Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Niwidzialna wycieraczka

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sztandi7
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV 1.8 TS
    Postów
    62

    Domyślnie

    Też używałem. Nie było smug a krople ładnie spływały w górę szyby, a dalej na dach - choć efekt kilkudniowy tylko.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    901

    Domyślnie

    Witajcie, jako że mam doświadczenia z takimi preparatami w swoim warsztacie jak i w pracy to powiem że niewidzialne wycieraczki to rewelacyjna sprawa. Kiedyś jak jeszcze nie miałem wiele pojęcia o autodetalingu stosowałem tanie produkty może nawet i z marketów dawały krótkotrwały efekt. z tańszych preparatów mogę polecić Turtle WAX Niewidzialna wycieraczka Rain Repellent ClearVue ale raz na miesiąc trzeba poprawiać a z lepszych to chyba poleciłbym SOFT99 GLACO ULTRA po której wystarczy myć co jakiś czas szybę delikatnymi szamponami i efekt jest na długo.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    [MENTION=27138]KHOT[/MENTION], to tego glaco testowałem od Ciebie ?
    Jeżeli tak - to zdecydowanie wole swojego autolanda za 12 zł z marketu, zdecydowanie lepiej siedzi mi na szybach niż glaco.
    147 powodów do zadowolenia

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Nie, to był zwykły glaco roll-on a nie ultra. Autoland też jest bardzo dobry, moim zdaniem nie ma się on czego wstydzić i jest minimalnie lepszy niż RainX. Glaco u mnie dłużej trzyma i o ile prędkość zrzutu mają dość podobną, to w glaco o połowę mniejsze krople uciekają przy tej samej prędkości co autoland czy rainx.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  5. #35
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    to zdecydowanie wole swojego autolanda za 12 zł z marketu, zdecydowanie lepiej siedzi mi na szybach niż glaco.
    Autoland tez polecam, znacznie lepiej niż Turtle. Siedział dłużej na szybie. Trasa była ok 300km podczas lekkiego deszczu. Sprawdził się znakomicie autoland!

  6. #36
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Panowie, dodam tylko od siebie, że ultra glaco od soft99 jest trwalsze niż roll on large, ale różnica jest taka że ROL lepiej odpycha wode niż ultra :-) Coś za coś, roll leży do 2 miesięcy, ultra realnie do 4-5. :-)

  7. #37
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nawet dłużej, ja swoją Ultra Glaco nakładałem w październiku chyba? I nadal widać działanie, chociaż już bardzo słabe i tylko na sporych prędkościach. Wg mnie realny czas działania, takiego na 100% to ~3 miesiące i to na wspomaganiu czyli w spryskiwaczach też płyn od Softa, odmrażacz Softowy i płyn to mycia szyb także. Wszystkie trzy "uzupełniają" NW i same też mają działanie niejako hydrofobowe. Ale po tych trzech miesiącach zaczyna się mały dramat, jak to już w innym temacie pisałem. A już jak się trafią wycieraczki z gumy która nie chce współpracować z NW (oryginalna AR np.) to już porażka totalna.

    Może w lato to inaczej wygląda, ale wątpię bo robale-mutanty znad A1 skutecznie wymuszają użycie wycieraczek. A nie mam zamiaru zatrzymywać się na każdym MOPie żeby przetrzeć szybę wodą i fibrą tylko dlatego, że inaczej uszkadzam NW.

  8. #38
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Nawet dłużej, ja swoją Ultra Glaco nakładałem w październiku chyba? I nadal widać działanie, chociaż już bardzo słabe i tylko na sporych prędkościach. Wg mnie realny czas działania, takiego na 100% to ~3 miesiące i to na wspomaganiu czyli w spryskiwaczach też płyn od Softa, odmrażacz Softowy i płyn to mycia szyb także. Wszystkie trzy "uzupełniają" NW i same też mają działanie niejako hydrofobowe. Ale po tych trzech miesiącach zaczyna się mały dramat, jak to już w innym temacie pisałem. A już jak się trafią wycieraczki z gumy która nie chce współpracować z NW (oryginalna AR np.) to już porażka totalna.

    Może w lato to inaczej wygląda, ale wątpię bo robale-mutanty znad A1 skutecznie wymuszają użycie wycieraczek. A nie mam zamiaru zatrzymywać się na każdym MOPie żeby przetrzeć szybę wodą i fibrą tylko dlatego, że inaczej uszkadzam NW.
    Osobiście w sezonie letnim używam wody zwykłej + 3ml szamponu o neutralnym pH. Współpracuje z NW bardzo dobrze, zmywa nawet muchy po trasie Zgorzelec-Wrocław A4, a nie zmywa mi NW. Rainx u mnie leży po 2-3miesiące spokojnie :-)

Podobne wątki

  1. [MiTo] wycieraczka
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 09:04
  2. Wycieraczka tył
    Utworzone przez Gopcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 08:39
  3. wycieraczka
    Utworzone przez kedzior_1265 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 17:43
  4. [145] Wycieraczka tył
    Utworzone przez Milano_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 09:51
  5. [147] wycieraczka tyl AR 147
    Utworzone przez RUDA w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 10:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory