Strona 391 z 418 PierwszyPierwszy ... 291341381382383384385386387388389390391392393394395396397398399400401 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,901 do 3,910 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3901
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Panowie konczac te dziecinne przepychanki

    Co pod fusso ? I po nalozeniu czym pielegnowac, zeby sie dlugo utrzymal?
    Auto robi 10tkm rocznie w klimacie nadmorskim


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Micro Liquid Compund od Softa też ;-) Trwałość fusso 7miesięcy, dodatkowo w miarę fajnie maskuje rysy ich cleaner. Na cleanerze dodo też 7miesięcy. Po Ipie 8miesięcy, ale efekt wydawał się minimalnie gorszy. W tym czasie auto nie myte agresywną chemią na myjniach, i ze dwa razy maźnięte QD'kiem ;-)

  2. #3902
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Amazon

    Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk

  3. #3903
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    159SW 16V 150KM, Mercedes Vito
    Postów
    275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ja jakoś nigdy nie byłem fanem Megsa poza pojedynczymi produktami ale wyrwałem taki mini zestaw Megsa za stówkę razem z wysyłka wiec potestuje

    Ja Megsa kupuje w Walmarcie, gdzie cena jest w większości polowe tego co w PL, stad taka decyzja

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #3904
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    No przy cenach i dostępności takiej jak u hamburgerów były by to świetne produktu.

  5. #3905
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja tam jakoś na nic super z tej firmy nie trafiłem :
    system DC1-DC2-DC3 - upierdliwy, z niesamowitą męczarnią zwłaszcza z DC2 i sens miał tylko przy porządnie zaniedbanym wozie, na zadbanym lakierze bez różnicy
    Glinka - wymagała płynu ichniego, z wodą kruszyła się czy twardniała, nie pamiętam, ale po prostu z wodą się nią nie dało glinkować
    #16 - coś okropnego w docieraniu , w miarę trwały ale też bez przesady
    NXT (1) - miluśki w docieraniu, ale bez trwałości praktycznie
    UC - przybrudza uszczelki i gumy i jakoś się nie kwapi do zbytniej redukcji swirli i rys na polerce DA (tak, i miękkim padzie, wiem żeby próbować na twardszym ale życia nie starczy wszystkiego próbować)
    I ta grafika na etykietkach... :-/
    No , szampon Golc Class był ok, szampon jak szampon , przyzwoity.
    I ta grafika etykiet .. boszzz....

  6. #3906
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie spotkałam pasty do korekty która by coś usuwała na padzie finiszowym na maszynie DA, a pisanie, ze coś jest kiepskie bo źle tego używaliśmy to ignorancja ;] Pisałem w odniesieniu do kupna tego w walmarcie. Jak bym u nas w każdej biedronce miał dostępne specyfiki Megsa, za mniej niż połowa ceny w sklepach detailerskich to bym ich używał bo miały by wtedy super stosunek cena/jakość. Np szampon Gold Class koło 35zł za 48oz u nas kosztuje więcej opakowanie 16oz

  7. #3907
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    upierdliwy, z niesamowitą męczarnią zwłaszcza z DC2 i sens miał tylko przy porządnie zaniedbanym wozie, na zadbanym lakierze bez różnicy
    Eee dc2 podbija trochę kolor- choć fakt w aplikacji to jest masakra, taki sam efekt da Turtle wax ice w płynie za 1/10 trudu aplikacji.

  8. #3908
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Podbija ale na zaniedbanym lakierze, a później już nie ma nic do roboty :-/

    I nie do korekty (UC) tylko jakiegośtam jej pośredniego stopnia. Kurde, pojawiają się próby "ręcznej korekty UC" , to DA to mało ? to nie jest przecież proces zero-jedynkowy - pozbywanie się swirli i rys. Prawdę mówiąc to lepszy stopień "korekty" osiągnąłem na kawałku próbując (też na czarnym padzie i tej maszynie) pastą z tubki Turtle Wax scratch remover , czy jakoś tak. Z Tesco. Ale nastraszony detailingowymi zasadami, czego to mogę nie popsuć, ile lakieru zedrzeć itd., jakoś nie pociągnąłem tym dalej, a później mi się odechciało zbyt zaawansowanego detailingu. Ale mam całą prawie całą butlę tego UC jeszcze, dwóch kolegów ma czarne auta zaniedbane , mam jakieś twarde gąbki - latem zobaczymy jeszcze . Choć na tak zaniedbanych to wszystko daje efekt WOW!

    Oczekiwanie żeby preparaty nie brudziły to też ignorancja ?

    Z tymi cenami - fakt, Mequiars to były chyba pierwsze z "zaawansowanych" preparatów powszechnie dostępnych, ze sklepem internetowym, ze środkami dotąd nieznanymi (glinka!) , poradami (dwa wiadra itd.) , forum. No i ceny niskie nie były. Szybko się ten rynek strasznie rozwinął, jest konkurencja, to można wybierać.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 16-03-2017 o 22:06

  9. #3909
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zawsze wszystkim powtarzam, ze UC ręcznie to można jedynie zamaskować defekty, a nie je usunąć. To jest typowy onestep do szybkiego odświeżenia lakieru, jego zaleta taka, ze można od razu kłaść na niego wosk bo nie osłabia jego działania tak mocno jak typowe glazy czy AIO.

  10. #3910
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jak to można od razu kłaść ??? kurde, to ja się IPA namachałem i nawdychałem po tym, bo chyba na KA (ale już nie pamiętam gdzie) pisali doświadczeni, że na UC to będzie słabiej się wszystko trzymać, że trzeba IPA przecierać ... To można jednak bezpośrednio?

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory