Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Aluminiowe elementy wewnątrz 159/Brery. Jak dbać czym czyścić?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Jak wyżej. Pasta nawet mocno ścierna nie zedrze alu bo po prostu materiał jest za twardy. A na tym bazują pasty.
    Haha no bez żartów pasta aluminum nie ruszy, chyba kolego nigdy nie polerowałeś niczego w życiu skoro takie teorie stawiasz. Daj mi panel aluminiowy i udowodnię Tobie, że i wykańczająca pasta "zdziera" aluminium. Już nie wspomnę o pastach przeznaczonych do polerowania metali i aluminium, bo niby jak polerowano by felgi na lustro. To, że panel w aucie w zależności o modelu jest wykonany z szczotkowanego aluminium czy poddanego chemicznej obróbce to inna bajka- fakt tego polerowaniem się nie naprawi.

    Delikatne zarysowania z szyb usuwa się tlenkiem ceru - kosztuje grosze, specjalny pad twardy i nawet szkoło się poddaje, nie wierzysz ? To pozwól mi się zająć Twoją przednią szybą - skoro żadne środki nie polerują szkła to nie zrobię jej w takim razie żadnej krzywdy. Środki sprzedawane w sklepach ogólnodostępne do polerowania szkła, to nic więcej jak cleanery tym delikatnych zarysowań nie ruszysz - ale na nich świat się nie kończy.

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał italiano_83 Zobacz post
    Haha no bez żartów pasta aluminum nie ruszy, chyba kolego nigdy nie polerowałeś niczego w życiu skoro takie teorie stawiasz. Daj mi panel aluminiowy i udowodnię Tobie, że i wykańczająca pasta "zdziera" aluminium. Już nie wspomnę o pastach przeznaczonych do polerowania metali i aluminium, bo niby jak polerowano by felgi na lustro. To, że panel w aucie w zależności o modelu jest wykonany z szczotkowanego aluminium czy poddanego chemicznej obróbce to inna bajka- fakt tego polerowaniem się nie naprawi.

    Delikatne zarysowania z szyb usuwa się tlenkiem ceru - kosztuje grosze, specjalny pad twardy i nawet szkoło się poddaje, nie wierzysz ? To pozwól mi się zająć Twoją przednią szybą - skoro żadne środki nie polerują szkła to nie zrobię jej w takim razie żadnej krzywdy. Środki sprzedawane w sklepach ogólnodostępne do polerowania szkła, to nic więcej jak cleanery tym delikatnych zarysowań nie ruszysz - ale na nich świat się nie kończy.
    porysowałem szybę czołową w zimię 2 lata temu i po polerce udało się większość defektów usunąć rzeczywiście, ale później w zależności od kąta padania światła, można było zaobserwować zniekształcony obraz miejscami - także polerka szyb na"tak" ale trzeba uważać, żeby za dużo nie zebrać...

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    Jak wyżej. Pasta nawet mocno ścierna nie zedrze alu bo po prostu materiał jest za twardy. A na tym bazują pasty. Na ścieraniu. Co innego lakier auta. To samo jest z szybą. Są preparaty które niby usuwają minimalne rysy z szyb. Ale w rzeczywistości nie zdaje to egzaminu. Co najwyżej szybę ładnie wypolerujesz z zabrudzeń i dodasz jej blasku. Ale rys nie usuniesz bo materiał ma za twardą fakturę.
    Polerowałeś szybę kiedyś, bo m wrażenie, że nie wiesz do końca o czym piszesz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    porysowałem szybę czołową w zimię 2 lata temu i po polerce udało się większość defektów usunąć rzeczywiście, ale później w zależności od kąta padania światła, można było zaobserwować zniekształcony obraz miejscami - także polerka szyb na"tak" ale trzeba uważać, żeby za dużo nie zebrać...
    Nie wiem czym polerowałeś że zrobiłeś taki "bałagan". Ja dotąd wypolerowałem ok 50 szyb tlenkiem ceru i w żadnej nie było takiego efektu.

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Nie wiem czym polerowałeś że zrobiłeś taki "bałagan". Ja dotąd wypolerowałem ok 50 szyb tlenkiem ceru i w żadnej nie było takiego efektu.
    Ja też, nie wiem - nie zajmuje się tym

  5. #15
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Toyota
    Postów
    1

    Domyślnie konserwacja aluminiowych elementów

    Najważniejsze to aby aluminiowe elementy wycierać do sucha.
    Poza tym, ja używam tego preparatu http://kenochem.pl/mycie-wstepne-kwa...rans-fluo.html

Podobne wątki

  1. [159] Czym czyścić reflaktory ?
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 22:28
  2. Czym czyścić gumowe elementy dolotu
    Utworzone przez Tomakt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2012, 20:31
  3. Czym czyścić skóry?
    Utworzone przez alli33 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 19:55
  4. Czym czyścić?
    Utworzone przez Mark w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory