Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo 147 jako samochod na weekend

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Brak
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa Romeo 147 jako samochod na weekend

    Witam jestem nowy na forum i zupełnie zielony jeżeli chodzi o Alfy.
    A wiec tak rozglądam sie za kupnem pierwszego samochodu, no i oczywiscie zakochałem sie a ALFIE ROMEO 147. Ale wszyscy odradzają mi tego samochodu, ze względu na zawieszenie i drogie czesci. Powiem tak samochodem bede jezdzil w 90% w weekendy czyli rocznie ok 6 tys.km. Budzet to ok 9000 zl. Proszę o szczera opinie i doradzenie. Obecnie mam na oku:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-ser...C36156402.html

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ten model wydaje się całkiem dobrze utrzymany. Jego dużą zaletą jest prowadzona książka serwisowa. Najlepiej przejechać się do ASO i dać na sprawdzenie lub jechać z kimś kto ma kabelek do komputera i się na tym zna plus do mechanika na trzepaczkę. Silnik 1.6 105 km ma duże spalanie i ma chyba 11,5 sek. do 100 jak dobrze pamiętam. Jego plusem jest mniejsza awaryjność niż 120 km. Trzeba w nim pilnować oleju bo lubią sobie wypić. Jeżeli jesteś świadom tych wydatków plus 1500 zł na pakiet startowy plus w ciągu kilku miesięcy 1500 zł na wachacze i inne elementy zawieszenia możesz kupować. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Adam K. ; 04-03-2015 o 11:34 Powód: błąd merytoryczny

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    W Częstochowie jest Maciek i QBA. Podjedziesz, to Ci sprawdzą.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Lektura obowiązkowa:
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...spark_16v.html

    Poszukaj jeszcze ile kosztuje wymiana napędu rozrządu w wersji z wariatorem, poczytaj o korozji, o problemach z zawieszeniem (nawet jak jest nowe potrafi trzeszczeć). Czerwone alfy mogą okazać się różowe.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa
    Postów
    14

    Domyślnie

    Można wypożyczyć auto. Cenowo dobrze to wygląda w wypozyczalni Le Car auto z cenami do wyboru sa na stronce http://www.rentacarpoland.com/
    bardzo dobra wypożyczalnia, korzystam co jakiś czas bo nie mam na miejscu auta niestety, ale wybór mają dobry, auta zadbane, nowe.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Patryk LBN
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    82

    Domyślnie

    Kupuj JTD ja w Swojej 147 mam i jestem bardzo z niej zadowolony . Nie wiem czemu piszesz że to auto na weekend . Poza tym części wcale nie są takie drogie .

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Przemek147
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    147 1.9 JTDm 16v 2007r Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Auto weekendowe do jazdy nad jezioro i inne takie wypady często po nierównych drogach leśnych itp ? Jeśli tak to odradzam, jak ja jadę właśnie gdzieś nad jezioro itd to jestem tak wkur.... Tym po prostu nie da się jechać... 20 km/h dla mnie to jest maks i po dziurach wszystko się tłucze, z tym że ja mam auto 2cm niżej, nie wiem czy to ma jakiś wpływ. 2 rzeczy wiem na 100%, że alfe kupuje się sercem a nie rozumem i że w ciągu roku wymienisz zawias z przodu Jak zdecydujesz się na zakup to od razu Ci mówię, że alfa z np 180 tyś przebiegu nie ma prawa mieć mocno wytartych przełączników, foteli ani gałki zmiany biegów, pisze to bo ja zanim kupiłem moją oglądałem kilka "perełek" z przebiegiem na liczniku ok 150 tyś i środkiem tak zajechanym, że chciałem zrezygnować z alfy "bo co to za szmelc który po tak małym przebiegu tak wygląda" I alfa moim zdaniem jest dla kogoś kto sam się trochę zainteresuje tym samochodem i o niego zadba a nie liczy tylko na co roczny przegląd i mechanika. Jeśli szukasz auta, w którym przy odrobinie szczęścia nic się nie zepsuje przez rok czy 2 lata eksploatacji to polecam mitsubishi colt cz3 1.3 benzyna. Tu się tylko wlewa z zielonego dystrybutora i praktycznie nic więcej Cie nie interesuje

    @omron8
    Korozja w 147 ? hmmm.. wiem, że w 156 gniją progi i podłoga, ale czy ten problem dotyczy też 147?
    Ostatnio edytowane przez Przemek147 ; 16-06-2015 o 18:19

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel94 Zobacz post
    Witam jestem nowy na forum i zupełnie zielony jeżeli chodzi o Alfy.
    A wiec tak rozglądam sie za kupnem pierwszego samochodu, no i oczywiscie zakochałem sie a ALFIE ROMEO 147. Ale wszyscy odradzają mi tego samochodu, ze względu na zawieszenie i drogie czesci. Powiem tak samochodem bede jezdzil w 90% w weekendy czyli rocznie ok 6 tys.km. Budzet to ok 9000 zl. Proszę o szczera opinie i doradzenie. Obecnie mam na oku:

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-ser...C36156402.html
    Wszyscy odradzają jak rozumiem, każda z tych osób posiadała bądź posiadała samochód marki Alfa Romeo? Stary, jeżeli Ci się podoba 147 (czemu się nie dziwię) to po prostu ją kup! Jeden warunek to taki żebyś kupił ZADBANY egzemplarz co nie jest prostą sprawą, ja swojej szukałem ponad 6 miesięcy, ale trzeba być cierpliwym i uparcie dążyć do znalezienia tej najlepszej. Jeżeli chodzi o koszta utrzymania to kosztuje mniej więcej tyle ile auto w tym wieku, nie kupujesz mercedesa z rocznika 2013 żeby martwić się o koszta utrzymania A jeżeli chodzi o to założenie, że będziesz jeździł nią tylko w weekendy to gwarantuję Ci, że jeżeli kupisz w dobrym stanie to będziesz szukał zawsze okazji żeby się nią przejechać Nie ma co się zastanawiać czy kupić czy nie, marzenia trzeba spełniać. Poczytaj tylko dokładnie forum żeby wiedzieć jak oglądać te samochody, poza tym jak będziesz chciał jakąś obejrzeć to znajdzie się jakiś alfaholik z regionu który podjedzie z Tobą obejrzeć.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Jarocin, Poznan
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 16v 150km fl, Alfa Giulietta 2016 1.4 M-Air.
    Postów
    107

    Domyślnie

    Za 9000 znajdziesz przyzwoitego przedlifta. Polecam przejrzeć dużą ilość ofert i nie zrażać się odległością. Ja po swoją 147 jechałem 350 km ale było warto. Zadbane Alfy nie psują się częściej niż inne samochody. Ze swojej strony polecam silnik jtd ale do 10 000 zł to już może być dwumas i turbo do robienia. Z benzynowych zostaje 1.6 105 km bez wariatora ale ma moim zdaniem przeciętne osiągi. Poszukaj ze spokojem na pewno znajdziesz coś ciekawego. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Alfa romeo 156/166 jako auto dla młodego kierowcy.
    Utworzone przez Vroza w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 00:24
  2. Alfa Romeo jako pierwszy samochód. Czy to dobry pomysł ?
    Utworzone przez mikerk w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 16:14
  3. [159] Alfa Romeo 159 jako pierwsze auto
    Utworzone przez jeszczenowy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 15:52
  4. [145] Alfa Romeo 145 jako pierwszy samochód - nada się?
    Utworzone przez mmax88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory