Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [147] Polowanie na własną Bellę. Uprzejmie proszę o pomoc.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekpartek
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    z miłą chęcią kupię zadbaną Alfę 147 ( diesel)
    Postów
    57

    Thumbs up [147] Polowanie na własną Bellę. Uprzejmie proszę o pomoc.

    Dzień dobry, chciałbym poprosić forumową brać o pomoc. Chodzi o ocenę, podpowiedź czy warto kupić dany egzemplarz AR 147, czy może odpuścić i poszukać dalej..

    Silniki jakie mnie aktualnie interesują to dieselki.
    Jestem realistą, więc okazję po liftingu sobie odpuszczę, skupiam się na zadbanym 'przedlifcie'.
    Bardzo zależy mi na dobrym wyposażeniu- minimum to skóry i tempomat.

    Na pierwszy ogień mam następujące ogłoszenie:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-C35053385.html

    Oto co się dowiedziałem z rozmowy ( która trwała niemal 40 minut) :

    Historia nabycia pojazdu:
    --> Pan Alfę zakupił w salonie renault- podejrzewa, że została zostawiona w rozliczeniu. Z tego co się wtedy zorientował auto pochodzi z Belgii. Nie słyszał o żadnej przeszłości wypadkowej.

    Blachy, lakier i kolizje:
    --> Twierdzi, iż nie zauważył na razie żadnych ognisk korozji. Wszystkie odpryski starał się na bieżąco konserwować. Jeśli chodzi o kolizje- nic poważnego. Przyznał, że kiedyś strzelił królika, co skończyło się spawaniem zderzaka i jego malowaniem. Podejrzewa, że auto mogło być wcześniej gdzieś obtarte z boku delikatnie ( poprzedni właściciele), ale generalnie wszystko jest ładnie naprawione i nie ma się do czego przyczepić. Mówi, że auto nie miało nigdy poważniejszego przypadku, raczej jakieś drobne tematy. Dodaje też, że jakiś czas temu oczyścił i zakonserwował auto od spodu.

    Silnik, osprzęt silnika itd.
    --> Ocenia silnik na 8/10. Twierdzi, że jednostka zawsze była sucha. Mówi, że skoro samochód ma swoje lata, to jest jasne, że moc nie jest już seryjna- ale auto nie ma problemów żeby ładnie przyspieszać. Turbo nie piszczy, nie daje żadnych negatywnych sygnałów. Nigdy nie zajmował się wtryskami - bo nie było takiej potrzeby.

    Historia serwisowania.

    --> Pan przyznaje, że nigdy nic poważnego w aucie nie uległo awarii, nigdy go poważnie nie zawiodło - jedynie elementy, które ulegają eksploatacji ( te zawsze wymieniał w porę ). Niestety nie ma żadnych dowodów na poparcie tego co mówi. Auto naprawiał u swojego znajomego mechanika ( rozrząd, zawieszenie, termostat), a oleje i proste czynności wykonywał sam.

    Rozrząd - około 10-15 tyś. km. ( ma gdzieś tam zapisane przy silniku)
    Oleje - 10 tyś. km
    układ hamulcowy - twierdzi, że jeszcze można śmiało jeździć. Tył od zakupu chyba nie ruszony, przód bodajże wymieniał ( ? ).
    klima- cały układ czyszczony i napełniany 3 lata temu.
    Sprzęgło- przyznał, że chodzi twardo, chwyta od dołu - więc trzeba nastawiać się na zmianę.
    Zawieszenie- mówi, że z tyłu zawieszenie kiedyś zrobione i jest spokój. Rok temu wymieniał wahacze z przodu. ( zaniepokoiło mnie, że stwierdził, iż niezależnie od firmy te wahacze trzymają po 15-20 tyś km )


    Elektronika.
    -->twierdzi, że wszystkie gadżety działają sprawnie i bez zarzutu. Jedyne o czym wspomina to wyskakujące błędy : nie raz zapala się błąd poduszek- tłumaczy to jakimś złączem pod siedzeniem, które próbował naprawić. Mówi, że trzeba go wykasować z komputera pokładowego. Dodaje, że czasem przy zapalaniu wyświetla się błąd świec. Bagatelizuje to, jego mechanik stwierdził, że na jednej ze świec jest słabsza iskra. Auto nie miało nigdy problemów z odpalaniem w niskich temperaturach itd.

    Informacje dodatkowe:
    -Auto użytkuje od lat 5.
    -Dodaje zimówki ( 2 sezony można jeździć ) i letnie w dobrym stanie.
    -zgadza się na wizytę w ASO, podpinanie komputera, jazdy próbne.
    -podał mi Vin do sprawdzenia
    -facet wydawał się być szczery
    -powodem sprzedaży jest posiadanie 2 aut w rodzinie ( mają jakieś ekonomiczniejsze). Nie chciał sprzedawać, ale po namowie żony się zgodził.
    - z poważnych ingerencji w silnik - wyłącznie rozrząd.
    - umówiłem się na jazdę próbną

    Bardzo proszę o Wasze opinie ! Warto zwrócić uwagę ?

    jeśli mi się coś przypomni to dopiszę.

    -Bartek.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    jak nie masz daleko to po prostu jedź i oglądaj. Nie znasz się ? To weź kogoś, kto ma pojęcie o Alfach. Cena w ogłoszeniu bez szału, no ale jeśli jest auto ładne i Ci się podoba...

    W dieslu nie ma iskier na świecach.

    Rozrząd czy był robiony czy nie i tak bym zrobił po zakupie, podobnie jak i wszystkie płyny(jeśli masz zamiar pojeździć trochę autem).

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6TS ' 08
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał majersco Zobacz post

    W dieslu nie ma iskier na świecach.

    .
    I cała wiarygodność sprzedawcy wzięła w łeb ...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekpartek
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    z miłą chęcią kupię zadbaną Alfę 147 ( diesel)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tigre Zobacz post
    I cała wiarygodność sprzedawcy wzięła w łeb ...
    Albo ma mądrego mechanika..

    Orientujecie sie co moze byc z tymi ostrzezeniami kompa?

    Jak cena do opisu? ( dodam, ze fotel kierowcy nie jest w stanie ideolo)

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tigre Zobacz post
    I cała wiarygodność sprzedawcy wzięła w łeb ...
    może gość się nie zna. Być może auto ma tylko do odpalania i jazdy, i przekręcił słowa mechanika. Myślę, że to można wyczuć podczas rozmowy. Po za tym ze świecami nie powinno być większego problemu, pewnie któraś się spaliła albo uszkodzona centralka świec(używana 100-150zł).

    Cytat Napisał bartekpartek Zobacz post

    Orientujecie sie co moze byc z tymi ostrzezeniami kompa?
    którymi ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekpartek
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    z miłą chęcią kupię zadbaną Alfę 147 ( diesel)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Pytałem właśnie o komunikat świec i komunikat poduszek.


    Dziwie się, że oleje wymieniał sam, zaprawki robił sam, podwozie sam konserwował itd. a nie wie, że iskier nie ma na świecach w dieslu ?


    Jak byście ocenili zaproponowaną cenę do podanego stanu technicznego auta ?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Jedz i zobacz, ze zdjęć nikt nie powie jaki jest stan techniczny, nie posłucha też silnika. Masz już jako tako pogląd na to auto. O komunikacie świec masz na forum, o poduszkach też. Ja kupiłem auto z ikonką poduszki, maiły to być przerwy w obwodzie.... naprawiłem to poprzez założenie napinaczy i poduszki pasażera, które wybuchły po stłuczce.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    147 TI 1.9 JTDm 16V
    Postów
    59

    Domyślnie

    Dla mnie wygląda na zamęczoną. Zdjęcia wykonane zaraz po umyciu, gdy auto jest mokre i ciężko wychwycić różnice w kolorze lakieru i rozbieżności w spasowaniu elementów. We wnętrzu syf. Poduszka pasażera ewidentnie odstaje. Błąd poduszek może być spowodowany np. uszkodzeniem wiązki pod fotelem, co zdarza się często. Wg. mnie jednak problem będzie tkwił w poduszce pasażera. Należałoby odczytać błędy i wtedy dowiesz się, z którą poduszką jest problem.
    Jeśli auto nie ma poduszki to należy zdecydowanie zrezygnować z zakupu. Ktoś zamiast naprawić je dobrze po stłuczce zrobił to po prostu na szybko i po kosztach. Wiadomo, że kiedyś to wyjdzie. Cena również rewelacyjna nie jest.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekpartek
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    z miłą chęcią kupię zadbaną Alfę 147 ( diesel)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lck Zobacz post
    Dla mnie wygląda na zamęczoną. Zdjęcia wykonane zaraz po umyciu, gdy auto jest mokre i ciężko wychwycić różnice w kolorze lakieru i rozbieżności w spasowaniu elementów. We wnętrzu syf. Poduszka pasażera ewidentnie odstaje. Błąd poduszek może być spowodowany np. uszkodzeniem wiązki pod fotelem, co zdarza się często. Wg. mnie jednak problem będzie tkwił w poduszce pasażera. Należałoby odczytać błędy i wtedy dowiesz się, z którą poduszką jest problem.
    Jeśli auto nie ma poduszki to należy zdecydowanie zrezygnować z zakupu. Ktoś zamiast naprawić je dobrze po stłuczce zrobił to po prostu na szybko i po kosztach. Wiadomo, że kiedyś to wyjdzie. Cena również rewelacyjna nie jest.
    Sprzedawca twierdził, że to właśnie problem z wiązką pod siedzeniem- próbował to naprawiać, ale mu coś nie wychodziło. Mówił, że wszystkie poduszki są na miejscu. Dzięki za opinie !

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Co do airbag to bardzo często jest problem taki jak on Ci mówił- czyli wtyczki pod fotelem. Notorycznie się to zdarza przy wersjach 3drzwiowych.

    Jedź i to oglądaj- jak się nie znasz to i tak Ci nie pomoże pisanie na forum. Weź kogoś z komputerem, podepnij i zobaczysz jakie są błędy.

Podobne wątki

  1. Proszę o opinię - może ktoś widział tą Bellę ???
    Utworzone przez cyborg w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 06:43
  2. Uprzejmie proszę o sprawdzenie VIN
    Utworzone przez mc8c w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 23:18
  3. Proszę o pomoc!!!
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 07:14
  4. [145] Proszę o pomoc
    Utworzone przez dstas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory