym alu wygląda wyśmienicie
    od dłuższego czasu taki motyw mi świta by białe koło było. Tyle że nie chciałbym być niewolnikiem szmatki i wszelkiego rodzaju płynów do czyszczenia potem właśnie. Dawaj fotę bo już się chce przekonać jak się prezentuje jeśli nie ORI alu to napisz co i ile cali

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    A co myślicie o Shiny Garage tzw krwawa felga? http://allegro.pl/shiny-garage-iron-...351798319.html

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paradiss
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Słaba pogoda uniemożliwia mi zrobienie zdjęcia :/ U nas na pomorzu pogoda fatalna od kilku tygodni.
    Zanim się rozpogodzi jeszcze kilka dni minie, ale znalazłem czarną alfę na takich samych alu i pobawiłem się w GIMPie.. Wygląda prawie identycznie, ale... jeżeli jeździsz w deszcz, czy nawet w normalną sprzyjającą pogodę, Brembo strasznie kurzy i felga robi się gdzie nie gdzie szara...Z daleka tego nie widać, ale podchodząc bliżej i oglądając je wnikliwie, jest słabo. Oryginalnie były szare, ale wpadłem na pomysł aby je pomalować na biały kolor gdyż czarna alfa + białe alu = dobry kontrast...niestety nie wziąłem pod uwagę pylących zacisków i warunków pogodowych...możliwe że w zime gdy będzie jeździła na stalówkach, pomaluje je ale na srebrny bądź grafitowy ( wracając praktycznie do tego samego koloru co był oryginalnie ).

    //zapodaj.net/044811e8da82a.jpg.html ( do tego dodaj https. )

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Białe felgi to nie jest dobry pomysł o ile się nie dysponuje ogromną ilością wolnego czasu. I nie tylko o pyle z klocków mówię, każde otarcie inną oponą, felgas, ścianą, podłogą, przy składowaniu, przewożeniu, w wulkanizacji itd. , ranty, wszystko - raz dwa będą całe w szramach. Mam białe w wyścigówce, jedne nawet po świetnej regeneracji (lakier mokry itd. - głupi byłem, grube $$$ to kosztowało razem z mechaniczną obróbką itd) - fajne były dopóki leżały w użytku - z daleka, lub na wozie gdzie takie rzeczy nie wadzą.

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Białe felgi to nie jest dobry pomysł o ile się nie dysponuje ogromną ilością wolnego czasu. I nie tylko o pyle z klocków mówię, każde otarcie inną oponą, felgas, ścianą, podłogą, przy składowaniu, przewożeniu, w wulkanizacji itd. , ranty, wszystko - raz dwa będą całe w szramach. Mam białe w wyścigówce, jedne nawet po świetnej regeneracji (lakier mokry itd. - głupi byłem, grube $$$ to kosztowało razem z mechaniczną obróbką itd) - fajne były dopóki leżały w użytku - z daleka, lub na wozie gdzie takie rzeczy nie wadzą.
    I tak i nie. Jak zwykle się mówi jak dbasz tak masz. A że ja dbam o moje felgi, to też nie są porysowane. Użytkuję 3-ci sezon i nadal są w idealnym stanie. A czystość jak to czystość, kwestia przyzwyczajenia, 1x do 2x w tyg przelecę je i jest ok. A moje auto to nie wyścigówka

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    ADbl Wheel Warrior to dobry preparat poprzedzający mycie Vampirem liquid Jeśli chodzi o same właściwości myjące, to Tuga lepiej się sprawdza niz WW. I jak najbardziej do regularnego, dobrego mycia felg nada sie Tuga idealnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    A co myślicie o Shiny Garage tzw krwawa felga? http://allegro.pl/shiny-garage-iron-...351798319.html
    Taniej wychodzi Tuga i masz litr, a działanie bardzo zbliżone. Iron off to to samo co vampire liquid (który za 0.5L też wychodzi parę groszy taniej)

  7. #27
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Pedzi do mnie paczka od 123Myjesz ty ;D własnie z Tugą. Do teraz używałem deironizerów ale z ciekawości sprawdzę czy ta Tuga porównywalna w codziennym użyciu.

  8. #28
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    I tak i nie. Jak zwykle się mówi jak dbasz tak masz. A że ja dbam o moje felgi, to też nie są porysowane. Użytkuję 3-ci sezon i nadal są w idealnym stanie. A czystość jak to czystość, kwestia przyzwyczajenia, 1x do 2x w tyg przelecę je i jest ok. A moje auto to nie wyścigówka
    Noo 1-2x w tygodniu zajrzeć do felg to jak powiedziałem - duuuużo czasu trzeba. No i dbać. A to znaczy zajmować się nimi. To będzie ładnie. Ale nie zawsze się chce, są ważniejsze / ciekawsze sprawy itd.. a czas nie jest z gumy. No, mając fanaberię i czas na nią później - wszystko można Ale czy to warto- syzyfowa praca ...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Pedzi do mnie paczka od 123Myjesz ty ;D własnie z Tugą. Do teraz używałem deironizerów ale z ciekawości sprawdzę czy ta Tuga porównywalna w codziennym użyciu.
    Bardzo szybko pójdzie jak w codziennym.

  9. #29
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Pedzi do mnie paczka od 123Myjesz ty ;D własnie z Tugą. Do teraz używałem deironizerów ale z ciekawości sprawdzę czy ta Tuga porównywalna w codziennym użyciu.
    daj znać jaki efekt

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    A co myślicie o Shiny Garage tzw krwawa felga? http://allegro.pl/shiny-garage-iron-...351798319.html
    Też się nadaje,ale bardziej wielozadaniowy preparat bo do karoserii również odpowiedni. Lepiej skorzystac chyba z monster wheel plust http://www.motochemia.pl/shiny-garag...or-p-4285.html

Podobne wątki

  1. Preparat do ukł.benzynowych
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:51
  2. Preparat do zmywania lakieru z alufelg
    Utworzone przez TriXter w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 21:26
  3. Idzie wiosna: dobry preparat do deski/plastików ;)
    Utworzone przez kinol156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 06:06
  4. jaki dobry preparat do felg polecacie?
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory