Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [Alfa Romeo 159 2,4 JTDM kombi] Gdańsk

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    2

    Domyślnie [Alfa Romeo 159 2,4 JTDM kombi] Gdańsk

    Witam,
    przymierzam się do zakupu Alfy Romeo z silnikiem 2,4 JTDM 200KM w wersji kombi. Znalazłem (wydaje mi się) ciekawe ogłoszenie w moim mieście i chciałbym was prosić o pomoc w zeryfikowaniu tego samochodu, czy rzeczywiście jest warty zakupu. Czekam na sprawdzenie numeru vin w innym dziale. Jakie macie zdanie o tej skrzyni biegów? O to link do ogłoszenia http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...-ID6ybBUP.html
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa 159 2.4 Q4 sw
    Postów
    33

    Domyślnie

    2007 Rok produkcji
    30.05.2007 Pierwsza rejestracja za granicą
    16.03.2015 Pierwszy właściciel w Polsce
    Właściciel: osoba fizyczna

    Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: pomorskie
    16.03.2015 Dodanie współwłaściciela
    Współwłaściciel: osoba fizyczna


    19.03.2015 Pierwsza rejestracja w Polsce



    Ciężko po zdjęciach coś ocenić, auto wygląda na zadbane (ewentualnie dobrze odpicowane) zastanawia mnie fakt, że jest to niby od prywatnej osoby, która przypuszczam sprowadziła samochód w marcu tego roku więc pozbywać się auta po 6miesiącach hmm bardzo podejrzane

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Mysłowice
    Auto
    BMW 730d `04
    Postów
    49

    Domyślnie

    Kolego skrzynie to japońskie Aisin TF-80SC, nie jest to jakaś wybitna konstrukcja ale i nie jakoś strasznie problemowa. Wsadzali to cudo do Vectry C i wielu innych wynalazków. Oprócz zwykłego szarpania przy zmianie biegów, warto sprawdzić czy nie szarpie lub nie gaśnie silnik przy przełączaniu z P na D i z P na R oraz czy przy ruszaniu nie masz efektu "ślizgającego sprzęgła". Jak nie ma problemu z ww. to dla spokojności po zakupie wymienisz olej (filtra nie wymienisz bo tak zabudowany, że połowę skrzyni musiałbyś rozkręcić), skasujesz adaptację, zrobisz jazdę adaptacyjną i będzie ok.Auto ładne i tyle z fotek wynika. Ja sam po miesiącu jak się nacieszę zaczynam szukać czegoś innego, ciekawszego, szybszego, czego jeszcze nie miałem Powodzenia

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    ja uzytkuje takie auto i nie narzekam. Konfiguracja bardzo podobna do mojej. Warto auto obejrzec na zywo
    Skrzynia ok, choć w porównaniu do ZFów jest taka sobie, ale jeśli nie jeździłeś najnowszymi 2-sprzegłówkami TCT, DCT, DGK, EGK... i nie nabrales przyzwczajen to na pewno nie będziesz narzekać bo jest calkiem ok do tego auta - plynne przelozenia i zapominasz co to zmiana biegów b szybko.
    silnik 2.4 imo optymalny, choc malo nie pali z ta skrzynia trzeba doliczyc litr do spalania zwyklej wersji 2.4 za to odpadaja ci problemy typu sprzeglo / dwumasa, ktore w manualnych wersjach sa b kosztowne.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 09-10-2015 o 11:59

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 20:47
  2. Alfa Romeo 166 JTD - Gdańsk
    Utworzone przez lukasz1t w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 20:58
  3. Alfa Romeo 156 II Kombi 1.9 JTD
    Utworzone przez ozdrab w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 14:52
  4. [164] Alfa Romeo 164 KOMBI :)
    Utworzone przez ar1906 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 11:20
  5. Alfa Romeo 33 4x4 kombi
    Utworzone przez bassman w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-01-2007, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory