Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Jakie środki do konserwacji podwozia najlepsze?

  1. #11
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Najlepsze są te środki które neutralizują szkodliwą sól. A umówmy się, w niektórych miejscach sypana jest ona na potęgę. A to wyjdzie w autach - wcześniej lub później.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinDGR Zobacz post
    Jaki inny polecacie moze Valvoline?
    Jedne z najlepszych środków na rynku do zabezpieczania podwozia i profili zamkniętych, kupując w małych opakowaniach w spraju wyjdzie drogo jeśli chcesz zabezpieczyć cale podwozie, można kupić większe opakowania przemysłowe, ale do nich potrzebny ci specjalny pistolet i sprężarka.
    Podwozie musisz umyć osuszyć i skontrolować, usunąć wszystkie ogniska rdzy i luźne nie trzymające już miejsca gdzie izolacja odpada.
    Nie zapominaj o profilach zamkniętych- progi i wnęki, bez tego korozja zje je od wewnątrz.
    Bez dostępu do podnośnika czy kanału będzie to trudne do zrealizowania, często trzeba usuwać osłony termiczne wydechu lub zabezpieczyć je i wydech przed pobrudzeniem inaczej topiący się od temperatury środek konserwujący będzie niemiłosiernie cuchnął.
    Resztę opisał kolega wyżej, kompleksowe zabezpieczenie to sporo pracy.

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Dzięki Mam już wszystko do konserwacji w pojemnikach 1L,pistolet tez już lezy Czekam tylko aż się trochę ociepli bo ciężko będzie wysuszyć podwozie...Przypomina mi się z dzieciństwa jak tato i dziadek robili co ok 2 lata konserwacje malucha na podwórku którego przewracali na bok i malowali pędzlami,to były czasy hehe

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Jak tam po konserwacji ile Ci wyszło w materiałach ?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Strange
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Wolbrom
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 16v
    Postów
    51

    Domyślnie

    Od siebie dodam, że w Lanose taty była robiona wstawka progów zewnętrznych i kompletna konserwacja podwozia i użyto środków firmy FORCH. Już 2 lata od tego zabiegu i trzyma się to wykwintnie Fakt firma w której było to robione życzy sobie 1000zł za samą konserwację, ale jest to zrobione na tip top. (demontaż pewnych elementów, czyszczenie ognisk korozji, podkłady epoksydowe itp. osłonięcie innych elementów) a nie usługa za 500zł i wyfukanie karcherem i jeszcze na mokre położony baranek na wszystko jak leci...

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    AlfaOne czekam jeszcze na lepszą pogode bo trochę zimno jeszcze...Kupiłem 4litry Elaskonu i 4 litry bodysafe myśle że po litrze zostanie na zapas to się nie psuje a na pewno mi się przyda ogólnie nawet coś innego zakonserwować Zdam relacje i zrobię pare fotek z konserwacji

    - - - Updated - - -

    A i dzwoniłem do paru sklepów co sprzedają tylko chemie do aut i przemysłu i oni twierdzą że jak są miejsca z rdzą której się nie da usunąć bo nie ma do tego dojścia to nie używać żadnych środków typu Brunox czy Cortanic F bo one tylko zablokują dojście takiego srodka Jak Valvoline Tectyl ML lub Elaskon K 60,te środki zatrzymują działanie rdzy odpychają wodę,smarują woskiem itd...
    Ostatnio edytowane przez MarcinDGR ; 23-03-2017 o 15:15

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ale Tectyl ML działa bardziej zapobiegawczo niż leczniczo - wypiera wodę i zabezpiecza powierzchnię przed rdzą, ale to powierzchnię, która jeszcze nie zardzewiała. Nie wiąże rdzy jako takiej.

    Obejrzyj sobie test odrdzewiaczy - https://www.youtube.com/watch?v=-4rhOvtwIA8 . Ten APP R-Stop wygląda obiecująco, planuję go wykorzystać przy jakiejś okazji.
    Osobiście używałem też polski preparat Ikorol, ale chyba nie jest najlepszy - w jesieni wyczyściłem przednie nadkola przy progach, bo był lekki rdzawy nalot, dałem Ikorol i pomalowałem farbą antykorozyjną, ale dwa miesiące później nalot był znowu.

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ja zrobiłem mały test miałem mocno skorodowany przedmiot i pomalowałem trochę brunoxem troche Cortanicem f i trochę Elaskonem k60 po 10 godz przejechałem tarcza do szlifowania i widać było że Cortanic i brunox tylko na wierzchu związało a pod nim kurząca się ruda a smarowałem dwa razy...A po elaskonie ruda jest do końca mokra w wosku bardzo dobrze to wygladało

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16V
    Postów
    6

    Domyślnie

    Panowie to i ja poproszę o poradę. Kupiłem brunoxa, bo w kilku miejscach miałem obicia do blachy od kamieni i pojawia się nalot rudej, chcę to wyczyścić i jakoś zatrzymać,
    a potem pomalować lakierem zaprawkowym, bo są to dwa miejsca o bardzo małej powierzchni. Po Waszych opiniach, nie wiem czy uzyć do tego brunoxa czy czegoś innego. W tych miejscach mam tylko rdzawy nalot, który ściągnę papierem ściernym, ale chcę to pożadnie zabezpieczyc, żeby po kolejnej zimie znowu coś nie wyszło. Środka dużo mi nie trzeba, opakowanie 30ml, by mi już wystarczyło, ale jak będzie i 100ml to może być, byle nie tylko litrowe opakowania. Jaki środek mi polecicie?

  10. #20
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oczyść miejsce z rdzy, zapodkładuj tym epoksydem brunoxa i spokojnie maluj. To co koledzy wyżej polecają czyli np. Elaskon nie nadaje się pod lakierowanie, a Brunox tak.

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki LED najlepsze
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 19:22
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 21:28
  3. Środek do konserwacji podwozia na pędzel
    Utworzone przez eddi87 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 08:22
  4. Jakie środki do konserwacji podwozia polecacie do Alfy 147
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 12:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory