Strona 374 z 418 PierwszyPierwszy ... 274324364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,731 do 3,740 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3731
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja zawsze dodo LP kładłem na rotacji na padzie finiszowym. Fajnie się wypracowywał ale na DA też bez problemu da radę.

  2. #3732
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    AR 156 SW
    Postów
    67

    Domyślnie

    Panowie i Panie, rozglądam się za jakimś preparatem do natłuszczenia skóry, polecicie jakiś godny uwagi produkt?

  3. #3733
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał konopa Zobacz post
    Mam kilka pytań odnośnie aplikacji Dodo Juice Lime Prime

    1. W przypadku aplikacji ręcznej jaki aplikator stosować ?
    2. Jakie pady polerskie jeśli w grę wchodzi aplikacja maszynowa ?
    3. Lepiej nakładać za pomocą maszyny DA czy rotacyjnej ?
    W przypadku aplikacji ręcznej, polecam aplikator z mikrofibry.
    W przypadku maszyny, osobiście używam DA i jestem zadowolony, pad'a używamy Royal Air soft 135mm

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał BiancoNeri Zobacz post
    Panowie i Panie, rozglądam się za jakimś preparatem do natłuszczenia skóry, polecicie jakiś godny uwagi produkt?
    Do natłuszczenia? Czy do wyczyszczenia i jakąś odżywkę? :-)

  4. #3734
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Do natłuszczenia polecałbym krem Lederzentrum Elephant Leader Preserver: http://showcarshine.pl/skora/1688-le...lock-15ml.html

    Jedyny wosk do skór który był w stanie poradzić sobie ze skrzypieniem skór w mojej 166. Nakładam 3 razy w roku fotele z przodu (bo bardziej używane) i 1-2 w roku tył. Skóra elastyczna, miękka, przyjemnie matowa. I nie skrzypi ani jednego trzeszczy na łączenia chyba skora-skóra czy skora-plastik. Jak dla mnie nie ma lepszego środka do odżywiania skór.

    Do czyszczenia miałem czyścidło w atomizer że od Autoglyma, ale raczej na ten rok go nie kupię. Nie było złe, ale szału też nie robiło, a wydajność też taka sobie.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  5. #3735
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Witam jako że woski nie są mi super znane chciałem poprosić o pomoc i zasięgnąć porady. Sprawa polega na tym że kolega polecił mi woski hydrofobowy firmy SOFT99. Chętnie spróbuje tego wosku bo opinie ma dobre jednak w aukcjach na alegro jest kilka odmian tego i nie bardzo wiem jaki wybrać dla siebie. Znajomy mówi że powinienem kupić ten http://allegro.pl/soft99-fusso-coat-...C1&bi_c=204539 ja niestety zastanawiam się czy Dark będzie pasować do koloru grigio stromboli metallizzato jaki posiadam. Zastanawiam się także czy można ten wosk nakładać ręcznie i czy w tej cenie ( powiedzmy do 110 zł nie znajdę nic lepszego ) Woskować będę ręcznie i nie oczekuje że uda mi się zrobić super lustro(choć byłoby fajnie) a bardziej chodzi mi o tą ochronę hydrofobową i żeby efekt był przez jakiś czas. Każda porada bardzo mile widziana.

  6. #3736
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Woski Soft99 w znaczącej części są syntetyczne, więc gołą dłonią ich nie nałożysz Jeżeli chodzi Ci o nakładanie ręcznie aplikatorem to tak, spokojnie się da. Używam tego wosku na swojej 166 i bez problemów, ba wręcz łatwo nakłada się go aplikatorem i potem dociera fibrą. Co do koloru to na ile pamiętam katalog Soft99 to lepszy byłby Light, a nie Dark. W sensie dałby lepszy efekt, bo lakieru nie popsujesz, rzecz jasna

    Czy znajdziesz coś lepszego - na tą porę roku raczej nie, na lato to woski naturalne (Dodo, Angelwax). Na zimę, wczesną wiosnę i późną jesień ciężko przebić dobry wosk syntetyczny, a Soft99 robi dobre woski.

    Tak wygląda czarny (w sumie ciemno szary już teraz) lakier po położeniu tego czarnego Softa:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161002_125405202.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	87.1 KB
ID:	222940 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161002_131548010.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	162.7 KB
ID:	222941
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 28-02-2017 o 11:31

  7. #3737
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Woski tego typu nakłada się tylko i wyłącznie ręcznie. I wosk nie służy do polerowania i usuwanie rys, żeby było jasne. O ile mikrosyrki fusso potrafi zamaskować to prócz warstwy ochronnej wosku nie spodziewaj się mega efektów bo 90% sukcesu to przygotowanie lakieru pod wosk sam wosk to pozostałe 10%

    Zamówiłem ten płyn do opon od excede oraz powlokę na felgi Nanocape jak zrobię test dam znać czy faktycznie dedykowany specyfik do gumy usuwa więcej niż mocne APC

  8. #3738
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Z tym przygotowaniem to fakt. Lakier na mojej jest tragiczny, ale jak się dobrze przygotuje lakier (roboty w uj, muszę sobie karchera kupić to chociaż trochę szybciej pianowanie i płukanie pójdzie) i na to wosk to autko świeci się jak psu jajca na przednówku

    A środek do opon powinien wyciągnąć więcej. Nie wiem czy reaguje z gumą jakoś czy jak, ale po ciężarówkowym APC czyścidło do opon (moje z Shiny Garage) było w stanie jeszcze syfku wyciągnąć gdzie piana po APC była już czysta.

  9. #3739
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał dewos Zobacz post
    Witam jako że woski nie są mi super znane chciałem poprosić o pomoc i zasięgnąć porady. Sprawa polega na tym że kolega polecił mi woski hydrofobowy firmy SOFT99. Chętnie spróbuje tego wosku bo opinie ma dobre jednak w aukcjach na alegro jest kilka odmian tego i nie bardzo wiem jaki wybrać dla siebie. Znajomy mówi że powinienem kupić ten http://allegro.pl/soft99-fusso-coat-...C1&bi_c=204539 ja niestety zastanawiam się czy Dark będzie pasować do koloru grigio stromboli metallizzato jaki posiadam. Zastanawiam się także czy można ten wosk nakładać ręcznie i czy w tej cenie ( powiedzmy do 110 zł nie znajdę nic lepszego ) Woskować będę ręcznie i nie oczekuje że uda mi się zrobić super lustro(choć byłoby fajnie) a bardziej chodzi mi o tą ochronę hydrofobową i żeby efekt był przez jakiś czas. Każda porada bardzo mile widziana.
    Każde fusso będzie dobre. Nakładałem ciemne fusso na biały samochód, nakładałem jasne fusso na ciemne auto, różnice w obu woskach są tak kosmetyczne, że nie zauważysz bez porównania pół na pół obu na jednym aucie. Fusso dosyć dobrze kryje drobne rysy, więc imo będziesz zadowolony.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  10. #3740
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi coś tam mi się rozjaśniło

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory