Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Mechanik Bydgoszczy czyli do kogo nie zaprowadzamy Auta Mr Janek lokalizacja Zachem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie Mechanik Bydgoszczy czyli do kogo nie zaprowadzamy Auta Mr Janek lokalizacja Zachem

    Witam wszystkich forumowiczów
    dawno mnie tu nie było i nie sądziłem że będe musiał się pojawić w związku z dość nie przyjemną sprawą dotyczącą gościa przetrzymującego Brere mojego brata od lipca do dnia dzisiejszego.
    Historia będzie się rozrastać z dnia na dzień dziś tak w skrócie.
    Autko
    AR BRERA
    nr CIN....
    kolorek Niebieski
    2.4 jtdm
    200 km
    Auto gnije u P Janka od lipca najpierw głowica bo niby rozrząd zerwało brak części do głowicy sprowadzanie z włoch bo 2.4 to jak ferrari nie ma części .... paczki idą na ogół miesiąc ... Rzymianie w starożytności szybciej na koniu by dowiezli ...
    poźniej bo wtrysk się wykręcić nie chce a jeden uszkodzony
    po miesiącu wtrysk naprawiony i zonk nagle pozostałe są tak uszkodzone że nie opłaca się naprawiać
    no ale Janek załatwi ziom z niemiec przywiezie i wiezie i wiezie ...
    Dowiózł, ale gdzie nikt nie wie
    wysyła kurierem ale idą świeta paczki się opóźniają moje zamówienia odziwo z czwartku i piątku dojechały w piątek do Janka nie mamy wtorek
    nr paczki którą rzekomo śledzi podać nie chce ....
    dziś nie mam czasu klikać więc ...

    wymiana zdań z inteligentem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	996.7 KB
ID:	218347Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	1.02 MB
ID:	218348Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	1.02 MB
ID:	218349Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	1.02 MB
ID:	218350Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	987.3 KB
ID:	218351Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	1.01 MB
ID:	218352Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	787.0 KB
ID:	218353
    cd nastąpi z dokładnym opisem ....
    Ostatnio edytowane przez zieluch111 ; 29-12-2016 o 16:01
    Kolejna alfa kolejne problemy

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Współczuję. Niestety wiem przez co przechodziliście. Sam przerabiałem podobną historię z tym gościem i największemu wrogowi nie życzę. Obawiam się, że moja historia jest jeszcze bardziej masakryczna i na samą myśl o tym, przez co przeszedłem, odechciewa mi się opisywać ŻENUJĄCE szczegóły. O kosztach nie wspomnę.

    Omijać z daleka.

    Wysłane gołębiem pocztowym.
    Ostatnio edytowane przez Kowacz ; 20-01-2017 o 11:14

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maras14
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V
    Postów
    96

    Domyślnie

    Ja pierdziu, masakra :/ Osobiście miałem podobną sytuacje u pewnych fachowców z Aleksandrowa, którzy specjalizują się w EGR&DPF&Klapy, ba - nawet szef chwalił się, że Alfy w małym paluszku mają. Fakt, że temat ogarnięty w 1 dzień, za bardzo przystępną cenę, przyjeżdżam po autko i już pierwsze objawy

    1) Podnosze mache, a tam pare śrubek niedokręconych, m.in jedna od kolektora - dojście oczywiście żadne, bo jeśli pokolei się nie poskłada, to nie ma szans dojścia. Wytłumaczenie : Panie jak ja miałem tą śrube dokręcić.. no kurrrw normalnie, gdybyście nie zapomnieli i robili 1 auto na 1 mechanika, a nie 4 na 2, to byłoby lepiej
    2) Gwizdy z okolic kolektora - Panie one tak mają, turbo gwiżdże, guzik prawda, źle złożyli i miał przedmuchy, EGR kompletnie niedokręcony również przedmuchy, palcami można było dokręcić
    3) Wyciek płynu z tego króćca, który przechodzi przez kolektor do głowicy
    4) Po "regeneracji" dpfa, gwizdy w tłumiku, oczywiście nieszczelność, tłumik wisiał sobie niepodwieszony, no masakra
    5) Osły nie mogły wyciągnąć kolektora i pokrzywili bagnet od oleju, mówie przecież on był w innej pozycji, nie tak skrzywiony
    6) Czyściutki jak łza zbiornik płynu wyrównawczego upierdzielony łapskami korek i w środku ( nie wiem co oni robili z nim.. )

    Na następny dzień auto oddane ze zjebkami, albo robił to drugi mechanik bardziej ogarnięty, albo w końcu wzięli się porządnie, bo zwalili jeszcze raz kolektor, złożyli do kupy, nagle śruby, których nie dało się dokręcić zostały dokręcone. Oczywiście gwinty pozrywali od EGR'a, ale poza tym nagle błędy mas powietrza poznikały ( szczelność na kolektorze ), gwizdy w tłumiku ustały. Już nie chciało mi się jechać trzeci raz i sam ogarnąłem resztę, bo już był strach, że będzie gorzej...

    Tak podsumowując osobiście bardzo źle jeśli człowiek nie zna sie kompletnie na mechanice, nie jest oczytany. Jak szpece zobaczyli, że jednak wiem co gdzie jak powinno być, to przyłożyli się do pracy ( a jak wspomniałem wcześniej wciskali mi takie głupoty, że aż żal powtarzać - drugi by powiedział, aha no spoko, wrócił z reklamacją, a oni by podpięli to pod usterkę, która wyniknęła po ich pracach i jeszcze skasowali.. )

    Bardzo współczuje bratu, 90% rzeczy ogarniam sam z ojcem/bratem, którzy jeszcze lepiej się znają, a już miałem okazję poznać jacy to niektórzy partacze.. Nie chcę tu się wymądrzać, ale śmierdzi to już od pierwszego screena.. Szkoda, że nie zabraliście auta od tego partacza..
    Ostatnio edytowane przez maras14 ; 20-01-2017 o 10:38

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Napisz gdzie w Aleksandrowie jest ta nora, by inni ludzie tam nie trafili.

    Wysłane gołębiem pocztowym.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maras14
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V
    Postów
    96

    Domyślnie

    A takie dobre opinie mają.. Może to ja miałem pecha? Jeszcze najlepiej po oddaniu samochodu gościu dzwoni i mówi, że Aaaa to Alfa 147, my robiliśmy w 156/159, a tu diesel szesnastka, mało miejsca... Może dlatego za pierwszym razem pół samochodu nie złożyli poprawnie..

    http://dobrymechanik.pl/mechanicy/al...wloclawek.html
    http://www.autocentrum.org/

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Żenada.

    Wysłane gołębiem pocztowym.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Eternon
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    19

    Domyślnie

    Nie znam tematu, więc bezpośrednio w sprawie się nie wypowiem ale osobiście serwisuję u Janka nie jeden samochód, nie tylko włoszczyznę, i nigdy nie miałem najmniejszych problemów.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    wiesz jak gość Ci trzyma auto pół roku i co miesiąc inny pretekst ostatni to wtryski w których padła "elektronika" i nie nadają się do jazdy, później okazuje się że jeden naprawili reszty się nie da. Na końcu masz wtrysk na trytytki pospinany ... tak żeby było śmieszniej korekty na 4 wtryskach dość poprawne i prawie że równe również na tym rzekomo naprawianym jednym tak samo jak na 3 kolejnych to już zajeżdża masakryczną ściema ... a 5 jak miał korekty rozjechane tak ma ... brachol wybulił 5 kafli za remont którego podejrzewam nawet w połowie nie zrobiono... Pan Janek miał wymienić wtrysk z trytytkami jak brat będzie w bydgoszczy ale pewnie to nigdy nie nastąpi ... Dowiemy się o tym pewnie w przeciągu miesiąca dwóch... oczywiście dalszy ciąg wydarzeń mamy już ustalony ale to jak losy Janka się potoczą zależy już tylko od niego tak że Panie Janku to że ucichło nie oznacza końca
    Kolejna alfa kolejne problemy

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eternon Zobacz post
    Nie znam tematu, więc bezpośrednio w sprawie się nie wypowiem ale osobiście serwisuję u Janka nie jeden samochód, nie tylko włoszczyznę, i nigdy nie miałem najmniejszych problemów.
    Widzę Kolego, że lubisz życie na krawędzi i masz pełny portfel.

    Wysłane gołębiem pocztowym.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Trytytka to przesada, mógł chociaż na obejmę ślimakową skręcić


    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Mechanik w Białymstoku - kogo polecacie?
    Utworzone przez kapselek w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 09:49
  2. Mechanik, lakiernik kogo polecicie
    Utworzone przez kiniek93 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 00:11
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 14:07
  4. Mechanik Alfy w Szczecinie - do kogo się udać?
    Utworzone przez Alfazeta w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 20:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory