Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115

Temat: Dobry preparat do alufelg ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Paradiss
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie Dobry preparat do alufelg ?

    Witajcie. Szukam dobrego, sprawdzonego preparatu do alufelg. Testowałem K2, Moje auto i sonaxa...niestety białych alu, niedoczyszczają , nawet z użyciem szczotki.
    Wasze sprawdzone środki ?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Białe felgi do 159? Może czas przemalować...? Poza tym niektóre lakiery nie nadają się do felg. Stąd często problem z usuwaniem nalotu.
    Ewentualnie spróbuj tego http://allegro.pl/tuga-chemie-alu-te...008057618.html
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 02-08-2016 o 07:32

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Wspomniana Tuga jest bardzo dobra. Konsystencja jest żelowa dzięki temu dłużej spływa z felgi. Gorzej działa w temp. poniżej 10 stopni.
    Jeszcze lepszym wyborem w rozsądnej kasie jest ADBL liquide vampir.
    Te preparaty usuwają zanieczyszczenia z klocków. Jeśli masz kropki z asfaltu to możesz użyć coś na smołę. Np Tar ang Glue od ADBL.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Szczerze i to nie żart. Wystarczy spryskać poczekać kilka minut, po czym zmyć wodą myjką ciśnieniową. Nie uszkodzisz lakieru na felgach, a brud tłusty i nietłusty łatwo zejdzie, bez szczotki. Sprawdzone na kilkunastu samochodach z mojej ulicy

    Jutro może wrzucę zdjęcie felgi na samochodzie, traktowanej tym środkiem, dzisiaj nie ma światła.


    http://www.castorama.pl/produkty/nar...casto-5-l.html

    W mniejszych opakowaniach też jest:
    http://www.castorama.pl/produkty/nar...-casto-1l.html
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 01-08-2016 o 22:03

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Tuga zielona. Jeśli felgi masz bardzo brudne, to polecam Pełny Vampire (Nie liquid, bo ma taką siłę działania jak tuga, tylko jest płynniejszy) pędzelkowanie, a następnie coś na smołę/asfalt np Hades z Unique lub Tar and Glue Remover od adbl

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał 123MyjeszTy Zobacz post
    Tuga zielona. Jeśli felgi masz bardzo brudne, to polecam Pełny Vampire (Nie liquid, bo ma taką siłę działania jak tuga, tylko jest płynniejszy) pędzelkowanie, a następnie coś na smołę/asfalt np Hades z Unique lub Tar and Glue Remover od adbl
    Wampir jest strasznie drogi niestety. Trzeba tez uważać zeby nie przyschnął. Co do liquida to jest mocniejszy od tugi. Robiłem koła tuga i gdy nie miała już niby co zbierać poprawiłem liquidem i zaczeło jeszcze reagować.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    ADBL Vampire.
    Tuga zielona ale jak tylko lekko przykurzone pyłem z klocków.
    Generalnie coś co jest opisane jako "na bardzo mocne zabrudzenia".
    Nie ma się co bawić z delikatnymi środkami. Tylko te mocne to na zdjętym kole. Kiedyś jakiś kwasowy mocno używałem (moje auto ? coś z tego typu marketowych ale opisane jako 'bardzo mocny') - zaraz rdza na wcześniej ładnych lepkach śrub, na tarczach itd.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj Zobacz post
    Wampir jest strasznie drogi niestety. Trzeba tez uważać zeby nie przyschnął. Co do liquida to jest mocniejszy od tugi. Robiłem koła tuga i gdy nie miała już niby co zbierać poprawiłem liquidem i zaczeło jeszcze reagować.
    Vampire jest bezpieczny dla każdej powierzchni gdyż ma neutralne pH Fakt, vampire jest drogi, jednak jego siła działanie jest 4 krotnie silniejsza niż TUga czy Vampire Liquid Co do tuga vs liquid- również robiłem testy i bardziej spodobała mi się tuga, przez gęstszą konsystencje jest czas na to żeby dobrze zadziałała, i czas na to by popracować pędzelkiem. Liquid wygrywa natomiast jeśli chodzi o penetracje zakamarków przez bardziej płynną formę Krótko mówiąc, oba produkty sa na tym samym poziomie, gdyż tuga jest blisko 10zł tańsza niż liquid, i mamy jest Litr zamiast 0.5

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    ADBL Vampire.
    Tuga zielona ale jak tylko lekko przykurzone pyłem z klocków.
    Generalnie coś co jest opisane jako "na bardzo mocne zabrudzenia".
    Nie ma się co bawić z delikatnymi środkami. Tylko te mocne to na zdjętym kole. Kiedyś jakiś kwasowy mocno używałem (moje auto ? coś z tego typu marketowych ale opisane jako 'bardzo mocny') - zaraz rdza na wcześniej ładnych lepkach śrub, na tarczach itd.
    Tugi używam regularnie na wielu autach, no i nie mogę powiedzieć złego słowa. Nawet mocno ubrudzone felgi wystarczy psiknąć, wpracować pędzelkiem, spsikać znowu, po 2minutach spłukać wodą pod ciśnieniem i felgi czyste A najlepszą opcją jest ściągnąć po prostu koło z auta, umyć porządnie i zabezpieczyć woskiem lub powłoka. Wtedy nie trzeba się martwić który środek użyć bo w większości wystarcza aktywna piana lub nawet samo ciśnienie

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego co kto rozumie pod pojęciem "mocno zabrudzone". Ja mam takie z płatami - dosłownie płatami żelaza zardzewiałego wbitego w ramiona felg, po wyścigach. Nic poza mechanicznym tu nie pomoże.
    Ale przerobiłem różne rodzaje klocków i po cywilnych typu ferodo premier (jeśli gładkie wczesniej felgi były) tuga spokojnie sobie poradzi. Ale już z bardziej agresywnymi - "żelazistymi" klockami tupu ferodo DS 2500, 3000,. Uno - nie poradzi sobie, chyba że co chwilę stosowana (o zakamarkach mówię, bo na gładkich powierzchniach to i szampon wystarczy).

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał 123MyjeszTy Zobacz post
    Vampire jest bezpieczny dla każdej powierzchni gdyż ma neutralne pH Fakt, vampire jest drogi, jednak jego siła działanie jest 4 krotnie silniejsza niż TUga czy Vampire Liquid
    Otototo. Tuga jest ok na lekko zabrudzone koła, ale na mocne szczury nie ma o czym gadać. Popatrzcie na to w ten sposób: vampire jest drogi, ale jest tańszy (trochę ) od IronX-a o takiej samej skuteczności. Jedynie do smoły imo bym brał raczej prickborta, bo jest skuteczny i jednocześnie dość tani, a adbl tar & glue mnie specjalnie nie zachwycił.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


Podobne wątki

  1. Preparat do ukł.benzynowych
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:51
  2. Preparat do zmywania lakieru z alufelg
    Utworzone przez TriXter w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 21:26
  3. Idzie wiosna: dobry preparat do deski/plastików ;)
    Utworzone przez kinol156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 06:06
  4. jaki dobry preparat do felg polecacie?
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory