Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [156] Mokra podsufitka, dół i góra słupka przy szybie przedn

  1. #1
    dirk_digler
    Gość

    Domyślnie [156] Mokra podsufitka, dół i góra słupka przy szybie przedn

    witam

    Jachałem w trasie w ulewnym deszczu. Na postoju zauważyłem że podsufitka od strony kierowcy tuz przy szybie przedniej - w rogu jest mokra, łącznie z górą słupka szyby przedniej. dół słupka też mokry.
    Najpierw pomyslalem o uszczelce szyby przedniej. Ale szyba schodzi ponizej zakonczenia słupka wiec to by bylo dziwne. Z moczeniem góry słupka już szybciej.
    Druga ewentualność to szczelka drzwi kierowcy.
    Czy ktoś ma lub miał podobny problem?

    pzdr dirk

  2. #2
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Takich problemów nie ma w żadnych samochodach. Zeby na deszczu przemakał dach.... Musisz mieć coś pokombinowane z uszczelkami.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Kiedyś miałem ten sam problem w Audi A4,tylko że to auto było walone z każdej możliwej strony chyba z 3 razy... więc tam ciekło na dole i zlewało się po słupku,wlewało się pod szyba jak idą linki do otwierania maski,ale to nie był koniec,była mała dziurka pod szybą w blaszce i to musiałem zakleić silikonem,to jest nawet często spotykane,już kilka razy sie z tym spotkałem,sprawdź koniecznie jak szyba na dole bo tam nie widać,ale się leje...weź wodę najlepiej myjką pod ciśnieniem i się dowiesz....uszczelka żeby puszczała wodę do środka nie musi odpaść wystarczy mały luz,odklei się no i gotowa powódź w aucie ;// Będę może w ten lub następny weekend w Bielsku to mogę popatrzeć jeżeli tylko będziesz chciał....

  4. #4
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    hmm nie wiem jak ci pomóc ale na pocieszenie miałem taki problem w moim sportwagonie z taką różnica że miałem tył podsufitki mokry okazało się że wyciek był kolo antenki od zestawu głośnomówiącego i musieli uszczelniać :mrgreen:

  5. #5
    dirk_digler
    Gość

    Domyślnie

    przegladne dzisiaj wszystkie uszczelki w okolicy . przeczyszcze i nasmaruje silikonem te w drzwiach kierowcy. Ale czy ktoś wie czy uszczelke szyby przedniej mozna wyjać czy trzeba jechac do ASO. Mam podejrzenie ze wycieraczka zciagajac wode po stronie kierowcy - dorzuca ja do slupka i przez to wciska pod uszczelke. Auto bylo sprawdzane na ASO - niebite. Wiec to dziwne ze cos cieknie . moze da sie wytargac pod domem ta uszczelke - nasmarowac i wlozyc spowrotem?

  6. #6
    dirk_digler
    Gość

    Domyślnie

    dzieki dla marcina za gotowosc pomocy :mrgreen: na razie postaaram sie sam zmierzyc z tym problemem. Wolalbym uniknac ASO i 100 zeta za 1 roboczogodzine :shock:

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar pablop
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mieroszów
    Auto
    159 Sportwagon 1,9JTDm 2006r
    Postów
    150

    Domyślnie

    U mnie też zaciekało, szukałem i nic nie znalazłem, a przy silnym deszczu słupek był mokry. Auto sprawdzone nie bite. Przestało ciec po wymianie przedniej szyby - stara miała kilka odprysków po kamieniach- Podczas wymiany sprawdzali czy są jakieś miejsca skąd może zaciekać, ale też nic nie znaleźli.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    jezeli masz wymieniana szybę to może ją zle wkleili i przecieka ci woda przez mase kleju

  9. #9
    dirk_digler
    Gość

    Domyślnie

    no i zabralem sie za uszczelki. Wydmuchalem delikatnie piasek spod uszczelki po stronie kierowcy i wpryskalem troche silikonu do uszczelek . To samo z uszczelkami w drzwiach po lewej stronie. Zobaczymy czy cos to da. Nie chce mi sie doprawdy wywalac calej szyby z przodu... Niestety po zdjeciu uczelki biegnacej po gornym korytku od maski przod do klapy tyl okazalo sie ze pod uszczelka w 2 miejscasch rdza zaczelo dzielo zniszczenia. przeczyscilem odrdzewiaczem i nasmarowalem silikonem. niby blachy cynkowane... Sprobuje zapomniec co widzialem zeby nie cierpiec... Moja bella donna... :cry:

Podobne wątki

  1. Mokra podsufitka przy słupku
    Utworzone przez wojtek1474 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 09:08
  2. Mokra podsufitka w GT
    Utworzone przez Tomko604 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2014, 22:39
  3. Mokra podsufitka.
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 00:26
  4. podsufitka mokra
    Utworzone przez alfavirus w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 10:09
  5. Mokra podsufitka
    Utworzone przez zieloo007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory