Strona 371 z 418 PierwszyPierwszy ... 271321361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,701 do 3,710 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3701
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Mito 1.4 155km
    Postów
    26

    Domyślnie

    Planuje odświeżyc na przed wiosną trochę lakier (całkowicie ręcznie). Lakier ogolnie nie jest zniszczony tylko denerwuja mnie swirle i chciałbym sie ich w jakimś stopniu pozbyć. Wiadomo ze ręczna robota to nie to samo co maszyna czy profesionalny detailing ale na takie rzeczy przyjdzie czas poźniej kiedy ogarne zarysowane/uszkodzone drzwi. Dlatego chciałbym zapytac czy taki "zestaw" będzie dobry na odswieżenie lakieru:
    1. meguiars SwirLX
    2. meguiars Deep Crystal Polish
    3. I wosk do jasnych lakierów np: Soft99 - The King Of Gloss - White & Pearl

  2. #3702
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Po porządnym myciu i glinowaniu proponuje.
    1. Megs Ultimate Compound
    2. Soft99 Fusso

    Megs bez wymywania oczywiście bo nakładany ręcznie więcej maskuje niż usuwa więc wymywanie go po ręcznie robocie jest bez sensu. Chociaż maszyna kosztuje 200zł nie wiem czy jest sens machania ręką przy takich cenach maszyn.

  3. #3703
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał specnaz14 Zobacz post
    Planuje odświeżyc na przed wiosną trochę lakier (całkowicie ręcznie). Lakier ogolnie nie jest zniszczony tylko denerwuja mnie swirle i chciałbym sie ich w jakimś stopniu pozbyć. Wiadomo ze ręczna robota to nie to samo co maszyna czy profesionalny detailing ale na takie rzeczy przyjdzie czas poźniej kiedy ogarne zarysowane/uszkodzone drzwi. Dlatego chciałbym zapytac czy taki "zestaw" będzie dobry na odswieżenie lakieru:
    1. meguiars SwirLX
    2. meguiars Deep Crystal Polish
    3. I wosk do jasnych lakierów np: Soft99 - The King Of Gloss - White & Pearl
    Osobiście dla "Testu" kiedyś bawiłem się na dachu Hondy Poorboy's'em pro polish 2, aplikator z mikrofibry. Godzinę ponad sam dach lecialem, ale po przemyciu dachu Ipą, na prawdę nie wiele swirli zostało. Cleaner jest dość mocno ścierny Na to możesz kłaść fusso, fk1000p.

  4. #3704
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Mito 1.4 155km
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Po porządnym myciu i glinowaniu proponuje.
    1. Megs Ultimate Compound
    2. Soft99 Fusso

    Megs bez wymywania oczywiście bo nakładany ręcznie więcej maskuje niż usuwa więc wymywanie go po ręcznie robocie jest bez sensu. Chociaż maszyna kosztuje 200zł nie wiem czy jest sens machania ręką przy takich cenach maszyn.
    Czytałem ze UC jest "mocniejsze", bardziej scierne (niewiem jak to nazawać dobrze) niż swirlX wiec dlatego myslałem nad tym drugim zeby nie narobić zadnych szkód. Co do maszyny to ja wiem ze są tanie, ale wiem tez ze w niewłaściwych rękach z niewłaściwie dobranymi padami i srodkami moze wyjść "kicha". Auto i tak będzie niedługo lakierowane (drzwi pasażera uszkodzone parkingowo) oraz będzie robiony detailing u odpowiednich osob, bo planuje własnym autem jechac do slubu. Po prostu teraz chce po tej zimie cholernej troche życia tchnąć w ten lakier.

  5. #3705
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ręką żadnych szkód raczej nie narobisz chyba, ze masz dwie lewe ręce Sam SwirlX ręcznie usunie tylko drobne swirle i hologramy, a nic mocniejszego nie ruszy dlatego UC jest bardziej uniwersalny. No chyba, ze tylko naprawdę drobne mankamenty chcesz usuwać to możesz kupić tego swirla. Do zestawu dokup sobie pad tricolore w dodatku przed "polerka" dokładnie wyglinkuj auto będzie się przyjemniej pracowało.

  6. #3706
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Mito 1.4 155km
    Postów
    26

    Domyślnie

    Dzieki za porady, jutro skocze kupić co poradziłeś i będę walczył.

  7. #3707
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Witam Panowie, również ja planuje na wiosnę kupić coś nowego dla swojej Belli. Chodzi mi głównie o wosk (skończył się), resztę asortymentu sprzątającego posiadam i spisuje się nadal całkiem dobrze. Więc chodzi o wosk, póki co korzystałem z wosku DoDo Juice Blue Velvet i byłem bardzo zadowolony. Nie miałem porównania jednak z żadnym z innych wosków naturalnych. Także pytanie do alfaholików: pozostać przy DoDo czy proponujecie coś innego ?(lakier oczywiście niebieski)

  8. #3708
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatek Zobacz post
    Witam Panowie, również ja planuje na wiosnę kupić coś nowego dla swojej Belli. Chodzi mi głównie o wosk (skończył się), resztę asortymentu sprzątającego posiadam i spisuje się nadal całkiem dobrze. Więc chodzi o wosk, póki co korzystałem z wosku DoDo Juice Blue Velvet i byłem bardzo zadowolony. Nie miałem porównania jednak z żadnym z innych wosków naturalnych. Także pytanie do alfaholików: pozostać przy DoDo czy proponujecie coś innego ?(lakier oczywiście niebieski)
    Jak gdzieś znajdziesz, spróbuj Lusso Oro ;-) Ja byłem mega zadowolony z tego wosku. Fajny wet look daje też Poorboy's World Natty's - ale trwałość nie powala, 5-7tygodni, za to efekt fajny ;-)

  9. #3709
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Na razie wiosna/lato idzie to mogę się bawić w częste mycie powiem szczerze, że nawet to lubię jak mam trochę wolnego czasu. Spróbuje więc Lusso Oro. Jakiś podkład pod to jest potrzebny? (do DoDo miałem jakiś wymagany cleaner Lime coś tam). A i jeszcze jedno pytanie: idzie dostać ten mój specyfik czyli Dodo Juice Blue Velvet w większym opakowaniu niż te 30 ml? Na zimę wrócę do Dodo, ale jest to męczące wsadzanie "słoneczka" do tak małego opakowania.

  10. #3710
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał specnaz14 Zobacz post
    Dzieki za porady, jutro skocze kupić co poradziłeś i będę walczył.
    Odpuść zabawy z UC czy czymkolwiek ręcznie !

    Po zimie , wystarczy jak porządnie umyjesz, wyglinkujesz i dasz coś zabezpieczającego (wedle upodobań, ja polecam coś Duraglossa ) .
    I tak będzie super efekt.
    A później to kup polerkę, ręcznie NIC nie osiągniesz - można miejscowo powiedzmy z rysami za klamką się bawić itp., ale nie na całe auto, bez szans. Efekt będzie może z 5% lepszy niż samo porządne umycie, glinka i wosk/sealant.
    Polerki potniały, w cenie kilku preparatów kupisz Vander Dual-Action, a rotacyjne zadje się jeszcze taniej.

    BTW - wspomnianym Vanderem , miękką gąbką , na max obrotach (*czy prawie max) po 4-5 przejść każdego elementu z Mequiars UC - i tak swirle zostają, a co dopiero ręcznie!

    Nie jestem w temacie polerek, ale widzę że jeszcze tańsza od Vandera się pojawiła :

    http://allegro.pl/polerka-samochodow...528512695.html

    dwie stówki a zaoszczędzisz na zbędnych preparatach , aplikatorach itd.

    Jestem pewien że jakimś środkiem typu AIO więcej efektu z taką maszyną uzyskasz niż z 3 preparatmi ręcznie.

    Ja wstępnie testowałem #501 Duraglossa - niby do łodzi itd. przeznaczony. Co tylko dobrze świadczy , bo ma silny dość cleaner w sobie, cośtam czyści drobne swirle i te słynne utlenienia lakieru (to najbardziej powoduje "przymglenie" optycznie wydaje mi się) i zabezpiecza na naprawdę długo.

    Ale pewnie i inne ścierno-czyszcząco- zabezpieczające preparaty istnieją.

    Natomiast powtórzę :
    - mycie porządne ludwikami czy cokolwiek bo nie trzeba delikatnego szamponu do mycia przed "korektą"
    - glinka
    - maszyna nawet najtańsza ale lepiej Dual Action - orbitalna - oscylacyjna jak ta z linka
    - jeden preparat AIO (ścierno-czyszcząco-zabezpieczający) - proponowany Duragloss, ale i nawet jakiś marketowy pewnie. Ale Duragloss przynajmniej nie wybrudzi plastików , w oklejania i inne bzdety się nie musisz bawić z nim itp. Jeydne co ważne - w cieple trzeba go stosować i w miarę suchym pomieszczeniu (tzn nei w wilfgoci totalnej).
    - Tyle , NIC więcxej, żadne irony do opiłków wbitych w lakier, żadne inne bzdety, to i tak sporo, ale podstawa to maszyna i dobry środek AIO , nie brudzący uszczelek itd. (Mequiars UC przybrudza i chlapie białymi kroplami, wkurzające) .

    Efekt będziesz miał i tak super.

    Kup maszynę.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 21-02-2017 o 23:23

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory