Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 115

Temat: Dobry preparat do alufelg ?

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paradiss
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Powiem tak...Opony zakładałem całkiem nie dawno nowe, 3 miesiące temu, wtedy za pomocą kart ( tak...karty powsadzane blisko siebie aby nie umalować opony ) pomalowałem szprajem alu. Farba specjalna przeznaczona do felg i innych pierdół... Ale po miesiącu użytkowania i 2 trasach w dół polski...jest sporo obić od kamieni. Osobiście ? jak wytrzymam do zimy i mnie nic nie trafi będzie super...ewentualnie wytre starą farbe ( to jest taka farba którą normalnie nakładacie na coś...a późńiej płatami schodzi )...także jest bez problemu. Co ciekawe ! Ta farba a raczej gumowata struktura dobrze znosi szorowanie szczotką, ale myślę że gdybym chciał zdjąć opony, całe ranty by się poobdrapywały. Także..prawdopodobnie zdejmę tą " folię " albo jak ktoś woli: gumowatą strukturę.

    Dla ciekawych farba ma nazwe : Foliatec Spray. Kupiłem ją przy okazji w Niemczech. Fajnie kryje ale co do obdrapań nie daje ręki udziabać że przy przytarciu o krawężnik, da radę wytrzymać.

  2. #32
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    daj znać jaki efekt
    Powiem tak : TUGA to poziom TK Blood/K2/Sonax czy innych tańszych marek czyli bez szału. Niby forma żelu ale i tak trzyma się dużo gorzej jak mój poprzedni Unique no i nie wiem ile "plynu w plynie" ale albo to kwestia nie spływania z felgi albo poprostu Unique lepiej mył - droższy był to fakt ale czuję że TUGA zejdzie mi ekspresowo szybko. Równie dobrze co Unique wspominam Iron X (też nie ta liga cenowa)

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Powiem tak : TUGA to poziom TK Blood/K2/Sonax czy innych tańszych marek czyli bez szału. Niby forma żelu ale i tak trzyma się dużo gorzej jak mój poprzedni Unique no i nie wiem ile "plynu w plynie" ale albo to kwestia nie spływania z felgi albo poprostu Unique lepiej mył - droższy był to fakt ale czuję że TUGA zejdzie mi ekspresowo szybko. Równie dobrze co Unique wspominam Iron X (też nie ta liga cenowa)
    1L tugi to koszt 30zl, LItr Unique 60zl. Tuga przez to że jest gęstsza, dłużej działa na feldze, można wpracować ją pędzelkiem. Ares, czy Vampire są płynne, lepiej spenetrują brud, jednak szybciej spłyną. W cenie litra aresa, masz 2L tugi Mi 1l tugi starczyl na umycie 6 kompletów felg 17 calowych. Vampire Liquid na 3komplety 0.5L więc na to samo wychodzi, jednak że tuga wychodzi taniej

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Wczoraj zamówiłem tuge czekam na dostawę i będę testował. Do tej pory stosowałem produkty markretowe ale efekty nie zadowalające (ostatni Atack z autolandu po prostu za słaby - pół butelki poszło a w narożnikach szprych nadal rudawe ślady).

  5. #35
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Espressivo Zobacz post
    Wczoraj zamówiłem tuge czekam na dostawę i będę testował. Do tej pory stosowałem produkty markretowe ale efekty nie zadowalające (ostatni Atack z autolandu po prostu za słaby - pół butelki poszło a w narożnikach szprych nadal rudawe ślady).
    Przy szprychach, spryskaj pierw felgi, odczekaj 2 minuty, podziałaj coś nawet zwykłym pędzelkiem/szczotka, spryskaj znowu (oczywiście mniejszą ilość niż pierwszym razem) i po 2 minutach spłukaj wodą pod ciśnieniem Warto też nasmalcować czymś felgi, wtedy w przyszłości wystarczy umycie zwykłym szamponem- Np nasmalcowac Fk1000p który na felgach poleży do 2 miesięcy

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar Espressivo
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lubin, Dolnyśląsk
    Auto
    Była: Lancia Kappa ;AR147; Fiat Bravo II; Jest: 156 2.5V6 i 159 2.4
    Postów
    138

    Domyślnie

    Akurat wczoraj też zamówiłem ten wosk korzystając z promocji ;-)

  7. #37
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Espressivo Zobacz post
    Akurat wczoraj też zamówiłem ten wosk korzystając z promocji ;-)
    Ahh, to już wiem do kogo poszedł ten zestawik :-)

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Powiem tak : TUGA to poziom TK Blood/K2/Sonax czy innych tańszych marek czyli bez szału. Niby forma żelu ale i tak trzyma się dużo gorzej jak mój poprzedni Unique no i nie wiem ile "plynu w plynie" ale albo to kwestia nie spływania z felgi albo poprostu Unique lepiej mył - droższy był to fakt ale czuję że TUGA zejdzie mi ekspresowo szybko. Równie dobrze co Unique wspominam Iron X (też nie ta liga cenowa)
    Kompletnie nie zgodzę się z tym, że Tuga (masz na myśli zieloną zapewne) to poziom K2. Po dłuższym weekendzie poszukam foty z mycia felg (nie mytych od wewnątrz raczej od nowości czyli z 10 lat) i zobaczysz efekt. K2 ledwo ruszyło brud, a po Tudze było widać że najgorszą robotę ma za sobą.

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lutek26
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL
    Postów
    630

    Domyślnie


    K2 i myjka ciśnieniowa i efekt zadowalający za 12 zl

  10. #40
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał lutek26 Zobacz post

    K2 i myjka ciśnieniowa i efekt zadowalający za 12 zl
    A za jakiś czas będziemy czytać jak pozbyć się rdzy, wżer czy przebarwień na felgach

Podobne wątki

  1. Preparat do ukł.benzynowych
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:51
  2. Preparat do zmywania lakieru z alufelg
    Utworzone przez TriXter w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 21:26
  3. Idzie wiosna: dobry preparat do deski/plastików ;)
    Utworzone przez kinol156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 06:06
  4. jaki dobry preparat do felg polecacie?
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory