Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 115

Temat: Dobry preparat do alufelg ?

  1. #41
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Bez przesady. Nie żebym bronił K2 bo zupełnie nie znam tego preparatu, ale po prostu jak coś ma być skuteczne to musi być agresywne i kropka. A samo czerwienienie się o niczym nie świadczy (w kwesii agresywności preparatu czyli kwasowości prawdopodobnie). Najbardziej agresywny jaki stosowałem kiedyś kwaśny , śmierdzący w ogóle koloru nie zmieniał, ale brał się ostro za wszystko co metalem jest
    Przypomnę jeszcze w tym temacie o przydatnym zwyczaju - po myciu wozu a szczególnie felg - przejechania się z hamowanami wieloma aby porządnie rozgrzać i wysuszyć hamulce , rozruszać zaciski , oczyścić tarcze itd. Co prawda po części wówczas mamy efekt mycia naruszony ale przynajmniej sprawne auto.

  2. #42
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Raczej nie będziemy. Używałem K2, Autolandu, Tenzi i co tam mi jeszcze do felg w łapy taniego wlazło przy poprzedniej Alfie. Jakoś żadnych wżer czy przebarwień nie było, a rdzy na alu to ja w życiu nie widziałem Działały, ale wydajność była mierna i mizerna.

    Teraz mam Wheel Cleaner Plus z Shiny Garage i czyści podobnie, ale jest bardziej wydajny (żelowaty). No i dzięki temu, że żel to można machać szczotą.

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lutek26
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Dodam tylko ze K2 Felix i K2 Roton to 2 różne środki .Roton dużo lepszy

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Używam drugiej butelki Rotona i o żadnych wżerach nie ma mowy jest to normalny ,, krwawiący" środek do felg.

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michaloo_
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Koło
    Auto
    Była 156 1.9 JTD, 156 JTD 2.4 x2, 156 fl JTD x4, 166 fl JTD 2.4, 147 x2/JEST 156 fl x2 :)
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Używam drugiej butelki Rotona i o żadnych wżerach nie ma mowy jest to normalny ,, krwawiący" środek do felg.
    Jeżeli mam małe odpryski na Felgach alu to ten środek nie będzie pogłębiał odprysków?

  6. #46
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaloo_ Zobacz post
    Jeżeli mam małe odpryski na Felgach alu to ten środek nie będzie pogłębiał odprysków?
    Kolego, produkty K2 to nie kosmetyki dla aut, bałbym się tym rower ruszyć, a co dopiero ryzykować na aucie ;-)
    Proponuje Tugę zieloną. Starczy Ci na parę kompletów felg, jest bezpieczna, i przystępna cenowo :-)

  7. #47
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaloo_ Zobacz post
    Jeżeli mam małe odpryski na Felgach alu to ten środek nie będzie pogłębiał odprysków?
    Każdy będzie powodował stopniową degradacje powłoki ochronnej - przecież to chemia, po czasie nawet woda z solą to ruszą - kwestia czasu.
    Zabezpiecz takie miejsca nawet bezbarwnym- byle woda i chemia się tam nie dostawała.


    Cytat Napisał 123MyjeszTy Zobacz post
    Kolego, produkty K2 to nie kosmetyki dla aut, bałbym się tym rower ruszyć, a co dopiero ryzykować na aucie ;-)
    Bez przesady - bardziej zaszkodzi niewłaściwe stosowanie środka jak sam środek używany do czyszczenia felg.
    Ja swoje zmywam dwa razy do roku środkiem do felg, poza tym jest zwykły szampon i rękawica + pędzelek do czyszczenia- a nie tyranie felgi chemią.
    Po umyciu zabezpieczenie woskiem lub aio i mam spokój brud sam z felg spływa.
    Z tanich Atac jest świetny, można nawet rozcieńczyć z wodą destylowaną/demineralizowaną i genialnie usuwa zabrudzenia z felg, za śmieszne pieniądze.
    A to brudu z klocków można sobie kupić osobno na metalowe zabrudzenia coś typu iron-x .
    Podstawa to odpowiednie klocki - jak pylą jak wściekłe to nic nie pomoże i trzeba męczyć się co chwila z pyłem.

  8. #48
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale jak pylą to hamują
    Ale zgadza się - z cywilnych klocków (typu premier Ferodo, czy TRW ) brud spływa sam pod ciśnieniową myjką, ewentualnie ruszony szczotką czy rękawicą starą z resztą szamponu pozostałą po myciu auta. A jak klocki sportowe, wbite opiłki w lakier, to cudów nie ma, trzeba agresywnej chemii i tu czasem właśnie marketowe specyfiki odstawiają daaaaleko tugi itp.

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ANN
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    świętokrzyskie
    Auto
    GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał 123MyjeszTy Zobacz post
    Proponuje Tugę zieloną. Starczy Ci na parę kompletów felg, jest bezpieczna, i przystępna cenowo :-)
    Męczyłam się trochę z myciem felg w GT póki nie wypróbowałam Tugi. Polecił mi ją gość z Auto Spa Kielce by ShiningCar, u którego zaopatruję się w kosmetyki.
    Wzięłam na próbę butelkę 1l. W końcu środek, który spełnia moja oczekiwania, idealnie myje felgi. Obecnie kupuje 5l butlę.

    pozdrawiam

    http://ann156.fotosik.pl/

    GT 3.2 V6 Q2 '05 (09.2014)
    MiTo 1.4 T-Jet 155 KM '09 (10.2016)
    Spider 2.0 TS '99 (10.2022)
    ______________________________
    156 2.5 V6 '00 (03.2010-10.2014)
    156 1.9 JTD '98 (06.2006-03.2010)

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANN Zobacz post
    Męczyłam się trochę z myciem felg w GT póki nie wypróbowałam Tugi. Polecił mi ją gość z Auto Spa Kielce by ShiningCar, u którego zaopatruję się w kosmetyki.
    Wzięłam na próbę butelkę 1l. W końcu środek, który spełnia moja oczekiwania, idealnie myje felgi. Obecnie kupuje 5l butlę.

    pozdrawiam
    Piszesz o zielonej czy różowej?

Podobne wątki

  1. Preparat do ukł.benzynowych
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:51
  2. Preparat do zmywania lakieru z alufelg
    Utworzone przez TriXter w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 21:26
  3. Idzie wiosna: dobry preparat do deski/plastików ;)
    Utworzone przez kinol156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 06:06
  4. jaki dobry preparat do felg polecacie?
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory