Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 143

Temat: Polerowanie lakieru

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Witam, Panowie mam pytanko tydzień temu odebrałem samochód z polerki i zbliża się czas mycia i powtórnego woskowania, jaki preparat byście mi polecili aby zatrzymać ten połysk na dłużej i żeby nic nie popsuć? Ja myślałem nad Formuła 1 takie mleczko w żółtym pojemniku no ale chciał bym usłyszeć jeszcze wasze sugestie...
    Pozdrawiam...

  2. #22
    Detailer
    Gość

    Domyślnie

    Polerowanie mechaniczne lakieru - poradnik

    Obserwator737 - świetne zdjęcie Merca. Fantastyczny kolor, gratuluję efektu polerki!

  3. #23
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    dzięki kolego Detailer

    poradnik który wkleiłeś jest wg mnie bardzo przydatny szczególnie dla osób które jak ja tylko amatorsko robią przy aucie coś więcej niż tylko zwykłe mycie

    staram się jak mogę utrzymywac lakier w odpowiedniej kondycji , foto z przedwczoraj (światło - jarzeniówki z góry) :



    ...mycie auta to pikuś , wycieranie i wosk to dopiero zaczyna się zabawa
    Ostatnio edytowane przez obserwator737 ; 16-10-2009 o 20:29

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Pięknie się prezentuje

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    ...mycie auta to pikuś , wycieranie i wosk to dopiero zaczyna się zabawa
    ale jak mycie spieprzysz, to przy wycieraniu i woskowaniu możesz tylko narobić rys...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #25
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    haha ale nie zakładasz chyba że ktoś kto potrafi wytrzeć i nawoskować auto nie będzie potrafił go umyć ...jakby co to ciśnieniowych myjek nie używam podobnie jak agresywnej chemii

  6. #26
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Podłączając się po temat polerowania lakieru chciałem Wam forumowicze polecić Politurę do starych lakierów firmy WURTH - i nie chce tu robić psełdo reklamy ale ten preparat na prawdę się sprawdza

  7. #27
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    wszyscy mówicie tu o dość bardzo profesjonalnych metodach polerki, a co z ludźmi którzy robią to pod domem w wolnej chwili i nie mają na to trzech dni. ja osobiście uzywam produktów tej firmy
    http://www.performancemotorcare.com/...FZoU4wodW2zFrw
    i jestem bardzo zadowolony, no i niekoszyuje to majątku i nie wymaga żadnych elektrycznych narzędzi.

  8. #28
    Użytkownik Ogier Avatar H_A_L_T_I
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    CITROËN C5 Kombi EXCLUSIVE 2.2 HDi ; SIERRA RS500
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał rbt2005 Zobacz post
    wszyscy mówicie tu o dość bardzo profesjonalnych metodach polerki, a co z ludźmi którzy robią to pod domem w wolnej chwili i nie mają na to trzech dni. ja osobiście uzywam produktów tej firmy
    http://www.performancemotorcare.com/...FZoU4wodW2zFrw
    i jestem bardzo zadowolony, no i niekoszyuje to majątku i nie wymaga żadnych elektrycznych narzędzi.
    Zgadzam się z kolegą przedmówcą
    Czytając to forum domniemam, że większość użytkowników tylko poleruje, czyści, wymienia, modyfikuje, poprawia fabrykę, tuninguje lub co gorsza wieśniaczy swoje samochody....... pytanie brzmi kiedy jeżdżą....
    Ja osobiście samochód myję i poleruję z przyjemnością i nie mam wyznaczonych konkretnych dni w tygodniu jak jest czas i natchnienie...
    Co do polerowania ręcznie pod domem to polecam zwykłą pastę TEMPO
    Jak się tak poczyści to na pewno satysfakcja gwarantowana

  9. #29
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    No dobra, mam podobny temat. Moja 145 mam już dwa lata, jest czarna. Poprzedni własciciel ściągnąl ją od rodzinki z Niemiec, która to rodzinka miała jakis domek w lesie. Iglastym chyba.
    Auto jeżdziło (tak sądze) sporo po gęstym lesie albo krzakach i parkowało czesto na zapchanych parkingach przed marketami.
    Czyli co: każde kolejne mycie odsłania doskonale ukryte ryski i zadziory. Drzwi są poobijane mocno, ktoś musial regularnie otwierać sąsiedni samochód z dużym zamachem. Naliczyłem około 20 trwałych obić na drzwiach, jedno obok drugiego.
    Natomiast na całej karoserii jest z tysiąc chyba rysek, niektróre dość głebokie.
    Polecono mi natrzeć całe auto pastą lekkoscierną Tempo, po dokładnym umyciu oczywiscie, a potem zawoskować albo użyć jakieś pasty koloryzującej, sam nie wiem.
    Zrobiłem tym tempem maskę; faktycznie wygląda lepiej. Słyszałem jednak, ze na metaliku lekkościerna może narobić szkód.
    Uwaga! chcę natrzeć auto tym Tempo solidnie ale TYLKO RAZ. Wiecej nie. Czy to mądre? A jesli tak, czego użyć potem?
    Chcę, zeby auto wyglądało co najmniej o połowe lepiej i żeby to "lepiej" utrzymało się przez rok. Help

  10. #30
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    żadnego życzliwego słowa?

Podobne wątki

  1. Polerowanie lakieru
    Utworzone przez kolekszy w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 20:22
  2. Polerowanie lakieru
    Utworzone przez szyby1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 08:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory