Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Ceramika do samodzielnego nałożenia.

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja posiadam ten produkt od września i mogę tylko polecić. Używałem wcześniej markowych wosków ( np. poorboy, czy duragloss ) i raczej już do tego nie wrócę. Najbardziej co mnie przekonuję że po przejażdżce w deszczowe dni auto praktycznie jest czyste co wcześniej było nierealne.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tada TB Zobacz post
    Przez przypadek natknąłem się na coś takiego:
    Powłoka Ceramiczna 9H MR FiX AutoCeramics *TOP*
    Cena około 40 zł za 30ml.
    Miał ktoś do czynienia z tą powłoką.
    A ja przez przypadek znalazłem oferty na wiadomym portalu. Chyba kupię.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    Czytam tak sobie jakie to można popełnić błędy przy kładzeniu powłoki, że włos się jeży. Najbardziej mnie martwi, że jak się coś popsuje to tylko polerka. A może lepszy jest wosk co 2-3 miesiące. Co sądzicie? Jaki jest mega wosk?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Btechfan Zobacz post
    Czytam tak sobie jakie to można popełnić błędy przy kładzeniu powłoki, że włos się jeży. Najbardziej mnie martwi, że jak się coś popsuje to tylko polerka. A może lepszy jest wosk co 2-3 miesiące. Co sądzicie? Jaki jest mega wosk?
    Jak chcesz położyć coś na zimę, polecam Angelwax Guardian, MadCow Slick, Bilt Hamber Finis. Jest tego mnóstwo.


    Chyba, że wolisz klepać S99 jak połowa społeczeństwa, ale nie sądzę, by zrobił tak posiadacz Stelvio

    Mówię Ci, zainteresuj się tym FX Protect Vision. Umyj auto dokładnie, użyj czegoś na smołę, opiłki metaliczne, przeleć cleanerem, odtłuść porządnie wipe-outem i kładź bez stresu. Tylko docieraj na dwie fibry i później pod LED-em sprawdź czy nie zostały jakieś mazy. A jak chcesz zobaczyć jak wygląda efekt końcowy, to zapraszam tu, gdzie w ubiegły weekend walczyliśmy z grupą znajomych:

    https://m.facebook.com/story.php?sto...00003186620139

    https://www.nowiny.pl/146883-wozy-st...e-zdjecia.html
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 16-01-2019 o 20:49

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    251

    Domyślnie

    Ja nałozyłem K2 Gravon . Efekt super, auto wyglada lepiej niz po dobrym wosku. Wrony zrobiły mi test, po zmoczeniu kupska wodą brud ładnie schodzi bez żadnych śladów w powłoce. Robiłem sam w garażu: Mycie wstępne, mycie dokładne, suszenie. Lakier przepolerowany środkiem Gravon primer- naprawdę robi robotę i usuwa delikatne ryski , które zdążyły się gdzieniegdzie pojawić . Następnie lakier odtłuszczony IPĄ .
    Samo nakładanie prostsze niż wosk, nic się nie ciapie itp. Polerować trzeba niemal natychmiast, bo dosyć szybko robi sie twardy . W garażu było ok. 15st.C .
    Sama powłoka śmierdzi ,ale tylko w butelce, podczas nakładania nic nie szczypie w oczy. Natomiast Gravon primer to niezła trutka, trzeba to robić nie tyle w wentylowanym co w przewiewnym miejscu. Po 15 minutach wdychania tego w pomieszczeniu bez wentylacji pojawiły sie zwroty głowy i drżenie rak, masakra. Primer jest bezzapachowy co pogarsza sprawę. Koszt za zestaw czyli powłoka, primer, szmatki i środek do regeneracji powłoki (reload) ok. 250zł
    Nałozyłem na Giulię 2 warstwy i zostało jeszcze 1/3 butelki

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    [MENTION=54383]kutulu[/MENTION] Nie było konieczności zrobienia chociaż podstawowej dekontaminacji? Auto szykowali w salonie do wydania czy odbierałeś zaklejone?

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    251

    Domyślnie

    Nie wiem co robili w salonie ale jeśli coś położyli to zeszło - jeździłem w deszczu/sniegu i kilkukrotnie był myty. Przed położeniem nie było nic na lakierze (oprócz brudu i kilku "oczek" po zaschniętej wodzie z mycia- te usunąłem zwykłym detergentem)
    W każdym razie nic nie odpada, nie matowieje itp.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Przez "szykowanie" miałem na myśli rozklejenie i umycie w salonie - wtedy powstaje większość defektów, które klient dostaje gratis razem z autem. Zapewne pod lampą inspekcyjną lakier nie będzie już tak doskonały.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    251

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi , lakier nie miał żadnych defektów "z salonu" Ryski były gdzieniegdzie od mycia i normalnego uzytkowania, ale to załatwił primer. Teraz nie ma zadnych rys- tak pod 500W-ową lampą halogenową jak i jej ledowym odpowiednikiem.Rys nie ma tez pod zwykłą garażową jarzeniówką , nie widać na słońcu i przy oświetlaniu latarką

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    No i spoko. Dawaj znać jak Ci się ten Gravon spisuje.

Podobne wątki

  1. Alfa 159 SW [Korekta lakieru+ceramika]---->EFEKT
    Utworzone przez ziolony w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2017, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory