Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: kupno Alfa 156

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    Tylko te 7 litrów jest w zaokrągleniu... Mi się bardziej zabawne wydają Twoje porównania silników

  2. #32
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    7 litrów w miescie to pali, ale alfa z silnikiem JTD, a nie TS. Miałem TS i mam JTD. Więc troche już wiem na ten temat.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    7 litrów w miescie to pali, ale alfa z silnikiem JTD, a nie TS. Miałem TS i mam JTD. Więc troche już wiem na ten temat.
    Przecież nie napisałem, że cały czas mi tyle pali te 7L tylko próbowałem zejść jak najniżej i przy emeryckiej jeździe i hamowaniu silnikiem to po 100km dolałem do korka i wyszło jak pamiętam 7,58 z tym, że nie zawsze pod korek wejdzie tyle samo. Może za bardzo zaokrągliłem wynik, bo powinienem napisać 7,5L, ale kolega KRS chyba za bardzo się tym przejął...

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

  5. #35
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gracekk Zobacz post
    Tylko te 7 litrów jest w zaokrągleniu... Mi się bardziej zabawne wydają Twoje porównania silników
    czemu??? dobitnie pokazują, że TS w zestawieniu z jakimkolwiek dieslem spotykanym w alfach, nie ma szans, natomiast TBi, jedyna benzynka, ktora jest dobrym silnikiem w alfach, nie pozwala użyć względem TS określenia "dobry".
    Bo jak nazwać TBi wobec tego?

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Kolego poszukaj Vki z LPG, ten wybór jest bardziej rozsądny niż TS. TS przy tej masie auta musi spalić średnio 10 litrów benzyny. V6 w alfie to świetna jednostka, która przy normalnej jeździe nie pali bardzo dużych ilości paliwa, a w połączeniu z LPG jazda będzie tańsza niż dieslem. Warunek LPG musi być zamontowane, wystrojone przez kumatego gościa bo większość to partacze i dlatego mamy w polsce takie opinie o "gazie" jakie mamy. W takim połączeniu będziesz miał samochód fajny, szybki, ładnie brzmiący i jazda będzie stosunkowo tania. W 156 uważaj na korozję podłogi i progów.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gracekk
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Była: AR 156 SW 1.8 TS, AR 156 SW 2.4 20V. Jest: Passat B6 BMR
    Postów
    696

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    czemu??? dobitnie pokazują, że TS w zestawieniu z jakimkolwiek dieslem spotykanym w alfach, nie ma szans, natomiast TBi, jedyna benzynka, ktora jest dobrym silnikiem w alfach, nie pozwala użyć względem TS określenia "dobry".
    Bo jak nazwać TBi wobec tego?
    No nie ma co moim zdaniem porównywać benzyny z dieslem, bo wiadomo, że diesel mniej spali, lepiej ciągnie od dołu a do tego jest bardziej wytrzymały. Tylko problem się zaczyna wtedy, gdy trzeba wyremontować silnik. TS otrzymał taką opinie przez ludzi, którzy nie dbają o auta lub kupili zapuszczony egzemplarz. Wiadomo, że TS to delikatna jednostka, o którą trzeba dbać. Co do TBi być może to i dobry silnik ale z praktyki nie mogę nic powiedzieć, ponieważ nawet tym nie jeździłem. Może jak się kiedyś będę przesiadał na 159 to wybiorę ten silnik, TBi jest o wiele nowszym silnikiem od TS'a więc też za bardzo bym tego nie porównywał. Chyba, że bierzesz pod uwagę najlepszą jednostkę Alfy jaka kiedykolwiek wyszła a jest to niewątpliwie Busso i JTD.

Podobne wątki

  1. Kupno Alfa Romeo 156 lub 147 do 12 000 zł
    Utworzone przez ziemian w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 21:50
  2. Kupno ALFA ROMEO 147 1.9 JTD
    Utworzone przez accez w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 10:55
  3. Alfa 147 JTD Kupno
    Utworzone przez kanks w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 10:37
  4. Alfa Romeo 159 (kupno)
    Utworzone przez matheo789 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 15:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory