Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Jakie środki do czyszczenia/konserwacji z zewnątrz jak i wewnątrz ?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie Jakie środki do czyszczenia/konserwacji z zewnątrz jak i wewnątrz ?

    A wiec niedawno kupiłem GT która został cała od nowa pomalowana i teraz mam kilka pytań co do czyszczenia/konserwacji z zewnątrz jak i wewnątrz.

    1) Czym zakonserwować świeży lakier na zimę tzn jakim woskiem ? Myślałem o kupnie Collinite 476s, a przed nałożeniem wosku muszę przetrzeć cały lakier jakimś środkiem IPA tak ?
    2) Wewnątrz mam skórzane czarne siedzenia z czerwona nicią. Czym wyprać/wyczyścić skore a następnie czym zakonserwować? A i zależy mi na "wypraniu" nici tzn przywróceniu 100% koloru.
    3) Czym umyć a następnie zakonserwować elementy plastikowe kokpit itd. ? Jakies APC a pozniej np. Poorboy's World Natural Look ?
    4) Chromowane elementy zamierzam wypolerować pasta "AUTOSOL METAL POLISH" , będzie odpowiednia do polerki paska chromowanego na dolnych kratkach zderzaka oraz do grilla ?

    Z góry wielkie dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar 123MyjeszTy
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    126

    Domyślnie

    1) Na zimę może być Colli, Fk1000p lub Soft99 fusso 12months. Pierw stosujesz cleaner, następnie ipę (przy colli) Przy fk1000p oraz fusso cleaner wystarczy.
    2) Do skóry produkty Gliptone (jeśli lubisz naturalny zapach skóry) lub zestaw Colourlock soft. Nici potraktowałbym szarym mydłem lub słabym stężeniem apc (1:20) pędzelkiem, a następnie wilgotną fibrą przetrzeć aby zmyć resztki apc lub mydła.
    3) Elementy platikowe umyj Apc np od Adbl, w stężeniu 1:10 (lub 1:20 jeśli nie jest mocno uwalone), przetrzyj wilgotną fibrą żeby ściągnąć resztki apc, na sucho, i pb natural look to bardzo dobry wybór.
    4) Wybierz autosol aluminium polish - jest mniej ścierny niż metal polish, więc lepiej nadaje się do wyciągnięcia połysku z plastikowych elementów, fajnie też wygląda na listwach w progach.

Podobne wątki

  1. [159] środki do czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF
    Utworzone przez gustawo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-06-2020, 09:20
  2. Jakie środki do konserwacji podwozia polecacie do Alfy 147
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 12:31
  3. Co myślicie o konserwacji karoserii?
    Utworzone przez bryspp w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory