Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: koszt polerowania rysek na błotniku

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Sam proces 'korekty', a tak naprawdę odświeżenia, to już nie jest problem. Niestety tutaj gabaryt auta ma duże znaczenie, a jak jeszcze nigdy nie widziało glinki i porządnego mycia ościeżnic itp. to pół dnia się spędzi żeby takie auto w ogóle przygotować do pracy z maszyną. Ale jak nie jest zapuszczone, to faktycznie samochody typu miejski/kompakt jeszcze za te 4 stówki jest sens zrobić.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    uuu to ładnie 400 zeta za mało Ale wiadomo roboty troche pewnie jest. Generalnei az tak zapuszczona o ona nie jest, lakier w miare wyglada dobrze z 2 metrów z bliska widac juz prawie 20 lat walki codziennej...

    Czyli przy takiej kwocie to albo robic cąłosc porzadnie, albio rzeczywiscie jechac do jakiegos zakladu i powiedziec im zeby spolerowali ryski na blotniku i tyle. Mówie, jak je ręcznie woskiem zasmaruje to wyglada blotnik jak nowy, ale po deszczu sie to wszystko zmyje i znów trza pomazać
    Chybaaaa....

    że sa jakies pasty polerskie o mocnej trwałości, którymi bym sobie to ręcznie zasmarował... To jest błotnik od str kierowcy i za każdym razem jak sie wsiada to człowiek odruchowo właśnie na te ryski patrzy...
    [C

  3. #13
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma. Albo polerujesz, albo raz na tydzień (no, dwa) jedzie Autoglym SRP. Poczekaj do wiosny, dogadaj się z kimś tutaj, raczej się ktoś znajdzie kto pomoże za nieduże pieniądze (i wikt ). A jak jeszcze tydzień wcześniej oblecisz porządnie samochód z glinką i resztą chemii żeby na maksa przygotować lakier co by kolega nie miał za dużo roboty to tym bardziej.

    Ew. odłóż kasę, kup sobie maszynę i objedź autko sam

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    że sa jakies pasty polerskie o mocnej trwałości, którymi bym sobie to ręcznie zasmarował...
    Nie mówimy to o wcieraniu w lakier jakiegoś szitu z wypełniaczami by K2

    pasta polerska to pasta polerska. Ona nie ma trwałości i nie jest od smarowania, tylko od zdarcia utlenionej i porysowanej warstwy lakieru Efekt polerki jest trwały sam w sobie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Podstawowe dual action kupisz za jakieś 250zl, pastę i ze dwa-trzy pady za jakieś 150 plus chemia. W sumie wyjdzie na jedno, ale będziesz już miał swój sprzęt. Aha, i musisz mieć spory garaż bo tego już na dworze nie ogarniesz

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Garaż to mój ojciec ma. Czasami nie powiem sie przeleci auto turtel waxem ?Czyli albo cotygodniowa zabawa z woskiem albo maszyna... Raczej zestawów nie będę kupował.
    No nic dzieki Panowie za pomoc. Naprowadziliście mnei na wlaściwy tor jak to wygladać powinno. Trza będzie do wiosny odczekac i wtedy sie pomyśli co z tym robić

    [C

  7. #17
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym zrobił korektę. Nawet minimalną, ale zawsze będzie lepiej. Smarowanie wypełniaczem to nie to samo - wiem co mówię bo przez półtora roku tak Paskudę pudrowałem. Jak już podejmiesz jedynie słuszną decyzję to daj znać. Przyślę Ci fajny japoński siuwaks, to sobie nałożysz na już poprawiony lakier

Podobne wątki

  1. Lampa tylna w błotniku
    Utworzone przez Marek75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2017, 17:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory