Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 143

Temat: Polerowanie lakieru

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie Polerowanie lakieru

    Witam.Niedawno kupiłem czerwoną AR147.Chciałbym ją wypolerować aby odzyskała blask lakieru.Jakimi pastami lub mleczkami można to zrobić samodzielnie proszę o konkretne marki.Z góry wielkie dzięki za wszystkie informacje na ten temat.Pozdrawiam wszystkich odwiedzających to forum.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Past polerskich nie polecam bo mozna sobie kłopotu narobic np.,,taka biała mgiełka,, na lakierze.Mleczka,wosk albo pasta Neo Clean koszt około 30zł-nie jest to pasta ścierna/polerska ale efekty są dobre

  3. #3
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Farecla G3 , później Farecla G10

    do każdej inna gąbka (czarna gąbka do G10 , ma na celu usunięcie smug po polerce jasną gąbką i G3)

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    Farecla G3 , później Farecla G10

    do każdej inna gąbka (czarna gąbka do G10 , ma na celu usunięcie smug po polerce jasną gąbką i G3)
    Nie ma niespodzianek w postaci zniszczonego lakieru po tych pastach?

  5. #5
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    po pastach nie , to profesjonalne produkty

    ...zniszczony lakier może być co jedynie z braku umiejętności polerującego

    każdy samochód jaki miałem był polerowany tymi pastami (w tym dwie czerwone Alfy Romeo )

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Nie ma niespodzianek w postaci zniszczonego lakieru po tych pastach?
    Oczywiście polerka na mokro i odpowiednie obroty, żeby nie przegrzać lub nie przypalić lakieru szczególnie na plastikowych elementach. Te pasty, które podał Obserwator są rewelacyjne i profesjonalne, ale radzę może komuś auto do polerki oddać, jeśli nie macie do tego sprzętu i doświadczenia. Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    Farecla G3 , później Farecla G10

    do każdej inna gąbka (czarna gąbka do G10 , ma na celu usunięcie smug po polerce jasną gąbką i G3)
    witam!!!ja niestety nie byłem zbyt zadowolony z efektów polerki tymi pastami,efekt krótkotrwały,lakier szybko matowiał i robiły się smugi.pozostawał zawsze trwały ślad gdy pasta dostała się na czarny plastik (nie wiem,może to wina nieodpowiedniego polerowania...)

    obecnie używam past i gąbek firmy 3M,według mnie rewelacja!
    efekt jest naprawdę super i długotrwały,pasta łatwo się poleruje.

    są to już typowo profesjonalne preparaty używane w warsztatach samochodowych.


    moja druga ulubienica...

  8. #8
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Farecla to też typowo profesjonalne pasty polerskie dla warsztatów lakierniczych

    smugi po polerce - właśnie dlatego powinno się używać dwóch różnych gąbek o różnych twardościach , po polerce G3 a przed użyciem G10 resztki G3 powinny być dokładnie usunięte

    ślady na plastiku - cóż , zwykle polerowanie auta profesjonalista rozpoczyna od jego przygotowania (czyli m.in. oklejenia)

    pasta polerska nie ma wpływu na to że lakier szybko zmatowiał... to już zależy od samego lakieru i jego dalszej eksploatacji (sposób mycia , wycierania , używanej chemii , wosku lub jego braku...)

    G3 i G10 polerowałem czerwone 156SW i czerwone GT - jakoś nie matowiały i nie miały smug

    ostatnia polerka foto poniżej :


  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    Farecla to też typowo profesjonalne pasty polerskie dla warsztatów lakierniczych

    smugi po polerce - właśnie dlatego powinno się używać dwóch różnych gąbek o różnych twardościach , po polerce G3 a przed użyciem G10 resztki G3 powinny być dokładnie usunięte

    ślady na plastiku - cóż , zwykle polerowanie auta profesjonalista rozpoczyna od jego przygotowania (czyli m.in. oklejenia)

    pasta polerska nie ma wpływu na to że lakier szybko zmatowiał... to już zależy od samego lakieru i jego dalszej eksploatacji (sposób mycia , wycierania , używanej chemii , wosku lub jego braku...)
    owszem zgodzę się tobą kolego obserwator737,nie powiedziałem że pasty farecli są złe,do wszystkiego trzeba mieć odpowiednie podejście i sprzęt.wtedy tego nie miałem...

    poniżej kilka sobotnich fotek (może niezbyt dobrej jakości) z efektami polerki pastami 3M przy użyciu odpowiednich gąbek i maszynki polerskiej.
    na koniec została nałożona warstwa specjalnego wosku 3M który usuwa hologramy (koliste cienie po maszynce polerskiej) i nadaje większy połysk.
    zdjęcia niestety nie oddają całego efektu...







    moja druga ulubienica...

  10. #10
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    wygląda rewelacyjnie i w sumie to najważniejsze

    jednak Alfa Rosso + wosk to mega dobre zestawienie

    p i ę k n a !!!

Podobne wątki

  1. Polerowanie lakieru
    Utworzone przez kolekszy w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 20:22
  2. Polerowanie lakieru
    Utworzone przez szyby1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 08:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory