Strona 51 z 418 PierwszyPierwszy ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #501
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Kobyłka
    Auto
    AR 156 FL 1,9 JTD 8V Berlina
    Postów
    97

    Domyślnie

    Także czekam na odpowiedź w sprawie traktowania ręczników, ścierek i rękawic po zabiegach przy samochodzie.
    Kiedy przyszła pora na zakupy, oczywiście nigdzie nie ma FK 1000p (Finish Kare 1000p). Czy zestaw FK 300P + PB EX-P poleży min. 3-4 tygodnie na aucie? Czy pod sealanty są jakieś rekomendowane cleanery / glaze'y?

  2. #502
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    Pod Finish Kare 1000p polecany jest Auto Glym SRP ale także Finish Kare #215 (ja kupiłem taki zestaw i będę sprawdzał - generalnie chodzi o to, żeby pod syntetyczny wosk nie kłaść cleanerów na bazie carnauby.

  3. #503
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Nwm jak reszta , ale ja rękawice po myciu , wykręcam , myje dobrze pod wodą i suszę , aplikatory(słoneczka) ręcznie ''piorę'' w białym mydle Merdiwoskim , a mikrofibry wrzcucam do pralki i piorę , nic się z nimi nie dzieje (po wyciągnięciu i wysuszeniu są puszyste tak jak były) , ręcznik do osuszania , albo ręcznie w białym mydle albo w pralce jak mi się chce .


    taerg spokojnie polezy
    Ostatnio edytowane przez Damian156JTD ; 18-07-2013 o 18:50
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  4. #504
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar stecek
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Namysłów / Wrocław
    Auto
    Była: 147 FL, Giulietta 2.0 JTDm Jest: Gje Te klekot
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Pany pomineliśmy jeden chyba ważny temat
    a co po wymyciu auta z mikrofibrami aplikatorami, rękawicami itd ? Pierzecie je w pralce ? ręcznie ? w samej wodzie ? w wodzie z proszkiem ?
    Zawsze staraj się prać wszystkie aplikatory, MF, pady po zakończeniu pracy żeby nie leżało tak z tydzień i zasychało.
    Ja od zawszę piorę w szarym mydle(forma płynna) wszystko razem wrzucam do pralki i nastawiam na delikatnie pranie z dodatkowym płukaniem. Jeżeli są mega brudne moczę całą noc w wodzie z szarym mydłem. Niektórzy używają proszku dla niemowląt / ludzi z wrażliwą skórą ale jest droższy niż szary jeleń a nie widzę różnicy.
    Można oczywiście kupić super hiper zaawansowane techniczne środki piorące wiodących firmy detalingwych i płacić kosmiczne pieniądze ale ja OSOBIŚCIE nie widzę sensu bo efekt nie jest wart tych pieniędzy.
    Najbardziej jak ognia unikać płynu do płukania tkanin. Jak MF po kilkunastu praniach jest czysta ale taka posklejana, mało delikatna i nie wpija wody to ja wkładam je do pralki polewam szklanką octu i uruchamiam program samego płukania.

  5. #505
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Kobyłka
    Auto
    AR 156 FL 1,9 JTD 8V Berlina
    Postów
    97

    Domyślnie

    Poleciało zamówienie na FK 300 Hand + PB EX-P. Efekt i tak pewnie będzie mega hiper extra w porównaniu ze stanem obecnym, a na zimę na lakier pójdzie 1000P. Jak towar dojdzie przed urlopem, to za tydzień obejrzę wreszcie prawdziwy kolor swojej belli ;-)

  6. #506
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wedżi
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    376

    Domyślnie

    Panowie. Alfa stała tydzień nie ruszana po kilka godzin dziennie w pełnym słońcu i porobiły mi się jakieś białe zacieki na całej karoserii, głównie po bokach, za cholere nie idzie tego zmyć za pomocą myjni bezdotyk + mikrofibra. Wygląda to na zeschnięty wosk, auto jakiś czas temu miało autodetailing, ale mieszkało w garażu, nie stało pod chmurką. Możecie mi polecić jakiś dobry szampon, który pozbędzie się tych zabrudzeń? Czy czeka mnie polerka?

  7. #507
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    spróbuj APC to umyć a jak nie do to może Prickbort'em
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  8. #508
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kicaj
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 jtd 8v
    Postów
    269

    Domyślnie

    Ja pady piorę zawsze ręcznie bo niektóre się rozklejały. Fibry i aplikatory piorę w pralce max 40stopni i wirowanie do 600 obrotów. Piorę w proszku biały jeleń. Podobno warto dodać do samego płukania octu ale nie próbowałem.
    Ostatnio edytowane przez kicaj ; 21-07-2013 o 09:48

  9. #509
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jest jakiś wosk do lakieru na lato co by odpychał kurz? Ostatnio po calym dniu mycia, czyszczenie i przygotowania pod woskowanie woskiem Colio 476s, mam tyle kurzu na aucie, że odechciewa mi się do już woskowac Wiadomi delikatna mikrofibra, najlepiej wilgotna co by nie porysować niepotrzebnie lakieru i kurz znika, ale znów trza się z tym bawić.

  10. #510
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jondi
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    brak
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włocławiak Zobacz post
    Panowie. Alfa stała tydzień nie ruszana po kilka godzin dziennie w pełnym słońcu i porobiły mi się jakieś białe zacieki na całej karoserii, głównie po bokach, za cholere nie idzie tego zmyć za pomocą myjni bezdotyk + mikrofibra. Wygląda to na zeschnięty wosk, auto jakiś czas temu miało autodetailing, ale mieszkało w garażu, nie stało pod chmurką. Możecie mi polecić jakiś dobry szampon, który pozbędzie się tych zabrudzeń? Czy czeka mnie polerka?
    Co konkretnie było robione z autem? Jaki wosk itp Może coś się wypociło. Ja bym spróbował IPĄ to przetrzeć


    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Jest jakiś wosk do lakieru na lato co by odpychał kurz? Ostatnio po calym dniu mycia, czyszczenie i przygotowania pod woskowanie woskiem Colio 476s, mam tyle kurzu na aucie, że odechciewa mi się do już woskowac Wiadomi delikatna mikrofibra, najlepiej wilgotna co by nie porysować niepotrzebnie lakieru i kurz znika, ale znów trza się z tym bawić.
    Na to sposobu nie ma. Auta często też do pierwszego mycia bardziej się brudzą bo fuf się przykleja do wypoconego wosku.

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory