Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: 166 Jaki silnik wybrać - zamiar kupna auta

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    14

    Domyślnie 166 Jaki silnik wybrać - zamiar kupna auta

    Witam wszystkich!
    Szukam opinii jaki silnik wybrać większość poleca 2.4 JTD.
    Dojeżdżam co dziennie 65 km do pracy i z powrotem także sporo, doradźcie jaki silnik będzie najbardziej ekonomiczny nie zależny mi na poweru w sumie jaki bym nie wziął i tak dla mnie dużo czy 2.4 JTD jest lepsza jeśli chodzi o spalanie niż np 3.0 gaz, znowu w JTD może polecieć dwu masa, pompa, turbo czyli benzyna chyba mniej awaryjna?? Nie znam się aż na tym dlatego piszę a podoba mi się 166 po lifcie
    Drugie pytanie. Jaki koszty napraw czytałem trochę o 2.4 JTD, ktoś napisał np, że wydech kpl ok 5000zł bo już tego nie robia czy to prawda, ile kosztuje dwu masa, rozrząd, regeneracja pompy, sprzęgło interesują mnie mniej więcej koszty sporych usterek, jak by przyszło mi robić no i czy mnie będzie stać.

    Trzecie pytanie. Czy silnik 2.4 JTD 150KM będzie oszczędniejszy i mniej awaryjny od 2.4 JTD 175 KM??

    Mam dwie na oku cena bardzo się różni z czego może to wynikać czy jeden po prostu do remontu jak na to patrzeć. Linki poniżej:

    http://allegro.pl/alfa-romeo-166-2-4...075136339.html

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-C35794148.html

    Lepiej brać tańszą i za różnicę np 8tyś w razie czego wyremontować przynajmniej będę wiedział co zrobione, czy kupić droższą z myślą że jest ok??
    Doradźcie i dzięki z góry.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    44

    Domyślnie

    Witam cię na forum. Z swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że silniczek 2,4 JTD 175KM jest strasznie ekonomiczny. Jak kupowałem swoją AR z tym silnikiem to na początku byłem przerażony tym ile może spalić, aż do momentu kiedy nią pojeździłem. Po mieście u mnie średnie spalanie wychodzi 6 - 6,5 l w trasie 5 - 5,5 l ( nie ukrywam, że mam ciężką nogę) Co do napraw to nie są aż takie drogie. Wystarczy poprzeglądać wujka google i sam zobaczysz, że części nie są drogie.

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki a np 5-5,5l przy jakich prędkościach można uzyskać, to jak 175 pali mało to czy 150KM będzie mniej jeszcze paliło??

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    44

    Domyślnie

    wcześniej miałem 1,9 JTD 150 kucyków i paliła więcej od tej.
    2.4 to więcej zaworów i stąd ta różnica w spalaniu.
    a te 5 - 5,5 to 90 - 110km/h na tempomacie

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Skoro szukałbyś polifta, to śmiało kupuj 2.4 JTD 20v, pomijając, że mocy w zapasie, to ekonomię też odczuje Twój portfel

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki za rade i tak zrobię
    A co z tymi kosztami i jaki model wybrać tańszy i ewentualnie zrobić remont chodzi mi o silnik czy droższy, ale tez nie wiem czy ktoś mnie w konia nie zrobi wysłałem na początku dwa linki , rok ten sam a różnica 8 tys możecie się do tego jakoś odwołać.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Audi A4 B8
    Postów
    8

    Domyślnie

    Jeśli miałbym kupić to brałbym tańszy egzemplarz i wolałbym te 'zaoszczędzone' pieniądze mieć a ewentualne naprawy. Ile być nie dał z auto to zawsze będzie coś do zrobienia, nie ma ideałów.

    Mlody85 piszesz: . Po mieście u mnie średnie spalanie wychodzi 6 - 6,5 l w trasie 5 - 5,5 l ( nie ukrywam, że mam ciężką nogę)

    a następnie: a te 5 - 5,5 to 90 - 110km/h na tempomacie

    Jedno zaprzecza drugiemu, więc albo masz ciężką nogę albo jeździsz ekonomicznie.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    14

    Domyślnie

    Znalazłem AR z 2006r za 14500zl dlaczego te auta tak nisko się cenią przecież coś musi być tego przyczyna. Nie rozumie może tak jak mówią ze są awaryjne i każdy ma już dosyć a ten co jest prawdziwie zapatrzony to będzie robił i jeździł. Dziwi mnie wartość do rocznika tych samochodów

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Powiem tak. Mam 166 w dizlu ponad 5 lat. wiec znam to auto na wylot. Silnik mam jtd 10v 136 hp i jest to niezniszczalna jednostka. Co do spalania to mnie troche dziwia te wartosci rzedu 5 litrow. W takiej krowie zejsc do 5 litrow to mi sie jeszcze nie udalo. U mnie spalanie w trasie to okolice 6 moze 6,5 litra przy normalnej jezdzie. Normalnej w sensie - trzymam sie peletonu i jak mozna to jade 80 jak mozna to jade 100 a nie ze caly czas 50 na 6 biegu.
    Kuujac auto tych rozmiarow nei oczekuj spalania napoziomie 5 litrow bo sie zdziwisz. Najlepiej zadaj pytanie w dziale 166 u ludzi ktorzy te silniki maja i wiedza co potrafia, bo 20V w 156 a 20V w 166 to troche inna rzecz.
    Co do awaryjnosci 166.
    Nie licz ze kupisz auto gotowe do jazdy i te KILKA tysiaczkow miec musisz na drobne wydatki bo auta maja swoje lata (10V) a serwis 20V to tez inna liga cenowa niz 10V. Popytaj chlopakow w dziale 166. JEzeli celujesz w 20V to pogadaj z kolegą viader ile kasy wsadzil w swoje 20V od zakupu to Ci kopara opadnie ile serwis tych aut kosztowac potrafi
    Przedlift to jak pisalem inna liga ale i auta w wiekszosci juz zmeczone i ciezko trafic zadbany egzemplarz. Jak ktos ma perelke to Ci jej nie sprzeda a auto za 5 tys sobei odpusc

    I teraz złota myśl Masy:
    Jezeli szukasz dobrze rokujacej 166 ( mowie o przedlifcie bo w poliftach z abardzo nei siedze ale moze byc podobnie) to szukaj auta od kogos kto ma je dluzszy okres czasu. Pierwszy rok po zakupie limuzyny to czesto doprowadzanei auta do stanu bardzo dobrego i poprawianie zaniedban poprzednich wlascicieli. BARDZO WIELE OSOB nie wyrabia finansowo i odpuszcza naprawy usterek i popycha te auta na handel.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 12-02-2015 o 09:28
    [C

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Krasnystaw
    Auto
    Alfa 166
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki
    Słyszałem też że 3.0 gaz ( spalanie 12l) może w benzynę pójść robię 60 tyś rocznie, a te 159 widzę że mało by mi brakowało już sam nie wiem mam mętlik w głowie

Podobne wątki

  1. [159] Jaki silnik wybrać ?
    Utworzone przez kasiabzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:26
  2. Zamiar Kupna Alfy Proszę o wstępne opinie na co uważać przy kupnie !
    Utworzone przez michalmc008 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2014, 09:55
  3. [166] Szykuje sie do kupna jaki silnik wybrac
    Utworzone przez Strzala_1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 17:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory