Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Strzelce Dolne?=> mechanik

  1. #1
    Giacomo89
    Gość

    Domyślnie Strzelce Dolne?=> mechanik

    Witam, doszły mnie słuchy ze w Strzelcach albo w tamtych okolicach jest jakis spec co sie zajmuje alfami nawet sam ja belle. I tutaj sie rodzi moje pytanie, czy faktycznie koles jest taki dobry i czy ktos może mi dac jakis namiar na niego? A szukam go, bo w mojej piękności sypie sie zawieszenie. I tutaj rodzi sie 2 pytanie w jakie zawieszenie zainwestowac? Co polecacie? Dodam że che jeżdzic tym autem jeszcze dosc spory czas

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    O ile kojarze Kowacz zna czlowieka.
    Wejdz na nasze lokalne forum Squadra Corse....
    Zawieszenie to nie problem.
    Jak sie uporam z remontem moge sie zajac tematem, a jak sie pali to dam ci namiar na innego speca od alf

    Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez jacoff ; 23-09-2012 o 22:38
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Numer poszedł na PW. Części on może ci wycenić/polecić. Ori lub zamienniki.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  4. #4
    snake
    Gość

    Domyślnie

    Koleś może i jest specem od Alf ale dosyć drogim, poza tym sory ale do zawieszania to akurat tobie żaden spec nie jest potrzebny a poprostu dobry mechanik. Generalnie robiłem w Strzelcach rozrząd i byłem zadowolony. Jest jeszcze drugi mechanik w Bydzi - spec od Alf - Janek. Jest tańszy a tak samo dobry. Chciałem teraz robić w strzelcach rozrząd w kolejnym aucie ale dał cenę 100zł wyższą niż ktoś inny

    Oczywiście nigdy nie dawaj wyceniać albo załatwiać części przez gościa u którego robisz bo zawsze zapłacisz drożej. Chyba że nie liczysz pieniędzy, nie masz czasu albo kompletnie się nie znasz na autach to wtedy możesz to zlecić mechanikowi. Ja zawsze wolę sam poszperać, poszukać, podzwonić samemu - nie było jeszcze tak żeby mechanik dał mi lepszą cenę niż sam sobie namierzyłem...

  5. #5
    Giacomo89
    Gość

    Domyślnie

    Podstawy aby auto chodziło to ogarnim ale zawieszenie to juz jak dla mnie czarna magia. A jakie wogole warto montować orginał? czy lepiej jakiś zamiennik? bardziej miekki? twarde? Albo może proponujecie jakiejs firmy?

    - - - Updated - - -

    Generalnei dzięki za podpowiedzi i namiary

  6. #6
    snake
    Gość

    Domyślnie

    Ty musisz wiedzieć co bardzie preferujesz?Sztywne auto czy mięciutkie? W podjęciu decyzji też powinna pomóc informacja na jakich kołach i butach buja się twoja Alfina...Jak masz 16/17 i niski profil to proponuję sztywniejsze zawieszenie. Może i trzeba ostrożniej jeździć na dziurach ale pokonywanie zakrętów przy sztywniejszym i obniżonym zawieszeniu - bezcenne Jak masz "baloniki" czyli profil od 55 wzwyż to zakładanie sztywnego zawieszenia nie ma sensu.

    Co od oryginałów czy zamienników: zrób zestawienie cenowe...jak zobaczysz koszt ori i db zamienników to myślę że sam podejmiesz odpowiednią decyzję dla twojej Alfy i kieszeni. Ja oryginał staram się pakować tylko tam gdzie jest to niezbędne jak np elementy silnika itp Uważam że dobrej klasy zamiennik wart jest wydanych pieniędzy

Podobne wątki

  1. [164] Łożysko dolne
    Utworzone przez mazzi w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 17:53
  2. Strzelce Krajeńskie
    Utworzone przez Krzysiek01 w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 18:18
  3. Diagnostyka silnika itd strzelce krajeńskie,Gorzów, Bydgoszcz,Inowrocław
    Utworzone przez zieluch111 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory