Strona 388 z 418 PierwszyPierwszy ... 288338378379380381382383384385386387388389390391392393394395396397398 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,871 do 3,880 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3871
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Arith - o zabezpieczaniu woskiem to akurat ja a nie KHOT [emoji14] I podtrzymuje to - dla normalnego użytkownika który nie zwraca uwagi na mycie na dwa wiadra, jedzie na bezdotyku proszkiem i czasami wjeżdża na automat na Orlenie bo teściu powiedział że nowa chemię zalali - wosk będzie tak samo dobry jak powłoka. Dla świadomego też bo ten o leci wóz na dwa wiadra, obdmucha kompresorem i przeleci dobrym woskiem uważając, żeby nie tylko piasku ale i teściowej nie było w pobliżu. Więc dla kogo są powłoki? Dla wygodnych. No i dla ludzi ceniących swój czas - to oczywiste. Dla kogoś jeszcze?

    Nie neguje ich przydatności i miejsca na rynku tylko związany z nimi marketing.

    ---------------

    Ja bym zamiast wosku dał AIO: Autoglym SRP. Odszedł by cleaner i wosk, a rezultat byłby zadowalający. Tyle, że częściej trzeba nakładać. Za to przyjemnie maskuje niedoskonałości lakieru zwłaszcza jak się da dwie warstwy. I jest całkiem wydajny.

    Próbnik wosku na pierwszy raz to ryzyko, bo zazwyczaj się paćka więcej niż trzeba i szybko taki próbnik schodzi

    Do dbania o uszczelki dobra jest wazelina. Ew. smar silikonowy. Do wyglądu tych zewnętrznych od szyb ja też używam smarowidła do opon, tylko ja mam Tyromanię od Dodo.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 13-03-2017 o 22:06

  2. #3872
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Do nakładania wosku aplikator gąbkowy, do docieranie miękka mikrofibra. Nakładać cienką równą warstwę i dotrzeć zanim całkowicie wyschnie.
    A co sądzisz o woskach w sprayu??

  3. #3873
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zależy jaki dokładnie. Jak to zwykły "quick wax" to raczej do szybkiego odświeżenia niż ochrony, a jak to jakiś sealant to może nawet trochę na lakierze posiedzieć.

  4. #3874
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Aha czyli jednak trwalsza pasta z puszki, za wszystko wyszło mi z przesyłką ok 160zł cena do przełknięcia
    Ciekawe co z tego zestawu najszybciej mi się skończy, wosk?

    Nie wiem czy cleaner pod wosk wziąć duży 250ml czy lepiej większe opakowanie tego wosku?

    Co sądzisz o Meguiar's Black Wax 198g ?
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 13-03-2017 o 22:14

  5. #3875
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Od zwykłego quick waxa tak, a od innych to już zależy od konkretnych produktów. Akurat ten wosk FK 1000p jest bardzo trwały tylko trzeba mieć trochę wprawy w nakładaniu bo naprawdę wystarczy cieniutka warstwa.

  6. #3876
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Spoko, dzięki za pomoc, zamówię to co podałeś.
    Jak tylko ogarnę temat dam znać jakiego koloru na prawdę jest lakier

  7. #3877
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artih Zobacz post
    Podsumowując - powłoki to nie cuda na kiju ale zdecydowanie "przyjaciel świadomego użytkownika", detailer czy po prostu osoby dbającej o samochód. Niestety wystarczy nawet jedna próba nieodpowiedniego mycia i auto pokryte powłoką może wyglądać jak tyrane na szczocie (takie przypadki też są) .
    Otóż to.

    Tymczasem marketingowo są przedstawiane jako panaceum na wszystko. Taki jest przekaz, jak najbardziej świadomy, producentów i nakladajacych. Bezdrobnego druku.
    Oczywiście ze po powloce za kilka tys chciałbym tylko na szczoty jeździć, jak to nie??? Jak nie to nic specjalnego.

    Dareek - ależ w zyciu nie uważam mazdowego lakieru za super wręcz przeciwnie - jest cienki i miękki, za klamkami ma rys po 2 latach tyle co alfa po 5ciu. Jednak chodzi o to, ze mimo ze tak delikatny, podstawowy warunek - jak najmniej dotykania, który jest i warunkiem powlok, daje efekt i bez powłoki.

    Padlo pytanie o wosk w sprayu - to nie wosk, ale z czystym sumienie kolejny raz polecę Aquawax Duragloss. Niesamowicie banalny sposób zastosowania, świetny przy tym efekt i trwałość.
    W zasadzie chyba bez różnicy jak reloady przy powłokach, za ułamek ceny i wysiłku.

  8. #3878
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    o zabezpieczaniu woskiem to akurat ja a nie KHOT
    Woski nie zabezpieczają auta mechanicznie (bądź jest to znikome, pomijalne zabezpieczenie), kropka. Zgadzamy się w tym całkowicie, powłoka to jest przede wszystkim wygoda. W metodzie naukowej zasadą jest raczej udowadnianie że środek działa, a nie brak działania, no ale co tam jakiś internetowy ignorant powyżej Ciebie może o tym wiedzieć. Udowadnianie że nie jest się słoniem jest absurdem. Jeżeli ktoś na forum oświadcza jak Dareek że powłoka zabezpiecza mechanicznie przed rysami, to do niego należy przedstawienie solidnej argumentacji. Były spokojne prośby i zamiast przedstawienia prostych dowodów jest pyskówka z naczelnym "teoretykiem sztuki detailingu" na czele. Klasyczna obrona kiedy się nie ma argumentów. Zróbmy tak: do tej obiecanej flaszki ja dołożę jeszcze topowego ris-a o podobnej wartości, takiego piwnego maybacha. Chętnie uwierzę, ale nie na podstawie morskich opowieści.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  9. #3879
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Nie wiem jakiego dowodu dodatkowo żądasz?
    dla mnie wystarczającym odwodem jest fakt ze po 64 tkm i prawie 2 latach - w przypadku samochodu którym jeżdżę rys jest znikoma ilość ale dla potrzeb wykazania że to jednak działa na tylną klapę nakładany był kilka razy w tym czasie Zymol Carbon - klapa ma widocznie wielokrotnie większą ilość rys i przetarć chcesz foty maski z powłoką i klapy tył po wosku? dla mnie to jest dowód że coś działa lub nie. Tyle w temacie bo naprawdę nie wiem czego więcej oczekujecie. Metod naukowych- zrób je- kup kilka powłok i testuj jak masz czas- ja testuje od lat i stwierdzam że to działa i mam zdjęcia, a jak twierdzisz inaczej -udowodnij.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Otóż to.

    Tymczasem marketingowo są przedstawiane jako panaceum na wszystko. Taki jest przekaz, jak najbardziej świadomy, producentów i nakladajacych. Bezdrobnego druku.
    Oczywiście ze po powloce za kilka tys chciałbym tylko na szczoty jeździć, jak to nie??? Jak nie to nic specjalnego.
    Andrzej nie bądź śmieszny - po 1 nie znam powłoki która kosztuje kilka tys pln, po 2 nie znam żadnego detailera który powie Ci że zarysowania nie będą powstawać- będą ale w ograniczonym i mniejszym zakresie - (jeżeli tak ktoś pisze to mi pokaż ulotkę reklamę mówiącą wprost że tak jest) Oczwyiscie dużo zależy od świadomego mycia samochodu bo na debila z plastikową szczotą nic nie pomoże.
    Mam wrażenie że jak tu kilku innych oczekujesz cudów podobnie jak niektórzy kupując wosk za kilkaset pln uważając że jest on w czymś lepszy od pierwszego lepszego Colli czy #16 Megsa za 70 dych.

    - - - Updated - - -

    i na koniec podam wam przykłąd mojego kolegi którego Audi A4 z 2002 roku było niejako królikiem doświadczalnym i od niego cała zabawa niejako się zaczęła.
    Autko miało nałożone w ub roku w maju 3 warstwy Kube Bond gdzie u mnie od 2 lat jest jedna warstwa i co? i załatwił ją w ciągu 4 miesięcy na amen. długo zastanawiałem sie dlaczego ale jak zobaczyłem co robił to się wcale nie dziwię ba uważam że i tak dała radę- samochód niemal codziennie dostaje szczotę w PKS-ie potem brudny ręcznik do wytarcia którym nawet kół nie wytarłbym- takiego traktowania nic nie wytrzyma.
    dlatego trochę zdrowego rozsądku - to jest tak jakbyś jeździł bez powietrza w oponie marki premium i miał pretensje do producenta że opona się rozleciała bo u wujka Mietka który tak jeździł opona z np dębicy dała radę i wyciągał wniosek że producent opony premium nas oszukał.
    Albo pretensje że samochód wymaga tankowania bo na folderze albo w reklamie tego nie napisali. Przepraszam że takie argumenty ale właśnie użyłem podobnych argumentów co w tej dyskusji. Jak widzicie absurdalne.

  10. #3880
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Noo szyby i skóra ogarnięte..
    Pytanko: czym czyścić te zewnętrzne plastiki na drzwiach w okolicach szyby ??
    u mnie jakieś takie matowe ;( i jeszcze te wewnętrzne plastiki??

    I czym uzupełnić odpryski lakieru po kamieniach, lakier do paznokci to dobry pomysł??
    Ostatnio edytowane przez AlfaOne ; 14-03-2017 o 13:53

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory